نکات کاربردی برای نگهداری از گل و گیاه در منزل

به گزارش وبلاگ عکس، نگهداری از گل و گیاه در آپارتمان و گلخانه های کوچک منزل احتیاج به دانستن مهارت هایی دارد تا گیاهان شما سرحال و سالم باشند.

نکات کاربردی برای نگهداری از گل و گیاه در منزل

امروزه با توسعه آپارتمان نشینی و از بین رفتن حیاط و باغچه ها، مردم دوست دارند که در محیط آپارتمان از گل های زیبا و سبز استفاده نمایند تا بتوانند حس طراوت و تازگی را در محیط کوچک خانه ایجاد نمایند.

اما نگهداری از گیاهان در آپارتمان کار ساده ای نیست و احتیاج به رعایت نکات خاصی دارد تا گیاهان همواره سرحال باشند و بتوانند به منزل شما طراوت ببخشند. عوامل مختلفی ازجمله نور، خاک مناسب، مقدار آبیاری و... در نگهداری از گیاهان آپارتمانی نقش دارند. در این مطلب می خواهیم 5 نکته کاربردی و مهم را برای نگهداری از هر نوع گل و گیاه در منزل با شما به اشتراک بگذاریم، پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

1ـ این روز ها که به فصل گرما نزدیک می شویم، بهتر است از گیاه قلمه نگیرید؛ چون به علت گرمای هوا درصد تلافات بالاست و ممکن است گیاه شما از بین برود.

2ـ سعی کنید هیچوقت برگ های زرد گیاه را از ساقه جدا نکنید. اجازه بدهید برگ های زرد خودش بیفتد و به خاک گلدان اضافه گردد. اگر برگ های زرد را از ساقه جدا کنید، ممکن است بقیه برگ های سبز و سالم نیز کم کم زرد شوند.

3ـ اگر می خواهید یک آفتکش طبیعی و عالی برای گل های خانه تان تهیه کنید، به این روش عمل کنید. ابتدا یک عدد پیاز را خرد کنید و داخل یک کاسه بریزید؛ سپس به میزان دو تا سه قاشق غذاخوری خمیردندان به آن اضافه کنید. حالا دو لیوان آب داخل این مخلوط بریزید و خوب آن را هم بزنید. روی کاسه را با پلاستیک بپوشانید و بگذارید حدود دو ساعت بماند. حالا مخلوط موردنظر را با آبکش صاف کنید و آب صاف را داخل شیشه آبپاش بریزید و این محلول را روزی یکبار روی برگ های گیاه اسپری کنید.

4ـ هرگز برای زیبا شدن گلدان روی سطح خاک را با سنگ های رنگی و تزیینی نپوشانید. این کار اشتباه است و باعث می گردد اکسیژن کافی به خاک و درنتیجه ریشه گیاه نرسد. همین مسئله یکی از دلایل پوسیدن و از بین رفتن گیاه است.

5ـ بهتر است سعی کنید به میزان کافی به گیاهتان آب بدهید. دادن آب زیاد و بالعکس آب کم باعث پوسیدگی و پژمردگی گیاه می گردد. برای اینکه بدانید چه زمانی برای آب دادن به گیاه مناسب است، با انگشت دست مقدار رطوبت خاک را میزان بگیرید. اگر متوجه شدید که خاک رطوبت کافی دارد، احتیاجی به آبیاری نیست و اگر احساس کردید خاک خشک است، حتما به گیاه آب بدهید. توجه داشته باشید که همواره از آب ولرم برای گیاه بهره ببرید. آب خیلی سرد و یا خیلی گرم برای گیاه مضر است.

منبع: فرادید

منبع: فرارو

به "نکات کاربردی برای نگهداری از گل و گیاه در منزل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات کاربردی برای نگهداری از گل و گیاه در منزل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید