آشنایی با شماری از جاذبه های دیدنی مونترال

به گزارش وبلاگ عکس، ایسکانیوز/ این خبر به جهت آشنایی با شماری از جاذبه های دیدنی مونترال برای شما نگارش شده است.

آشنایی با شماری از جاذبه های دیدنی مونترال

پارک مونت رویال (Mont Royal)

پارکی که در ارتفاع 233 متری قرار گرفته است و ریه سبز شهر است. در جهت گردش در این پارک سرسبز به بناهای یادبود کسانی مثل ژاک کارتیه و پادشاه جورج ششم برمی خورید و زمانی را در کنار دریاچه دوست داشتنی بیور می گذرانید. می توانید به دامنه های غربی پارک بروید جایی که سالیان سال قبایل مختلف در آن زندگی می کردند. در بلندترین قسمت پارک مونت رویال (Mont Royal) چشم اندازی پانارومایی از شهر می بینید، چشم اندازی که در روزهای آفتابی حتی کوههای ادیراندک آمریکا را هم به نمایش در می آورود.

مونترال قدیم

از قدیمی ترین منطقه ها مونترال که در آن ساختمانهایی تاریخی وجود دارد که قدمت آنها به قرن 17، 18 و 19 برمی شود. این منطقه گذشته فرانسوی مونترال را به خوبی نشان می دهد و در آن همه چیز به سبک پاریسی است. با پای پیاده در این منطقه گردش کنید تا بناهای تاریخی، خیابان های متفاوت و جاذبه های آن را به خوبی ببینید.

پارک Jean-Drapeau

در این پارک یک جزیره مصنوعی است که امروز تبدیل به موزه ای برای مسایل زیست محیطی شده است. ساختمان این موزه به شکل یک کره طراحی شده و بزرگترین بنای اینچنینی در دنیاست. در اینجا جاذبه های گردشگری دیگری مثل شهربازی هم وجود دارد که می توانید در آن سرگرمی کنید.

باغ گیاه شناسی مونترال

در قسمتی از این باغ رویایی محو تماشای باغ های چینی و ژاپنی، خانه های شیشه ای فوق العاده و نمایش ارکیده ها و بونسای ها می شوید. در میان طبیعت سرسبز این باغ حوضچه هایی هست که پرندگانی متنوع در کنار آنها زندگی می نمایند. در سمت دیگری از باغ گیاه شناسی مونترال مجسمه های زیبایی از گل می بینید که برای درست شدن آنها به زیبایی از آرایش گلها استفاده شده است.

خیابان شربروک (Sherbrooke)

نام این خیابان از جان شربروک فرماندار کانادا در سالهای 1816 تا 1818 گرفته شده است. این خیابان زیباترین خیابان شهر است و در آن موزه ها و موسسه های زیادی قرار گرفته است. در این خیابان موزه مک کورد مجموعه هایی برجسته از تاریخ اجتماعی کانادا بخصوص مردم بومی دارد.

کلیسای نوتردام (Notre-Dame Basilica)

کلیسای نوتردام در سال 1956 تاسیس شد و در مونترال قدیم قرار گرفته است. کلیسای نوتردام به شیوه معماری نئو گوتیک ساخته شده و طراحی داخلی باشکوه و پیچیده اش گردشگران را به بازدید از آن می کشاند.

منبع: همگردی

به "آشنایی با شماری از جاذبه های دیدنی مونترال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با شماری از جاذبه های دیدنی مونترال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید