تنگه سرحه به عنوان روستای ملی حصیر بافی معرفی می شود

به گزارش وبلاگ عکس، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان از معرفی روستای تنگه سرحه به عنوان روستای ملی حصیربافی خبر داد.

تنگه سرحه به عنوان روستای ملی حصیر بافی معرفی می شود

به گزارش وبلاگ عکس به نقل از خبرگزاری تسنیم علیرضا جلالزهی مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان اظهار گفت: با توجه به سفر هیئت دولت به سیستان و بلوچستان در تلاش اقدامات ملی شدن روستای تنگ سرحه را به عنوان روستای حصیر بافی فراهم کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سیستان و بلوچستان ادامه داد: پس از این اقدامات دیگر نقاط استان را که ظرفیت ملی شدن دارند را هم ثبت خواهیم کرد تا توانمندی های سیستان و بلوچستان در حوزه های طبیعی، تاریخی، میراثی و معنوی به منصه ظهور و اجرا برسد.

او با اشاره به اینکه یکی از مهم ترین نگاه هایی که در بحث صنایع دستی سیستان و بلوچستان وجود دارد توسعه توانمندی مردمی است که از این طریق درآمد کسب می کنند افزود: وجود 51 درصد جمعیت در روستاهای این استان نشان می دهد که در سیستان و بلوچستان ظرفیت های زیادی در زمینه صنایع دستی وجود دارد.

او گفت: یکی از نگاه های ویژه و استراتژیک سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در صنایع دستی توجه به صنعتگران استان است که با این نگاه ویژه و چشم انداز امیدواریم اتفاقاتی رخ دهد که زمینه ساز توسعه صنایع دستی استان سیستان و بلوچستان باشد.

جلالزهی با بیان اینکه متاسفانه آنطور که باید صنایع دستی سیستان و بلوچستان دیده نشده است گفت: بسیاری از افرادی که در بحث توسعه و توانمندی صنایع دستی کار می کنند معیشت شان از همین راه است به همین دلیل ما به عنوان متولی باید زمینه گذار یک اقتصاد معیشتی و یک اقتصاد پایدار در زمینه صنایع دستی برای مردم باشیم.

منبع: میراث آریا

به "تنگه سرحه به عنوان روستای ملی حصیر بافی معرفی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنگه سرحه به عنوان روستای ملی حصیر بافی معرفی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید