سفر به اصفهان ؛ راهنمای اقامت در اصفهان از هتل عباسی تا مدرسه

به گزارش وبلاگ عکس، با پیش بینی مدت زمان و بعلاوه اندازه هزینه اقامت در اصفهان با خیالی آسوده با یک انتخاب مناسب داشته باشید. اصفهان به علت حجم بالای توریست شرایط اقتصادی و سلایق متفاوت با برای اقامت را پوشش می دهد. تا انتها، همسفر خبرنگاران در سفر به اصفهان باشید تا هزینه اقامت در اصفهان را به طور جامع برای تان توضیح دهیم.

سفر به اصفهان ؛ راهنمای اقامت در اصفهان از هتل عباسی تا مدرسه

1ـ گران ترین هتل ها برای اقامت در اصفهان : عباسی و کوثر

یکسری از لوکس ترین هتل های ایران در اصفهان هستند

اولین تصویری که از اقامت در اصفهان در فکر مسافران نقش می بندد، هتل های این شهر است که به علت گستره امکانات و خدمات محتمل ترین گزینه برای سپری روز های سفر محسوب می شود. برای اقامت در هتل های اصفهان بهترین انتخاب ها، هتل های 3 تا 5 ستاره هستند که گران ترین نوع اقامت هم به حساب می آیند.

این هتل ها در مقایسه با خدمات متنوعی که به مسافران ارائه می دهند، انتخاب ارزشمند، اما گرانی هستند. در اصفهان بیشتر هتل ها، نزدیک مکان های گردشگری و فروشگاه ها قرار دارند تا دسترسی مسافران به منطقه ها جهانگردی راحت تر و هزینه های رفت و آمد در شهر کم تر شود؛ بنابراین اگر طالب یک سفر لوکس هستید و تنوع خدمات در سفر برای تان در اولویت است، پیشنهاد می کنیم قبل از عزیمت به اصفهان با بهترین هتل های آن، آشنا شوید.

هتل 5 ستاره عباسی

هتل عباسی از زیباترین و در عین حال گران ترین هتل های اصفهان است

یکی از شاهکار های معماری ایران و اصفهان مجموعه بین المللی هتل عباسی است. این هتل قدیمی ترین هتل جهان است و نماد هنر معماران اصفهانی ست که از دوران صفوی به جا مانده است.

داستان ساخت این هتل به دوره صفویه بازمی شود. مجموعه بازارچه، مدرسه و کاروانسرا، به دستور شاه سلطان حسین صفوی به قصد پیشکشی به مادرش بنا شد که بعد از گذران سال ها تبدیل به زیبا ترین و مجلل ترین هتل ایران شد. این هتل پنج ستاره که به علت نوع معماری اش، مثل موزه ای است، 225 اتاق، سوئیت و آپارتمان است. بیشتریت این اتاق ها مشرف به فضای چشم نواز باغ هستند و سبک معماری قاجار و صفویه از ویژگی های قابل توجه سوئیت هاست. هتل عباسی در تمام اصول و استاندارد های بین المللی روز جهان جزو بهترین هاست و لوکس ترین و کامل ترین خدمات را در اختیار مسافران داخلی و خارجی قرار می دهد. این هتل در خیابان چهار باغ عباسی، خیابان آمادگان واقع شده است.

هتل 5 ستاره کوثر

اقامت در اصفهان را با هتل کوثر و استخر معروفش امتحان کنید

دومین هتل لوکس (5 ستاره) اصفهان هتل پارسیان کوثر است. این هتل چندین بار نامش تغییر نموده تا امروز به نام هتل پارسیان کوثر شناخته می شود. هتل کوثر دقیقا روبه روی پل سی و سه پل واقع شده است. از ویژگی های مهم این هتل باید به استخر روباز محوطه باغ پشتی، کافه و البته آش معروفش اشاره نمود. برای کسانی که عاشق شنا کردن در هوای آفتابی هستید؛ این هتل یک اتفاق هیجان انگیز است. دسترسی خوب به بیشتر مکان های دیدنی شهر، مثل پل خواجو و مسافت کم تا میدان نقش جهان اصفهان اشاره نمود. بعلاوه نزدیکی این هتل به مجتمع تجاری کوثر احتیاج خرید مسافران را پاسخ می دهد.

این هتل پنج ستاره با انواع رستوران ها و کافه هاو تنوع بالا در اتاق و سوئیت های لوکس با نمای زیبا از پل سی و سه پل چهره متفاوت از خاطره سازی برای مسافران نصف جهان دارد. اگر علاقمند به خوردن غذا در ساعات غیر متعارف از شبانه روز هستید؛ این هتل برای شما انتخاب خوبی ست، اولین رستوران 24 ساعته اصفهان در هتل کوثر افتتاح شد.

2ـ اقامت در هتل سنتی ؛ رویایی اما مقرون به صرفه

خیلی از مسافرانی که سفر به اصفهان را انتخاب نموده اند، شیفته حضور در محیطی سنتی با آداب اصیل اصفهان هستند و دوست دارند اقامت در اصفهان را رویایی نمایند. به عقیده بسیاری از جهانگرد های خارجی اقامت در هتل های سنتی رویایی اما مقرون به صرفه به شمار میرود و فرد را به سنت ها نزدیک می نماید. این هتل ها در واقع خانه های قدیمی به جا مانده از دوران قاجاریه هستند که با تغییرات زیاد تبدیل به هتل شده اند؛ روندی که از 10 سال پیش شروع شد و در شهرهای اصفهان، کاشان، یزد و کرمان رواج یافت.

هتل های سنتی از بافت سنتی و فرهنگ اصیل مردم اصفهان دور نیستند و فضای خود را به امروزی بودن در ساخت ارجح دانسته اند. این هتل های معمولا 3 ستاره هستند و نباید از آن ها انتظار یک هتل لوکس مانند هتل عباسی را داشت. اگر شما هم از آن دسته از افراد هستید که به قصد دور شدن از محیط کلیشه زندگی امروز، قصد سفر به اصفهان را دارید؛ این گونه هتل ها برای شما انتخاب عالی ست.

هتل سنتی عتیق

ذر سفر به اصفهان اقامت در هتل های سنتی را امتحان کنید

هتل سنتی عتیق یک خانه قدیمی دوران قاجاریه است که در سال های اخیر تبدیل به هتل سنتی شده است. حوض آّبی و زیبای وسط خانه، اتاق ها و فضای سنتی و شعمدانی های و سایه بان های این هتل خاطره انگیز است و حس و حال خاصی در شما برمی انگیزد. به طور کلی 30 اتاق در این هتل وجود دارد که مشتمل بر اتاق های قاجار، بهارخواب، شاه نشین و انواع دیگر است.

هتل سنتی اصفهان

هتل سنتی اصفهان یکی از خانه های قدیمی اصفهان است که استانداردهای بالایی دارد. این هتل هم مثل باقی هتل های سنتی اصفهان فضای زیبایی دارد و امکانات مناسبی را کنار هم جمع نموده است. فضایی آرام و دلنشین با رستوارنی سنتی. این هتل نزدیک به 15 اتاق دارد که تنوع خدمات متفاوتی دارد و شامل اتاق های عادی و شاه نشین است.

هتل سنتی ابن سینا

هتل سنتی ابن سینا به خاطر نزدیکی به میدان نقش جهان معروفیت دارد

هتل سنتی ابن سینا با معماری خاص خود که آئینه هویت ایرانی ست، از مکان هایی ست که با حضور در بافت باستانی اصفهان، گزینه خوبی برای مسافرانی ست که به قصد ماجراجویی در فرهنگ و آداب مردم به این شهر سفر نموده است.

این هتل در کنار مسجد جامع اصفهان و بازار قدیمی شهر قرار گرفته است که این نکته خود از نشانه های پایبندی آن به سنت هاست. ابن سینا با 55 اتاق آماده پذیرایی از مسافران با ظرفیت بالای 130 نفر است. بعلاوه رستوران بام هتل زیباترین منظره به اصفهان را دارد که کنار سایر رستوران ها و کافه های هتل، لحظات طلایی و نابی را برای شما مسافر عزیز می سازد. این هتل در خیابان ابن سینا، کوچه 37 واقع شده است.

3 ـ اقامت در مهمان پذیر ها

در سفر به اصفهان پایین بودن هزینه نسبت به هتل ها و عدم وجود قوانین خاص، از نکات مثبت مهمان سرا ها محسوب می شود. برای اقامت در اصفهان و این اقامتگاه امکان پخت و پز برای مسافران، در آشپزخانه ها به طور مشترک وجود دارد. قبل از سکونت در مهمانسرا ها حتماً به این نکته مهم توجه کنید که امکان استفاده از سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه برای تمامی مسافران مشترک است.

در سفر به اصفهان مهمان پذیرها انتخاب خوبی هستند به شرط این که با خانواده در این سفر نباشید. بنابراین برای اقامت در اصفهان به صورت مجرد یا متاهل یا با خانواده باید استراتژی متفاوتی بچینید.

4 ـ خانه مسافر

اگر در طول سفر به اصفهان هوس تجربه داشتن یک زندگی روتین خانوادگی را داشتید؛ اجاره یک خانه مسکونی بهترین گزینه برای اقامت در اصفهان است. بعلاوه اگر به غیر از خانواده تان، خانواده های دیگری نیز همسفر شماست، ما استفاده از خانه مسافر را پیشنهاد می دهیم تا تجربه لذت یک سفر دست جمعی، گرم و صمیمی با عزیزان خود در این شهر تاریخی داشته باشید.

خانه مسافر ها منازل مسکونی هستند که به وسیله مردم محلی اصفهان به مسافران اجاره داده می شوند. این خانه ها مبله و مجهز به امکانات یک زندگی نرمال خانوادگی هستند. برای اجاره این خانه ها می توانید با مشاوران املاک اصفهان تماس بگیرید یا به وسیله اینترنت، خانه مناسب خود را پیدا کنید. اگر هیچ کدام از این ها نمی پسندید در هنگام ورود به شهر اطراف تان (به خصوص تابستان و بهار) را حسابی جستجو کنید، چون افرادی برای اجاره خانه در ورودی های شهر ایستاده اند.

5 ـ کم هزینه ترین اقامت در سفر به اصفهان

چادر زدن در پارک های از مرسوم ترین اقامت ها در شهر اصفهان است

در اصفهان به علت سیل مسافران، به خصوص در ایام تعطیل مثل عید نوروز و فصل تابستان، رشد اقامتگاه های موقت و مقرون به صرفه با سرعت بالایی رو به رو شده است. از جمله این اقامتگاه ها ارائه چادر های سفری به مسافران برای سکونت در برخی اماکن عمومی مثل تعدادی از پارک های شهر است. نکته حائز اهمیتی که شما مسافر عزیز باید به آن توجه داشته باشید؛ برپایی چادر در محل هایی ست که برای این امر به وسیله مسئولین تعبیه شده تا امنیت شما عزیزان تامین شود. بنابراین در سفر به اصفهان نباید برای اقامت در این مکان ها تردید کنید؛ چون در کنار صفا و صمیمیتش لذت خاصی هم در خود دارد.

بعلاوه تعدادی از امام زاده های استان اصفهان، در قالب زائر سرا آماده پذیرایی از شما عزیزان خواهند بود. یکی از این زائر سرا ها واقع در امام زاده شاه کرم (ع) است که در 15 کیلومتری اصفهان، جنب فرودگاه شهید بهشتی واقع شده است. از دیگر اقامتگاه های کم هزینه می توان به اقامتگاه های فصلی، مثل مدارس اشاره نمود که در ایام تعطیلی نوروز و تابستان، آماده خدمت رسانی به گردشگران نوروزی و فصل تابستان هستند.

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور

به "سفر به اصفهان ؛ راهنمای اقامت در اصفهان از هتل عباسی تا مدرسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به اصفهان ؛ راهنمای اقامت در اصفهان از هتل عباسی تا مدرسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید