ایتالیا و مکان هایی برای رهایی از زندگی مدرن

به گزارش وبلاگ عکس، زمانی که از مقصد سفر صحبت می کنیم، گردشگران گزینه های مختلفی را پیش رو دارند. انتخاب هر فرد برای سفر بسته به موقعیت کاری و اجتماعی و شرایط روحی فرد فرق دارد. بیشتر افرادی که در طول روز در شهرهای پر سرو صدا رفت و آمد دارند در سفرهای توریستی خود در پی مکان های آرام می گردند. افرادی که در میان شهرهای شلوغ زندگی می نمایند در پی مقصدی آرام و طبیعتی دنج می گردند و کسانی که در مکانهای گرمسیر زندگی می نمایند در پی مکان های خنک تر برای سفر می گردند. اما هنوز هم هستند افرادی که از سفر به مکانهای شلوغ و شهرهای پرهیاهو استقبال می نمایند. اگر شما نیز جزء دسته آخر هستید برای پیدا کردن مقصدی نو همراه ما باشید. منطقۀ چکمۀ ایتالیا که بنام شور شناخته میگردد شکل ویژه ای دارد. این منطقه تا جنوب قارۀ اروپا گسترده شده است. کشور ایتالیا در تاریخ جهان به علت آثار هنری و معماری های به جا مانده از دوران حکومت رومیان شناخته می گردد. گردشگرانی که راهی این کشور می شوند نیز علاقه مند به تماشای همین جاذبه های گردشگری ایتالیا هستند. اما این که بگوییم کشوری مانند ایتالیا می تواند برای افرادی که در سفر خود در پی سکوت و آرامش هستند یک مکان مناسب باشد سوالی است که در جواب آن باید مطالب زیادی را آنالیز کنیم. تنها می توانیم بگوییم که ایتالیا به واسطۀ تاریخ غنی و شکل جغرافیایی خود ویژگی هایی را دارد که کمتر کشوری از آن بهره می برد. برخی مواقع هدف از سفر مکانی است برای آرامش. مکانی که در آن پنهان شوید. این ممکن است عجیب باشد اما یک حقیقت است که بسیاری از افراد حضور در مکان های پر رفت و آمد و پرطرفدار را دوست دارند اما زمانی را نیز برای خودشان می خواهند. زمان هایی که باید در آرامش و سکوت به تنهایی سپری شوند و شاید از شلوغی شهرها و مکان های متمدن دور شوند و به خلوت و آرامش پناه ببرند. به طور مثال خیلی از ما در اولین تعطیلاتی که به دست می آوریم راهی شمال کشور یا منطقه ها ییلاقی مجاور محل زندگیمان می شویم. اما گاهی نیز پیش می آید که فرصت و زمان سفر را داریم اما بیشتر مایلیم که در خانه بمانیم یا به جایی سفر کنیم که خلوت تر باشد. چنین انتخابی تنها ویژۀ مردم ایران نیست. در کشورهای دیگر نیز چنین منطقه های یافت می شوند به همین علت هم در این مقاله به سراغ منطقه ها خلوت و دنج ایتالیا رفتیم تا اگر زمانی در آینده راهی این کشور شدید بتوانید منطقه ها آرامش بخش و دیدنی های ایتالیا را نیز بشناسید و برنامه سفر خود را متناسب به انتخابی که دارید پی ریزی کنید. زمانی که صحبت از سفر به ایتالیا می گردد در فکر ما تصویری از شهرهای رو ، ونیز و کلوزیوم نقش می بندد. دربارۀ این مکان های تاریخی و آنچه باید از آنها بدانیم اطلاعات بسیاری در اینترنت وجود دارد که با یک سرچ ساده قابل دسترسی است اما چنانچه بخواهیم مکان متفاوتی را در دیدنی های ایتالیا پیدا کنیم شاید به کوشش بیشتری برای دستیابی به اطلاعات احتیاج داشته باشیم. اگر در پی یک مکان آرامش بخش و آرام در ایتالیا می گشت همراه ما باشید.

ایتالیا و مکان هایی برای رهایی از زندگی مدرن

ارمیتو در اومبریا

آرمیتو از جاذبه های گردشگری ایتالیا؛ مکانی مناسبی برای دورشدن از شلوغی دنیای امروز و تکنولوژی است. اگر می خواهید برای مدتی اعتیاد به دنیای مجازی و تکنولوژی را کنار بگذارید، آرمیتو انتخاب خوبی است. این عمارت در قرن هفدهم میلادی در جنگل های اومبریا بنا شد. اینجا مکانی است که در آن از تکنولوژی اثری نیست. نه اینترنت، نه کولر، نه تلفن و تلویزیون هیچ کدام در ارمیتو کاربردی ندارد. اگر بخواهید اینترنت را ترک کنید اینجا را یک محل مناسب برای ترک اعتیاد خود در نظر بگیرید. وقتی در ارمیتو زندگی می کنید آرامش و سکوت کاملی را تجربه خواهید کرد. اتاق هایی با حداقل امکانات، کتابخانه های چوبی، شومینه هایی که با چوب می سوزند. طاقهای سنگی زیبا. برای عبادت سالنی وجود دارد که لوسترهای آن با شمع روشن شده است. این یک کلیسای قرون وسطی را پیش چشم شما تداعی خواهد نمود. این زیباترین دیدنی های ایتالیا مکان فوق العاده ای برای تمرین های مدیتیشن و آرام بخش است. کافی است روی یک بالش بنشینید و تمرکز کنید. ازدیگر مسائل مثبت در این مکان غذاهای خانگی و طبیعی آن است. بدون هیچ سم و کود شیمیایی، فقط غذاهایی سالم را در این منطقه زیبا در سفر به ایتالیا میل کنید.

نان اسیسی و موزه اسپا در اسیسی

در نگاه اول گمان می کنید که به یک صومعه قدم نهاده اید اما این جا در حقیقت شبیه به یک شهر کوچک است. نان اسیسی محصور در میان کوهستان های سربه فلک کشیده و سرسبز بهشتی آرام از سکوت است. زمانی که در این منطقه و جاذبه های گردشگری ایتالیا قدم میزنید عطر گیاهان دشت های اطراف را احساس می کنید. بوی استوخودوس و رزماری فضای آن را جادویی نموده است. اینجا منطقه ای مدرن نیست. بلکه مکانی ساده و بی آلایش است که به دور از روزمرگی های زندگی امروزی بنا شده است. از جذابیت های این منطقه موزۀ آب گرم یا اسپای آن است. اگر مایلید در میان ستون های باستانی بازمانده از رومیان حمام رومی را تجربه کنید نان اسیسی را در سفر به ایتالیا از قلم نیاندازید.

موناسترو سانتا روزا در ساحل آمالفی

یکی از منطقه ها خاص و ویژه در سفر به ایتالیا موناسترو سانتا روزا در ساحل آمالفی است. منطقه موناستروسانتا روزا به دور از شلوغی منطقه های توریستی اطراف روی یک صخره و بین آمالفی و پوستینو بنا شده است. مکان دنجی و ساکتی که تنها صدای امواج دریا و زنگ کلیساهای روز یکشنبه در آن شنیده می گردد. چند کیلومتر بالاتر از این مکان شلوغی و هیاهوی شهر و فروشگاه ها تنها صدایی است که به گوش می رسد در حالی که در موناستروسانتا روزا سکوت و آرامش موج میزند. منظرۀ دلپذیری از آبی دریا و صخره های بیرون آمده از آب چشم را خیره می نماید. گیاهان اطراف این ناحیه درختان لیمو و بوته های رزماری هستند که همراه با نسیم دریا بویشان در مشام می پیچد و هر رهگذری را مست می نماید. بسیاری از افراد پس از تجربۀ آرامش در این مکان و جاذبه های گردشگری ایتالیا اعتراف نموده اند که به تعریف جدیدی از آرامش رسیده اند. این مکان مورد علاقۀ بسیاری از افراد مشهور نیز هست. به طور مثال سوفیا لورن بازیگر مشهور هالیوود یک ویلای زیبا در این مکان دارد.

پوکلیا، در ساردینیا

منطقۀ پوکلیا سرزمینی بکر و رویایی است که در ساردینیا قرار گرفته است و از دیدنی های ایتالیا هستش. این منطقه بیرون از سرزمین اصلی ایتالیا ست و بهشتی از زیبایی و آرامش است.در اطراف این منطقه م یتوانید خانه های روستایی رنگارنگی را ببینید. شبهای پر ستاره آن خیره کننده است و دریاچۀ زیبای آن چشم را خیره میکند. میتوانید از نسیم ساحلی لذت ببرید.پوکلیا سرزمینی ایده آل برای رها شدن از مسائل زندگی است. مکانی رویایی برای زنده شدن خاطرات کودکی در میان سنگریزه های ساحلی در سفر به ایتالیا.

کوه ادلر در دولومیتس

آرامش و سکوت کوهستان همیشه هواداران ویژۀ خود را دارد. مخصوصا زمانی که ناچار باشید برای رسیدن به یک مکان بکر و دور از دسترس ساعتها پیاده روی کنید و مسیر سختی را طی کنید. کوه ادلر یک منطقۀ مرتفع و بسیار زیباست که برای گردش های زمستانی بی نظیر است. اگر میخواهید یک تجربۀ نزدیک از سفر به قطب داشته باشید میتوانید در زمستان این منطقه سورتمه سواری را تجربه کنید. در فصل تابستان سواری در دشتهای زیبای این منطقه چشم گیر است و اسکی کردن نیز همیشه هواداران خودش را دارد. برای صبحانه یا عصرانه میتوانید از یکی از غذاخوری های نزدیک سفارش املت مخصوص ادلررا بدهید. این املت مخصوص که با سبزی های کوهی درست میگردد بسیار لذیذ است.آرامش و سکوت این منطقه بسیار گیراست. پس از خواندن این مقاله چنانچه شما نیز محلی را می شناسید که برای علاقه مندان به سکوت و آرامش مناسب است آن را با ما به اشتراک بگذارید. چنان چه مایلید به ایتالیا سفر کنید قبل از سفر چند مقاله مرتبط را درباره این کشور و جذابیت های آن از این سایت پیدا کنید. به این ترتیب می توانید مطمئن باشید که در سفر خود به دیدنی های ایتالیا چیزی را از دست نمی دهید.

منبع: همگردی

به "ایتالیا و مکان هایی برای رهایی از زندگی مدرن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا و مکان هایی برای رهایی از زندگی مدرن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید