خبرنگاران مهربانی با پرندگان در مهاباد با ساخت ظروف دانه&zwnjخوری

به گزارش وبلاگ عکس، مهاباد- خبرنگاران- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: با آغاز فصل سرما و بارش برف، جمعی از دوستداران محیط زیست این شهرستان در اقدامی خودجوش با ساخت و نصب ظروف دانه خوری برای پرندگان به کمک آنها در این روزهای سرد زمستانی شتافتند.

خبرنگاران مهربانی با پرندگان در مهاباد با ساخت ظروف دانه&zwnjخوری

فاروق سخنور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ عکس با اشاره به شروع فصل سرما و بارش برف سنگین در این شهرستان اضافه نمود: با توجه به احتمال یخ بستن زیستگاه های آبی و تالاب های این شهرستان و گرسنه ماندن و تلف شدن پرندگان، تشکل های زیست محیطی مهاباد در اقدامی خودجوش با آویزان کردن دانه خوری های پلاستیکی در مناطقی از شهر به پخش دانه برای تغذیه پرندگان پرداختند.

وی افزود: این دوستداران محیط زیست مدتی قبل برای جمع آوری بطری و ظروف پلاستیکی در این شهر فراخوان داده بودند که با استفاده از این بطری ها و ظروف اقدام به درست کردن دانه خوری هایی نموده و آن را برروی درختان بوستان ها در مناطق مختلف شهر نصب کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: این دانه خوری های پلاستیکی در بوستان های این شهر طوری نصب شدند که در دید عموم قرار داشته و مردم قادر باشند در آنها دانه بریزند.

سخنور هدف از اجرای این طرح را نهادینه کردن فرهنگ حفاظت از محیط زیست و حمایت از پرندگان و سایر حیوانات در بین اقشار مختلف مردم مطرح کرد.

وی همچنین از خانواده ها نیز خواست در این فصل از سال که پرندگان با کمبود مواد غذایی روبرو هستند هر خانواده از ظروف پلاستیکی دانه خوری هایی برای پرندگان ساخته و در محل های مناسبی آویزان نمایند.

مهاباد با 240 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و در سطح کشور یکی از شهرهای مطرح در زمینه وجود تشکل های زیست محیطی به شمار می رود به طوری که نخستین تعاونی محیط زیست کشور در این شهرستان به ثبت رسیده است.

هم اکنون 10 تشکل زیست محیطی در مهاباد فعال است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران مهربانی با پرندگان در مهاباد با ساخت ظروف دانه&zwnjخوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مهربانی با پرندگان در مهاباد با ساخت ظروف دانه&zwnjخوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید