تعداد ملخ های مهاجم البرز تحت کنترل است

به گزارش وبلاگ عکس، معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: ملخ گورخری، ملخ البرزی بی بال، ملخ شکم بادمجانی و ملخ مراکشی عمده ملخ هایی هستند که در عرصه های طبیعی و مراتع استان مشاهده می شوند که جمعیت همه آنها در حال حاضر تحت کنترل است و خطری محسوب نمی شوند.

تعداد ملخ های مهاجم البرز تحت کنترل است

عبدالرضا ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ عکس، اظهار کرد: معاونت حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری هر ساله وضعیت آفات و امراض را در مراتع و عرصه های طبیعی استان رصد می نماید.

وی ادامه داد: آفاتی که اراضی طبیعی استان را درگیر می نماید، اغلب شامل بندپایان و حشراتی است که تعدادشان از حد معمول خارج شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا سال جاری مراتع و عرصه های طبیعی استان با خطر تهاجم ملخ روبرو است یا نه، اضافه نمود: خوشبختانه سال جاری تعداد ملخ های مهاجم که بومی استان نیستند بسیار کم است و وجود آنها خطری برای اراضی طبیعی محسوب نمی گردد.

ابراهیمی در مورد وضعیت ملخ بومی استان شرح داد: سال جاری به واسطه بارندگی های مناسب، مراتع استان میزبان خوبی برای حشرات و بندپایان هستند ولی به دلیل اقدامات پیشگیرانه و دقیق تعداد آنها از حد طبیعی خارج نشده است.

این مسئول با اشاره به اینکه مبارزه با آفات در البرز غیر شیمایی است، ادامه داد: چند سالی می گردد مبارزه با آفات در عرصه های طبیعی استان با روش های غیر شیمایی انجام می گردد که هزینه بر بوده و به زمان بیشتری در مقایسه با روش شیمایی احتیاج دارد به همین دلیل ادامه آن احتیاجمند حمایت بیشتری است.

وی اظهار کرد: ملخ گورخری، ملخ البرزی بی بال، ملخ شکم بادمجانی و ملخ مراکشی عمده ملخ هایی هستند که در عرصه های طبیعی و مراتع استان مشاهده می شوند که جمعیت همه آنها در حال حاضر تحت کنترل است و خطری محسوب نمی شوند.

معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری البرز گفت: بیشتر نظارت ها در مورد ملخ مهاجم صورت می گیرد چون ازدیاد جمعیت آنها خسارات زیادی به مراتع و عرصه های طبیعی استان وارد می نماید.

ابراهیمی در پاسخ به اینکه آیا سال جاری ملخ هایی که از جنوب کشور بعضی استان ها را درگیر نموده و خساراتی به بار آورده بودند؛ در البرز هم مشاهده شده اند، گفت: سال جاری ملخی از جنوب کشور به البرز وارد نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تعداد ملخ های مهاجم البرز تحت کنترل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعداد ملخ های مهاجم البرز تحت کنترل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید