درخواست بارزانی برای تشکیل نیروی مشترکی از ارتش عراق و پیشمرگه

به گزارش وبلاگ عکس، پس از کشته شدن تعدادی از نیروهای پیشمرگه در حمله عناصر داعش در شمال عراق، رئیس منطقه کردستان خواستار تشکیل نیروی مشترک از ارتش عراق و پیشمرگه شد.

درخواست بارزانی برای تشکیل نیروی مشترکی از ارتش عراق و پیشمرگه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عکس، نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق، امروز (شنبه)، بیانیه ای در ارتباط با حمله عناصر داعش به نیروهای پیشمرگه در استان کرکوک صادر کرد.

منابع عراقی، بامداد امروز، گزارش دادند که در حمله عناصر داعش به نیروهای پیشمرگه در شمال عراق چند تن از این نیروها کشته و دو تن دیگر مجروح شدند

بر اساس گزارش وبگاه خبری شبکه رووداو، رئیس منطقه کردستان عراق خلأ امنیتی در مناطق درگیر را خطری بسیار عظیم برای کردستان عراق و کل خاک این کشور خوانده و خواهان تشکیل یک گروه مشترک از نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق در مناطق درگیر شده و اعلام نموده است که اربیل از هیچ کمکی در این خصوص دریغ نخواهد کرد.

نیچروان بارزانی در این بیانیه همچنین گفت که بارها درباره افزایش خطر داعش و سوءاستفاده این عناصر از خلأ امنیتی در مناطق درگیر به دولت عراق هشدار داده است.

بعضی منابع کُرد در ارتباط با حمله عناصر داعش گزارش داده بودند که داعشی ها از خلأ امنیتی موجود در مناطق حائل میان نیروهای پیشمرگه و ارتش عراق برای این حمله استفاده نموده اند.

با آنکه نوی حمه علی فرمانده محور غرب کرکوک، بامداد امروز، گزارش داد که در این حمله، سه تن از نیروهای پیشمرگه از جمله یک سروان کشته و دو تن دیگر مجروح شده اند، یک منبع امنیتی به وبگاه شفق نیوز گفت که در این حمله هفت نیروی پیشمرگه کشته شده اند و یک مقر امنیتی به آتش کشیده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "درخواست بارزانی برای تشکیل نیروی مشترکی از ارتش عراق و پیشمرگه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست بارزانی برای تشکیل نیروی مشترکی از ارتش عراق و پیشمرگه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید