ترامپ ناکام ماند؛ دیوان عالی درخواست انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا را رد کرد

به گزارش وبلاگ عکس، تهران (پانا) - دیوان عالی آمریکا درخواست دولت ترامپ برای لغو تمدید زمان دریافت و شمارش آرای پستی انتخابات ریاست جمهوری در ایالت کارولینای شمالی را رد کرد.

ترامپ ناکام ماند؛ دیوان عالی درخواست انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا را رد کرد

بنابر گزارش تارنمای خبری هیل، مقام های ایالت کارولینا در اقدامی که به تایید دادگاه نیز رسیده بود، مهلت دریافت و معتبر بودن آرای پستی را که تاریخ مُهر ارسال آن ها تا روز سوم نوامبر (13 آبان ماه) باشد، به مدت شش روز دیگر تمدید کرد.

با این تصمیم ایالت کارولینای شمالی، آرای پستی که تا روز دوازدهم نوامبر به ستاد انتخابات این ایالت برسند، در صورتی که تاریخ مهر ارسال آن ها سوم نوامبر باشد، معتبر محسوب شده و در شمارش آرا به حساب می آیند.

این در حالی است که این اقدام دولت محلی این ایالت که برای تطبیق با شرایط شیوع کرونا اخذ شده، به دلیل اتخاذ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر، با مخالفت جمهوریخواهان کارولینای شمالی روبرو شد.

به همین دلیل دولت ترامپ با اعتراض به دیوان عالی آمریکا کوشش کرد این تصمیم را لغو کند، اما دیوان عالی با لغو این تصمیم موافقت نکرد. لازم به ذکر است ایمی کانی بارت قاضی جدید این دیوان که با جنجال فراوان از سوی ترامپ پیشنهاد شده و به تازگی به تایید سنا رسیده بود، در این رای شرکت نکرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در ادامه اظهارات خود در راستای تشکیک در نتیجه انتخابات ریاست جمهوری روز آدینه از دادگاه های فدرال خواست مانع کش دادن شمارش آرا توسط بعضی ایالت ها شوند.

ترامپ در جلسه ای که با حضور نمایندگان تجاری در لاس وگاس برگزار گردید گفت: امیدوارم دادگاه ها اجازه ندهند بعضی ایالت ها [شمارش آرا] بعد از سوم نوامبر را کش دهند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از ماه ها پیش کوشش نموده با طرح احتمال تقلب گسترده در این انتخابات، اعتبار آرای پستی را زیر سوال ببرد. او بارها کوشش کرد رای گیری پستی را متوقف یا دست کم مدت اعتبار دریافت آن را به روز برگزاری انتخابات محدود کند.

انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان ماه) است، اما به دلیل شیوع کرونا، رای گیری پستی و حضوری زودهنگام در بسیاری از ایالت ها از چند هفته و چند روز پیش شروع شده است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "ترامپ ناکام ماند؛ دیوان عالی درخواست انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ناکام ماند؛ دیوان عالی درخواست انتخاباتی رئیس جمهوری آمریکا را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید