اشیای زاید در محل بریدگی

به گزارش وبلاگ عکس، خارج کردن اجسامی مثل خرده شیشه یا سنگ ریزه از درون زخم ، قبل از آغاز درمان ، بسیار پر اهمیت است . اگر این اشیا در داخل زخم باقی بمانند، درکوتاه مدت سبب عفونت و تاخیر در ترمیم زخم و در بلندمدت سبب تغییر رنگ محل می شوند. برترین راه خارج کردن اجسام سطحی مانند خرده شیشه و سنگ ریزه، استفاده از انبرک است . روش دیگر آن

اشیای زاید در محل بریدگی

اشیای زاید در محل بریدگی

خارج کردن اجسامی مثل خرده شیشه یا سنگ ریزه از درون زخم ، قبل از آغاز درمان ، بسیار پر اهمیت است . اگر این اشیا در داخل زخم باقی بمانند، درکوتاه مدت سبب عفونت و تاخیر در ترمیم زخم و در بلندمدت سبب تغییر رنگ محل می شوند. برترین راه خارج کردن اجسام سطحی مانند خرده شیشه و سنگ ریزه، استفاده از انبرک است . روش دیگر آن است که این قطعات ریز را با دقت تعیین کنید و با آب سرد آنها را بشویید. سعی نکنید اشیایی را که محکم در زخم فرورفته اند، خارج کنید چون ممکن است بافت اطراف را تخریب و خونریزی را تشدید کنید. به جای این کار، دور تا دور آنها را با پانسمان یا باند بپوشانید. هدف از این کار، مهار خونریزی بدون فشار دادن جسم خارجی به داخل زخم و به حداقل رساندن خطر عفونت در صورت لزوم و بعلاوه فراهم کردن شرایط انتقال به بیمارستان است.

4 توصیه

1) در صورت امکان ، دستکش یکبار مصرف بپوشید. با اعمال فشار در دو سمت جسم خارجی و بلند کردن قسمت آسیب دیده تا بالاتر از سطح قلب ، خونریزی را مهار کنید.

2) روی زخم را باگاز بپوشانید تا خطر عفونت به حداقل برسد.

3) بالشتک هایی در اطراف جسم بسازید تا بتوانید بدون اعمال فشار بر آن ، زخم را باندپیچی کنید. با دقت بالشتک ها را در محل خود نگه دارید تا باندپیچی پایان پیدا کند.

4) درصورت لزوم ، شرایط بردن یا فرستادن مصدوم به بیمارستان را مهیا کنید.

احتیاط : همواره در خصوص واکسیناسیون علیه کزاز سوال کنید. در موارد زیر، یاری پزشکی درخواست کنید:

مصدوم در خصوص زمان و تعداد تزریقاتی که دریافت نموده است مطمئن نیست.

از آخرین واکسنی که به مصدوم تزریق شده ، بیشتر از 10 سال می گذرد.

مورد خاص : اگر جسمی که لای زخم مانده، آن قدر عظیم است که نمی توانید بالشتک های بلندی را برای کاهش فشار روی جسم تعبیه کنید، باندپیچی را در اطراف جسم انجام دهید.

منبع:http://www.salamat.com

منبع: راسخون

به "اشیای زاید در محل بریدگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشیای زاید در محل بریدگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید