اخبار و رویدادها

افزایش خنک کنندگی کولر آبی ؛ روش های رسوب گیری و تمیز کردن شوره کولرهای آبی را بدانیم

برای بهتر کارکردن، خنک کردن و افزایش عمر کولر باید از ایجاد شوره و رسوب در کولر جلوگیری کنید. برای برطرف شوره و رسوب کولر باید از توپ شوره گیر و فیلتر رسوب گیر بهره ببرید.

12 خرداد 1402

کشف تازه درباره وجود آب در سیارات کهکشان راه شیری

به گزارش خبرنگاران به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، هدف نهایی اکتشافات فضایی یافتن سیاره هایی قابل سکونت و مشابه زمین است که شرایطی ایده آل برای حفظ حیات رادارند. محققان طی چند دهه تحقیق انبوهی از شواهد درباره سیارات با قابلیت حیات جمع آوری نموده اند...

11 خرداد 1402

شناسه ملی 38 فدراسیون ورزشی تعلیق شد

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در نامه ای به وزیر ورزش و جوانان گفت که شناسه 38 فدراسیون ورزشی تعلیق شده است. در این نامه که به امضای صفدر کشاورز معاون امور اسناد و رئیس هیئت ماده 9 آیین نامه رسیده است، اعلام شده است که با عنایت به تصمیم اعضای هیئت ماده 9 آیین...

10 خرداد 1402

جدایی یکی دیگر از ستاره های سپاهان

رامین رضائیان در کنار پیغام نیازمند دو بازیکنی بودند که پس از پیروزی سپاهان مقابل مس کرمان در استادیوم باهنر کرمان با وجود ازدحامی که مقابل اتوبوس سپاهانی ها بود، مقابل خبرنگاران ایستادند و به سوالات آن ها پاسخ دادند. صحبت های هر دو مهره کلیدی سپاهان...

6 خرداد 1402

بومی سازی آسمان نما در دستور کار دانش بنیان ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، محمدهادی طباطبایی یزدی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، یکی از ملزومات توسعه و پیشرفت علم اخترشناسی، اخترفیزیک و نجوم را بهره مندی از تجهیزات رصد آسمان دانست و گفت: آسمان...

6 خرداد 1402

دریافت نخستین پیغام بیگانه از مریخ!

ایسنا نوشت: دانشمندان قرار است نخستین پیغام بیگانه را به صورت یک سیگنال از مریخ شبیه سازی نمایند.

4 خرداد 1402

زن ایده آل و زیبا از دید هوش مصنوعی ، آیا واقعا این چیزی است که کامل به نظر می رسد؟

خبرنگاران- هفته گذشته خالق Chat GPT در مقابل سناتورهای آمریکایی ایستاد و به آنان هشدار داد که هوش مصنوعی می تواند آسیب قابل توجهی به دنیا وارد کند. سام آلتمن با درخواست برای وضع مقررات بیش تر در خصوص همان فناوری که به ایجاد آن یاری نموده گفت: بدترین ترس من...

2 خرداد 1402

واژه خیابان از کجا آمد؟، کمدینی که نام خیابان را بر زبان ها انداخت

روزی که دلقک دربار ناصرالدین شاه تصمیم گرفت خندقی در فاصله میدان قیام کنونی تا چهارراه مولوی را پر کند، خودش نیز باور نداشت واژه خیابان را برای نخستین بار سر زبان ها بیندازد.

1 خرداد 1402

سجادی: استقلال و پرسپولیس هنوز از آسیا حذف نشده اند

سجادی درباره آخرین شرایط استقلال و پرسپولیس برای حضو در لیگ قهرمانان آسیا و خبرهایی که درباره حذف این دو تیم شنیده می شود، گفت: صحبت های پولادگر فردای صحبت های من نبود. من چهارشنبه و وی دوشنبه صحبت کرده بود.

30 اردیبهشت 1402

سروش رفیعی، ترابی را سوژه کرد!

سروش رفیعی پس از قهرمانی در رختکن پرسپولیس یکی از هم تیمی هایش را سوژه کرد.

29 اردیبهشت 1402

عجیب ترین اسب جهان ، سنگین تر از یک ماشین!، عکس

در حالی که میانگین قد یک اسب بین یک متر و 50 سانتی متر تا یک متر 90 سانتی متر است، سامپسون یک اسب میانه نبود و تا زمانی که چهار ساله شد به بیش از 1360 کیلوگرم و 2 متر و 13 سانتی متر می رسید.

27 اردیبهشت 1402

ادعای 2 میلیون دلاری حجت کریمی برای بازیکنان استقلال!

استقلالی ها نزدیک به 5 ماه است از باشگاه پولی دریافت نکرده اند و حتی همین مساله در زمان مدیریت فتح الله زاده باعث شد تا آنها حسابی علیه مدیر پیشین این باشگاه موضع بگیرند.

26 اردیبهشت 1402

پهلوان ایرانی هم دوپینگ کرد ، محرومیت سنگین یک کشتی گیر اعلام شد

ورزشکار رشته ورزشی کشتی پهلوانی به 3 سال محرومیت از فعالیت های ورزشی محکوم شد.

25 اردیبهشت 1402

از این چشمه قیر بیرون می آمد

جوشیدن آب و گل از دل زمین در برخی نقاط کشورمان شاید مساله ای عادی باشد اما اگر دوست دارید جوشیدن قیر به شکل طبیعی از زمین را ببینید می توانید سری به دهلران بزنید. این گزارش سال 1388 در خبرنگاران سرنخ منتشر شده است.

24 اردیبهشت 1402

جزئیات پاداش صرفه جویی مصرف برق تا 20 برابر ، پاداش ماهانه مشترکان برق خانگی در منطقه ها عادی و گرمسیری چگونه محاسبه می شود؟

قرار است تمام مشترکان برق کشور در هر پلکان مصرفی، بتوانند از طرح های تشویقی وزارت نیرو در قبوض خود بهره مند شوند، فقط و فقط به شرط آنکه نسبت به میزان مصرف برق خود در زمان مشابه سال گذشته، کاهش مصرف داشته باشد.

21 اردیبهشت 1402

جشن شکرگزاری پای چشمه سَرِزه همدان

خبرنگاران: چشمه روستا آوازه خوشی در منطقه دارد. برای اهالی مقدس است و قابل احترام. جایگاه والای آب در سرتاسر دشت اطراف چشمه مثال زدنی است به ویژه اگر اردیبهشت باشد. اهالی تا به یاد دارند یکی از آدینه های اردیبهشت ماه قدردان چشمه بوده اند و شکرگزار آبی...

20 اردیبهشت 1402

کشف گنجینه ای از آثار تاریخی از جمله تابوت یک زن و جواهرات در مصر

ایسنا/ براساس آخرین اخبار منتشر گشته، کشف گنجینه ای از آثار تاریخی از جمله تابوت یک زن و جواهرات در مصر صورت گرفت.

20 اردیبهشت 1402

مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان

سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد که مطابق قانون اگر فردی محل سکونتش تغییر کند باید ظرف مدت 20 روز پس از جا به جایی، آخرین نشانی خود را به سازمان ثبت احوال کشور اعلام کند.

19 اردیبهشت 1402

شرایط اجاره در غربی ترین منطقه تهران

بازار معاملات اجاره مسکن در غربی ترین منطقه تهران هم اکنون به اولین مقصد مستاجران مهاجر از منطقه پرتقاضای تهران یعنی منطقه 5 تبدیل شده است.

18 اردیبهشت 1402

روزی که یک گوریل بچه انسان نما به جهان آورد

گوریل معروف باغ وحش بریستول انگلستان، پس از 20 سال، دومین فرزندش را به جهان آورد.

17 اردیبهشت 1402
تعداد: (1157)