شروع ماراتن هندبالی ها از فردا، خیز 13 کشور برای رسیدن به مسابقات جهانی

به گزارش وبلاگ عکس، نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی مسابقات جهانی از فردا پنجشنبه، در کویت شروع می گردد.

شروع ماراتن هندبالی ها از فردا، خیز 13 کشور برای رسیدن به مسابقات جهانی

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ عکس، مسابقات قهرمانی هندبال مردان آسیا مسابقه ای رسمی برای تیم های ملی آسیایی در رده بزرگسالان است که به صورت دو سالانه برگزار می شود. این مسابقات، افزون بر معرفی قهرمان آسیا، به عنوان یکی از مسابقات انتخابی برای مسابقات جهانی در نظر گرفته می شود.

نخستین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا در سال 1977 در کویت برگزار گردید که این دوره با قهرمانی ژاپن به سرانجام رسید، کره جنوبی و چین نیز دوم و سوم شدند.

بهترین نتیجه ایران در این مسابقات نیز به سال 2014 در منامه قطر باز می شود، جایی که ایران پس از قطر و بحرین، در رده سوم ایستاد و راهی مسابقات جهانی شد.

هندبال ایران در سال 2006 و 2008 نیز در صندلی چهارم نهاده شد. همچنین کشورمان در سال های 2002 و 2008 در اصفهان، میزبان این مسابقات بوده است. در حال حاضر کره جنوبی با 9 طلا و 3 نقره و یک برنز پر افتخارترین تیم آسیا در این مسابقات است، کویت با 3 طلا، 2 نقره و 4 برنز و ژاپن با 2 طلا، 5 نقره و 4 برنز در رده های دوم و سوم ایستادند.

هجدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا نیز در سال 2018 در کره جنوبی برگزار گردید.در سرانجام این مسابقات قطر، بحرین، کره جنوبی و عربستان به ترتیب در رده اول تا چهارم نهاده شدند. تیم ملی هندبال ایران در این رقابت ها پنجم شد و از رسیدن به نیمه نهایی و کسب سهمیه جهانی آلمان بازماند.

نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا از فردا با حضور 13 تیم شروع می شود و تیم ملی کشورمان در نخستین گام به مصاف نیوزلند خواهد رفت.

تیم ملی هندبال کشورمان در این دوره از مسابقات پس از برگزاری دو دوره اردوی برون مرزی در قطر و ترکیه و برگزاری 6 بازی محبت آمیز (دو بازی تیم الاهلی قطر، یک بازی تیم ملی قطر، دو بازی تیم بشیکتاش ترکیه، یک بازی تیم بیکوز ترکیه) و با ترکیب اصلی خود و با حضوز لژیونرها راهی کویت شده است.

میلاد مسائلی، یونس اناری، پویا نوروزی نژاد، محمدرضا اورعی، علی مهدیزاده، علی رحیمی کازرونی، الله کرم استکی، سجاد استکی، افشین صادقی، مهران حسینی، مجتبی حیدرپور، محمدامین فرهادی، سیدعلیرضا موسوی، مجتبی کرمیان، سلامان بربط، محسن باباصفری، سعید حیدری راد و شاهو نصرتی؛ 18 بازیکن ایران در مسابقات قهرمانی آسیا هستند و علیرضا حبیبی نیز راهنمایی این تیم را بر عهده دارد.

گروه بندی این رقابت ها به توضیح زیر است:

گروه اول: ایران، بحرین و نیوزلند

گروه دوم: قطر، ژاپن و چین

گروه سوم: کره جنوبی، عربستان و استرالیا

گروه چهارم: کویت، امارات متحده عربی، عراق و هنگ کنگ

برنامه دور اول مسابقات هندبال قهرمانی آسیا به توضیح زیر است:

پنجشنبه، 26 دی ماه:

امارات- هنگ کنگ، ساعت 10:30

بحرین- نیوزلند، ساعت 12:30

قطر- چین، ساعت 14:30

کره جنوبی- استرالیا، ساعت 16:30

کویت- عراق، ساعت 18:30

آدینه 27 دی ماه:

ایران- نیوزلند، ساعت 9:30

چین- ژاپن، ساعت ساعت 12:30

استرالیا- عربستان، ساعت 14:30

امارات- عراق، ساعت 16:30

کویت، هنگ کنگ، ساعت 18:30

شنبه، 28 دی ماه:

عربستان، کویت، ساعت 10:30

ایران- بحرین، ساعت 12:30

عراق- هنگ کنگ، ساعت 14:30

ژاپن، قطر، ساعت 16:30

کویت- امارات، ساعت 18:30

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "شروع ماراتن هندبالی ها از فردا، خیز 13 کشور برای رسیدن به مسابقات جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ماراتن هندبالی ها از فردا، خیز 13 کشور برای رسیدن به مسابقات جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید