10 مکان فوق العاده گلادیاتورها پس از جنگ

به گزارش وبلاگ عکس، تماشای رم بسیار شگفت انگیز است. اما امپراطوری رومی ها فراتر از مرزهای ایتالیا هم رفته و چشم اندازهایی شگفت انگیز ایجاد نموده که هنوز هم تماشایی هستند. در این مقاله با خبرنگاران به تماشای این زیبایی ها بنشینید.

10 مکان فوق العاده گلادیاتورها پس از جنگ

بدون شک رومیان بسیار باهوش بودند، زندگی آنها سرشار از تعالی فرهنگی به همراه پیشرفت در دنیای تئاتر، جشن های لذت بخش که حتی در داخل خانه ها برگزار می گردد، است. هرگاه شهروندان رومی دچار ضعف کامل شده و از خشونت های موجود، پریشان خاطر می شدند، حکومت با حیله گری و با استفاده از سیرک ها و دادن غذا، از شورش جلوگیری می کرد و با ایجاد مسابقات گلادیاتوری مردم را سرگرم می کردند. رومی های دارای مکان های مبارزه غیر از ایتالیا هستند که در اینجا با آنها آشنا می کنیم.

1- آمفی تئاتر نیم و مزون کاریی (فرانسه)

رومیان اصول اساسی هر چیزی را فرا گرفته بودند، در قرن دوم میلادی آمفی تئاتر زیبای نیم را ساختند که هنوز هم پابرجا است. راهروهای سنگی که در زیر این بنا کشیده شده، در واقع ورودی و گذرگاه هایی برای تماشاگران به وجود می آورد تا درعرض چند دقیقه به خیابان ها برسند (افسوس که سازه های ما حتی همین ویژگی را هم ندارند).

از این آمفی تئاتر در قرن نوزدهم به عنوان میدان گاوبازی استفاده می شد که همچنان هم ادامه دارد. بزرگ ترین رویداد سالیانه بازی های بزرگ روم شامل رژه سربازان و گلادیاتورها و یک دربار باشکوه در سرتاسر روم باستان است.

اطلاعات سری: هنگامی که توماس جفرسون در قرن 18 میلادی به عنوان وزیر امور خارجه به نیس سفر کرد، به بنای مزون کری، که دارای خانه ای مربعی با کاربری معبد در روم بود، بسیار علاقه مند شد. بنابراین تشابه خانه رومی ها با ساختمان های دولتی ساخته شده در ریچموند، ویرجینیا (که او طراحی نموده است) تصادفی نیست.

2- کاخ دیوکلسیان (کرواسی)

اگر از هواداران سریال بازی تخت و تاج هستید، می توانید معماری کلاسیک شهر مرین را در این شهر ببینید. این مکان در واقع یک کاخ باستانی ساخته شده توسط رومیان در اواخر قرن سوم و اوایل قرن چهارم میلادی است که خانه ای برای دوران بازنشستگی امپراتور دیوکستین به شمار می رود. اما حتی بدون در نظر دریافت شباهت ها با فیلم منتشر شده توسط شرکت HBO، این کاخ بسیار جذاب است.

در بیشتر مکان های این کاخ، نباید انتظار دیدن اماکنی مشابه با قصر را داشت. در این شهر زندگی پشت دیوارها، با ایجاد خیابان های پیچ در پیچ، اقوام مختلف، موانع، مغازه ها، بانک ها و رستوران ها تقویت شده است. شما حتی می توانید در هتلی در کنار اتاق نشیمن دیوکلسیان اقامت داشته باشید. با توجه به قدمت کاخ، می توانید مردم دوره های مختلف رومی، قصرهای باستانی، رفتن به اقامتگاه های گوتیک و رنسانس و تماشای یک معماری ترسناک را تجربه کنید.

فروشگاه های میوه در بین ستون های باستانی یا مقابل ستون های مربوط کورینتیان و در جلوی بانک ها واقع شده است. همان طور که مردم براین باورند، این مکان در ظاهر امپراطوری دیوکلیتیان را به شکلی باشکوه به تصویر می کشد، اما اطلاعاتی وجود دارد که تایید می نماید رومیان قدیمی در این منطقه زندگی می نمایند.

3- جاراش (اردن)

جاراش شهری باعظمت و زیبا، باقی مانده از رم شرقی است که دارای معبد زئوس؛ خیابان های ردیفی؛ یک میدان با 160 ستون نوک تیز؛ و یک تئاتر با خواص صوتی کامل است. قصر باشکوه هادریان برای خوش آمد گویی به امپراتور در سال 129 میلادی ساخته شده است. اما فقط ساختمان های این شهر جذاب نیستند، دیدنی ترین بخش این شهر، مسابقه ارابه ها در میدان های اسب دوانی باستانی - و بازسازی شده - اطراف شهر که از طریق 45 سرباز لژیون زره پوش انجام می گردد و مبارزات گلادیاتورها (روزانه) است. در بین این هیاهو (با نادیده دریافت لباس های مربوط به زندگی واقعی)، فراموش خواهید کرد که در قرن 21 هستید.

اطلاعات سری: حتما به موزه باستان شناسی جاراش سربزنید، زیرا مملوء از آثار هنری کشف شده از جمله سکه ها، مجسمه ها و تابوت ها است.

4- قیصریه دریایی

ممکن است فکر کنید که رومی ها با توجه به ساخت این شهر باشکوه در امتداد سواحل مدیترانه درخشان، علاقه مند به آفتاب دریافت بوده اند. اما آنها زمانی که 22 سال قبل از میلاد برای اولین باز به اینجا آمدند، چیزهای دیگری در ذهن می پروراندند. قیصریه، به افتخار اوپوزوس قیصر، نام گذاری شده است، این شهر متکی بر بندر استراتژیک خود است که کالاهای لوکس را از سراسر مدیترانه دریافت می نماید.

امروزه با توجه به وجود یک آمفی تئاتر باشکوه رومی (محل برگزاری کنسرت های تابستانی)، بخش مهمی از قصر پادشاه هرود و یک میدان اسب سواری، این شهر یکی از بهترین بناهای رومی به جامانده به شمار می رود. اولین تجربه سفر به اینجا چگونه است؟ شما می توانید در خرابه های یکی از چهار راستا مجزا زیر آب رفته، ستون های غرق شده و آکواریوم های عظیم ماهی های رنگارنگ شیرجه زده و از لوله های تنفس بهره ببرید.

5- لپتیس مگنا (لیبی)

پایتخت امپراطوری رومی های آفریقایی، لپتیس مگنا یکی از بهترین شهرهای امپراتوری رم به شمار می رود. البته امروزه به دلیل جنگ ها اخیر و تهدیدات تروریستی موجود در لیبی، سفر به آنجا کمی سخت است. اما اگر به آنجا سفر کنید، یک آمفی تئاتر تقریبا سالم خواهید دید، جایی که بازیگران بار دیگر در مقابل ستون های دراماتیک ساخته شده از سنگ مرمر، در کنار دریای مدیترانه به افتخار آفرینی می پردازند.

این آمفی تئاتر نمونه ای از با کیفیت ترین آمفی تئاترهای رومی موجود است: دارای خواص صوتی برجسته. هر یک از اعضای گروه 3000 نفره، می تواند صداهایی آرام فراوری نمایند. محکمه و قوس اصلی آن نیز به خوبی حفظ شده است.

اطلاعات سری: این روزها ممکن است جایگزین کردن سفر به پارک بزرگ ویندزور انگلیس امن تر باشد، جایی که ستون ها و سنگ های قصرهای لپتیس مگنا، یک گذرگاه و چند کاخ کوچک، معبدی رومی پیچ درپیچ که امروزه تخریب شده است را بازسازی نموده اند.

منبع: کجارو

به "10 مکان فوق العاده گلادیاتورها پس از جنگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مکان فوق العاده گلادیاتورها پس از جنگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید