تانکرهای شرکت شل در تنگه هرمز پرچم انگلیس حمل نمی نمایند

به گزارش وبلاگ عکس، شرکت انگلیسی-هلندی شل پنجشنبه اظهار داشت که تانکرهای نفتی اش به فعالیت و عبور و مرور در تنگه هرمز ادامه خواهند داد اما فعلا از پرچم های انگلیس استفاده نمی نمایند.

تانکرهای شرکت شل در تنگه هرمز پرچم انگلیس حمل نمی نمایند

به گزارش تارنمای اس. اند. پی گلوبال، بن ون بوردن مدیر اجرایی شل گفت: ما هر کشتی را به صورت جداگانه رصد می کنیم و شرایط آن را آنالیز خواهیم کرد. درحال حاضر، کشتی های تحت مدیریت شل در تنگه هرمز فعالیت دارند و احتمالا این روند ادامه خواهد داشت. اما فعلا هیچ کشتی با پرچم انگلیس (در خلیج فارس) وجود ندارد.

ون بوردن اضافه کرد، هر کشتی حامل پرچم انگلیس به هنگام عبور از تنگه هرمز توسط نیروی دریایی انگلیس همراهی خواهد شد و این یک اقدام احتیاطی است.

وی گفت که شل در تماس نزدیک با وزارت حمل و نقل و نیروی دریایی انگلیس و همچنین ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در قطر باقی می ماند تا برای تامین امنیت کشتی هایش در منطقه هماهنگی کند.

باب دادلی مدیر اجرایی شرکت بریتیش پترولیوم نیز هفته جاری به بلومبرگ گفت که شرکت وی کشتی و خدمه انگلیسی را به تنگه هرمز نخواهد فرستاد.

روز 28 تیر ماه تانکر نفتکش انگلیسی استنا ایمپرو هنگام عبور از تنگه هرمز به علت رعایت نکردن قوانین و مقررات بین المللی دریایی بنا به درخواست سازمان بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، توسط یگان شناوری منطقه یکم نیروی دریایی سپاه توقیف شد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تانکرهای شرکت شل در تنگه هرمز پرچم انگلیس حمل نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تانکرهای شرکت شل در تنگه هرمز پرچم انگلیس حمل نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید