واکنش سازمان ملل به استعفای نخست وزیر لبنان

به گزارش وبلاگ عکس، دبیرکل سازمان ملل در واکنش به استعفای نخست وزیر لبنان، تمام گروه های سیاسی در این کشور را به آرامش دعوت کرد.

واکنش سازمان ملل به استعفای نخست وزیر لبنان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عکس به نقل از المنار، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در واکنش به استعفای سعد الحریری نخست وزیر لبنان، ابراز امیدواری کرد که یک راهکار سیاسی برای تحولات جاری لبنان ایجاد گردد و گروه های سیاسی با هم توافق نمایند تا صلح و امنیت در کشور برقرار گردد.

در بیانیه ای، که فرحان حق سخنگوی گوترش قرائت کرد، آمده است: دبیرکل سازمان ملل از استعفای سعدی الحریری، نخست وزیر لبنان آگاه شده است و تمامی طرف ها را به آرامش دعوت کرد و از نیروهای امنیتی می خواهد که امنیت کشور را حفظ نموده و از تظاهرات نمایندگان مسالمت آمیز حمایت نمایند.

این بیانیه تأکید کرد: سازمان ملل با تمامی حملاتی، که تظاهرات مسالمت آمیز در بیشتر کشورهای دنیا، از جمله لبنان را با مانع روبرو می نماید، مخالفت می نماید.

این سخنگو با اشاره به این که یان کوبیش هماهنگ نماینده ویژه سازمان ملل در لبنان نیز در تماس دائم با طرف های لبنانی است، تأکید کرد که سازمان ملل متعهد است که در چارچوب مجوز دولت لبنان و احزاب در تحولات لبنان مداخله خواهد نمود.

طبق این گزارش، سعد الحریری نخست وزیر لبنان عصر دیروز با حضور در کاخ ریاست جمهوری بعبدا استعفای خود را تقدیم میشل عون رئیس جمهوری کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش سازمان ملل به استعفای نخست وزیر لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سازمان ملل به استعفای نخست وزیر لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید