اصول نوین برای فنگ شویی اتاق نشیمن [ در سال نو ]

به گزارش وبلاگ عکس، فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یکی از اصول چیدمان چین باستان است که اگر وسایل بنا به آن چیده شوند، هماهنگی، خوش شانسی، شادی، موفقیت و ثروت به ارمغان می آید. ما در این مقاله قصد داریم به اصول فنگ شویی اتاق نشیمن در سال تازه بپردازیم.

اصول نوین برای فنگ شویی اتاق نشیمن [ در سال نو ]

جدیدترین اصول فنگ شویی برای طراحی اتاق نشیمن

حقیقتا دکوراسیون اتاق نشیمن یک اثر هنری است. مبلمان، رنگ ها، وسایل روشنایی و آثار هنری در هارمونی و توازن طراحی داخلی نقش موثری دارند. با این حال، ایجاد فضا با طراحی هماهنگ چیزی بیشتر از چیدمان است. این موضوع شامل هماهنگی باطنی طراحی می گردد که نتیجه آن بازتاب در محوطه خانه است. ما در این مقاله قصد داریم اصول نوین فنگ شویی برای طراحی اتاق نشیمن را بیان کنیم.

از نظر روانشناختی، هال نشان گر درک ما از جهان بیرونی است. فضایی که ما می توانیم جایگاهمان را در آن تقویت نمائیم و استعدادمان را در جهت رفاه و کامیابی بروز بدهیم.

  • نقش رنگ در زیباسازی اتاق نشیمن

رنگ ها در اصول فنگ شویی نقش موثری دارند. زیرا رنگ ها منعکس کننده تعادل فعال هستند. در اصول فنگ شویی غالبا از رنگ های پرقدرتی اعم از مشکی و قرمز آن هم در مقادیر زیاد اجتناب ورزیده می گردد. همچنین رنگ های پاستلی، سایه های زرد، سبز و حتی سفید به طور تک رنگ هم استفاده نمی گردد. و استفاده بیش از حد از رنگ آبی نشان دهنده سرما و محیط غیردوستانه است. با این حال، سال جاری پالت رنگ ذیل برایتان خوش یمنی می آورند!

  • فنگ شویی مبلمان در اتاق نشیمن

یکی از اصول فنگ شویی در چیدمان مبل کم خلاصه شده است. مبلمان باید طوری در اتاق نشیمن استقرار یابند که مانع از رفت و آمد ساکنین و دسترسی به سایر فضاهای خانه نگردد. چیدمان مبلمان بزرگ و زیاد اصلا در فنگ شویی توصیه نشده است. به گفته این اصول هرچه فضا خالی تر باشد، وفور نعمت به ارمغان می آورد.

مبلمان باید به گونه ای قرار گیرند که وقتی رویشان می نشینیم، قادر به مشاهده مستقیم در نباشیم. همچنین، مبل ها نباید پشت به پنجره و یا نزدیک در ورودی قرار بگیرند. در عوض بهتر است مبل ها پشت به دیوار باشند.

  • فنگ شویی گل و گیاه در اتاق نشیمن

به طور کلی همه نوع گیاهی را می توان در اتاق نشیمن قرار داد اما توصیه شده که از گیاهان متناسب با مقدار شان استفاده کنید. هرگز گیاهان را تحت فشار فضا قرار ندهید. به طور مثال، حواستان باشد شاخه های گیاه به گوشه و کنار و یا سقف برخورد نکند. حتی وقتی گیاهان کوچک انتخاب می کنید، به ابعاد میز و مجذوب کنندهیت بصری آن هم توجه کنید.

با این حال، گیاه یشم، بامبو، شادی آور، کاج، درخت پرتقال، سیب، هلو و لیمو گیاهان مفید از نظر فنگ شویی هستند. و به همین علت، گل های صدتومنی، داوودی، برگ قاشقی، رز ژاپنی، نرگس، یاس بنفش، مگنولیا، نیلوفر و ارکیده گل های ایده آلی محسوب می شوند.

  • فنگ شویی آکواریوم در اتاق نشیمن

معمولا ماهی ها استعاره ای از وفور نعمت هستند و نصب و تعبیه آکواریوم در طراحی اتاق نشیمن یکی از عناصر مجذوب کننده به تعداد می رود. اصول فنگ شویی بر این باور است که استقرار آکواریوم در خانه می تواند راهی ساده برای رسیدن به موفقیت و ثروت باشد.

بهترین فضا برای قرار دادن آکواریوم در اتاق نشیمن و یا دفتر کار است. برای آنکه تمام باورهای فنگ شویی را متحقق کنیم، باید تعداد ماهی ها را فرد در نظر بگیریم. زیرا تعداد فرد در این اصول نشان گر جذب شانس است.

با توجه به این موضوع که ماهی ها در یک وجب تنگ خرسند نیستند، بهتر است برای نگهداریشان یک آکواریوم نیم دایره و یا مستطیل با لبه های گرد انتخاب کنید و اگر قصد دارید آکواریوم را در سمت شمالی هال قرار بدهید، یک آکواریوم استوانه ای انتخاب کنید.

اگر می خواهید مطابق با باورهای فنگ شویی به کامیابی برسید و ثروتمند شوید، ماهی آروانا خریداری نمائید اما اگر پول کافی برای خرید چنین ماهی ای ندارید، می توانید به جای آن ماهی قرمز یا کپور گلگون بخرید.

  • فنگ شویی تلویزیون در اتاق نشیمن

بیشتر ما بخش مهمی از وقتمان را صرف تماشای تلویزیون می کنیم. به اعتقاد اصول فنگ شویی تلویزیون قدرت تقویت کننده انرژی در هال خانه است. به همین علت تلویزیون باید در نقاط دارای انرژی مثبت هال مستقر گردد و این امر تنها با مقدار گیری دقیق میسر می گردد.

اگر تلویزیون در جای صحیح قرار گیرد از بدشانسی، سردرد و بیماری های چشمی جلوگیری می گردد. و این موضوعی است که اصول فنگ شویی به ما می گوید.

تلویزیون باید در جایی مستقر گردد که ما در تمرکز کامل برای تماشای فیلم ها، سریال ها، اخبار و برنامه های سرگرم کننده باشیم. جهت دقیق استقرار تلویزیون باید به وسیله ماشین حساب اعداد کوا (KUA) انجام گردد. در حال حاضر اپلیکیشن های متعددی برای حساب کردن اعداد کوا ارائه شده است. این اعداد به شما جهت خوش شانسی را نشان داده و نگرش مثبتی در روحیاتتان پدید می آورند.

منبع: اتاق

به "اصول نوین برای فنگ شویی اتاق نشیمن [ در سال نو ]" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصول نوین برای فنگ شویی اتاق نشیمن [ در سال نو ]"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید