ظریف با نخست وزیر قطر دیدار کرد

به گزارش وبلاگ عکس، وزیر امور خارجه ایران در دیدار با نخست وزیر و وزیر کشور قطر درباره همکاری های دوجانبه در حوزه های مختلف مصاحبه کرد.

ظریف با نخست وزیر قطر دیدار کرد

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ عکس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نشست فروم دوحه به قطر سفر کرده امروز (یکشنبه) 24 آذرماه 1398 در ادامه دیدارها و رایزنی هایش با شیخ عبدالله بن ناصر آل ثانی نخست وزیر و وزیر کشور دولت قطر دیدار و مصاحبه کرد.

ظریف در این دیدار با تبریک برگزاری پیروز فروم دوحه از سوی دولت قطر از دومین حضور خود در این نشست ابراز خرسندی کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص همکاری های دوجانبه در حوزه های مختلف و مورد علاقه و همچنین موضوعات منطقه مصاحبه و مصاحبه کردند.

به گزارش فارس، وزیر خارجه ایران صبح امروز (یکشنبه) نیز در حاشیه این نشست با شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر دیدار و مصاحبه کرد.تحولات روابط دوجانبه و همکاری های دو کشور و همچنین مسائل منطقه از جمله موارد مورد مصاحبهی دو وزیر خارجه بود.

یاجیک جاپوتوویچ وزیر خارجه لهستان و فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق نیز دیروز (شنبه) در حاشیه این نشست تبا ظریف دیدار و مصاحبه کردند.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در این نشست دیروز (شنبه) به دوحه سفر کرد و قرار است بعداظهر امروز (یکشنبه) در نشست مزبور به ایراد سخنرانی بپردازد.

فروم دوحه (نشست دوحه) از دیروز (شنبه) به مدت 2 روز (23 و 24 آذر ماه) تحت عنوان حکمرانی در جهان چند قطبی در دوحه پایتخت قطر برپاست. فروم دوحه که در سال 2000 میلادی تأسیس شد، تریبونی برای مصاحبهی جهانی درباره چالش های مهمی است که جهان با آن روبرو می باشد.

شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر، ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی و تیجانی محمد بنده رئیس مجمع عمومی سازمان ملل از جمله سخنرانان مراسم افتتاحیه این نشست بودند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ظریف با نخست وزیر قطر دیدار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف با نخست وزیر قطر دیدار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید