اخبار اقتصادی

بومی سازی آسمان نما در دستور کار دانش بنیان ها

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، محمدهادی طباطبایی یزدی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، یکی از ملزومات توسعه و پیشرفت علم اخترشناسی، اخترفیزیک و نجوم را بهره مندی از تجهیزات رصد آسمان دانست و گفت: آسمان...

6 خرداد 1402

دریافت نخستین پیغام بیگانه از مریخ!

ایسنا نوشت: دانشمندان قرار است نخستین پیغام بیگانه را به صورت یک سیگنال از مریخ شبیه سازی نمایند.

4 خرداد 1402

واژه خیابان از کجا آمد؟، کمدینی که نام خیابان را بر زبان ها انداخت

روزی که دلقک دربار ناصرالدین شاه تصمیم گرفت خندقی در فاصله میدان قیام کنونی تا چهارراه مولوی را پر کند، خودش نیز باور نداشت واژه خیابان را برای نخستین بار سر زبان ها بیندازد.

1 خرداد 1402

ادعای 2 میلیون دلاری حجت کریمی برای بازیکنان استقلال!

استقلالی ها نزدیک به 5 ماه است از باشگاه پولی دریافت نکرده اند و حتی همین مساله در زمان مدیریت فتح الله زاده باعث شد تا آنها حسابی علیه مدیر پیشین این باشگاه موضع بگیرند.

26 اردیبهشت 1402

از این چشمه قیر بیرون می آمد

جوشیدن آب و گل از دل زمین در برخی نقاط کشورمان شاید مساله ای عادی باشد اما اگر دوست دارید جوشیدن قیر به شکل طبیعی از زمین را ببینید می توانید سری به دهلران بزنید. این گزارش سال 1388 در خبرنگاران سرنخ منتشر شده است.

24 اردیبهشت 1402

جشن شکرگزاری پای چشمه سَرِزه همدان

خبرنگاران: چشمه روستا آوازه خوشی در منطقه دارد. برای اهالی مقدس است و قابل احترام. جایگاه والای آب در سرتاسر دشت اطراف چشمه مثال زدنی است به ویژه اگر اردیبهشت باشد. اهالی تا به یاد دارند یکی از آدینه های اردیبهشت ماه قدردان چشمه بوده اند و شکرگزار آبی...

20 اردیبهشت 1402

مهلت 20 روزه ثبت احوال به شهروندان

سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد که مطابق قانون اگر فردی محل سکونتش تغییر کند باید ظرف مدت 20 روز پس از جا به جایی، آخرین نشانی خود را به سازمان ثبت احوال کشور اعلام کند.

19 اردیبهشت 1402

شرایط اجاره در غربی ترین منطقه تهران

بازار معاملات اجاره مسکن در غربی ترین منطقه تهران هم اکنون به اولین مقصد مستاجران مهاجر از منطقه پرتقاضای تهران یعنی منطقه 5 تبدیل شده است.

18 اردیبهشت 1402

احضار مدیران ارشد مایکروسافت و گوگل به کاخ سفید

مدیران ارشد اجرایی گوگل، مایکروسافت، اوپن آ آی و آنتروپیک با کامالا هریس معاون رییس جمهور آمریکا و مقامات ارشد دولتی دیدار می نمایند تا درباره موضوعات کلیدی هوش مصنوعی تبادل نظر نمایند.

13 اردیبهشت 1402

مذاکره ایران و ازبکستان برای ایجاد منطقه آزاد مشترک

بر اساس رویه دولت سیزدهم ایجاد منطقه ها آزاد مشترک با کشورهای پیرامونی در اولویت دبیرخانه شورایعالی منطقه ها آزاد باهدف توسعه مناسبات مالی و استفاده سرمایه گذاران ایرانی و کشورهای مقابل از ظرفیت های 2 طرف و توسعه صادرات و انتقال فناوری قرار گرفته است.

10 اردیبهشت 1402

دوپینگ رویایی مرسدس بنز، شاهکار تازه از تیونری که قرار بود به ایران بیاید!

برابوس از جدیدترین تیونینگ خود با کد 900 سوپربلک رونمایی نموده و مرسدس بنز GLS را به یکی از قوی ترین SUV های جهان تبدیل می نماید.

9 اردیبهشت 1402

سعید معروف جادوگر است!

ورزش سه نوشت: سعید معروف؛ او یک والیبالیست نه، بلکه یک جادوگر است.

7 اردیبهشت 1402

ریسک پنهان بحران سیلیکون ولی

دهه هاست نوآوری، موتور محرک اقتصاد آمریکاست، اما حالا تخریب خلاق در خطر است. سقوط بانک سیلیکون ولی موجب شده به جز فشار به سیاستگذار پولی و کاهش اعتبار دولت، ریسک های مختلفی گریبان اقتصاد را بگیرد. گزارش تازه فایننشال تایمز نشان می دهد بحران تامین مالی...

4 اردیبهشت 1402

ارسال پیغام طعنه آمیز برای مدیر عامل پرسپولیس

تیم های فوتبال پرسپولیس و استقلال تهران یکشنبه هفته آینده صدمین دربی مرکز را در استادیوم آزادی برگزار می نمایند تا بخشی از معادلات بالای جدول برای رسیدن به قهرمانی تعیین گردد.

31 فروردین 1402

پیش بینی بارش سنگین باران در نقاط کوهستانی تهران ، آماده باش نیروهای خدمات شهری در شمال تهران

سرپرست معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه یک تهران اعلام کرد: نیروهای خدمات شهری از چهارشنبه شب به صورت آماده باش در نقاط حساس و آبگیر شمال تهران مستقر شدند.

25 فروردین 1402

قیمت گذاری خودروهای مونتاژی از طریق شورای رقابت برای اولین بار

سخنگوی شورای رقابت با بیان اینکه برای اولین بار خودروهای مونتاژی قیمت گذاری می شود، گفت: روز سه شنبه 22 فروردین جلسه کارگروه تخصصی شورای رقابت در مورد نهایی کردن قیمت خودروهای مونتاژی برگزار و قیمت هایی نهایی ، مصوب می شود.

22 فروردین 1402

ساپینتو هم برای فتح الله زاده شمشیر را از رو بست ، طوفان سرمربی پرتغالی علیه مدیرعامل در راه است

طبق شنیده ها همچنان از ساپینتو به عنوان یکی از مخالفان سرسخت فتح الله زاده در استقلال نام برده می گردد.

17 فروردین 1402

این کتاب بابی تازه در مارکس خوانی است!

به گزارش خبرنگاران، کریستین فوکس استاد کرسی سیستم های رسانه و سازماندهی رسانه در دانشگاه پادربورن آلمان است. زمینه های تخصصی او مطالعات انتقادی دیجیتال و رسانه های اجتماعی، اینترنت و جامعه، اقتصاد سیاسی رسانه و ارتباطات، نظریه جامعه اطلاعاتی، نظریه...

6 فروردین 1402

رفع شدن مشکل امنیتی خطرناک در چت جی پی تی

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، نقص امنیتی مذکور باعث به خطر افتادن حریم شخصی دیگر کاربران شده و باعث می شد تاریخچه چت هر کاربر با دیگر افراد به وسیله ربات گفتگوی هوشمند چت جی پی تی در دسترس و قابل آنالیز و مشاهده باشد.

3 فروردین 1402

موفقیت شرکت مخابراتی چینی در مقابله با تحریم های آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت هواوی در طول سه سال گذشته 13000 قطعه را با جایگزین های چینی ساخت داخل جایگزین نموده و 4000 برد و مدار چاپی را برای محصولات ساخت خود دوباره طراحی نموده و با موفقیت به کار گرفته است.

1 فروردین 1402
تعداد: (366)