اخبار سیاسی

از ظرفیت های ایران و بلاروس در حوزه کشاورزی استفاده گردد

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بندرعباس گفت: استان هرمزگان به عنوان قطب مهم کشاورزی کشور در طول سال و با فراوری انواع محصولات کشاورزی و باغی خارج از فصل و بعلاوه داشتن ظرفیت دروازه های صادراتی، نقش راهبردی در رونق فراوری و اقتصاد کشور دارد.

13 تیر 1401

تهیه پیش نویس طرح اصلاح قانون تأسیس کتابخانه های عمومی کشور

پیش نویس طرح اصلاح قانون تأسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور از سوی مرکز پژوهش های مجلس تهیه شد.

4 تیر 1401

اولین هواپیمای مسافربری بزرگ چینی

برنامه ریزان چینی امیدوار هستند که کوماک سی 919 با شش سال تاخیر در زمان وعده داده شده در نهایت در امسال میلادی تحویل ناوگان هوایی چین داده گردد.

27 خرداد 1401

نگرانی جدی برای سلامت دانش آموزان وجود ندارد

خبرنگاران/کرمان معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان گفت: شرایط نگرانی جدی برای سلامت دانش آموزان به صورت گسترده وجود ندارد و در صورتی که دانش آموزان کوچکترین علائم بیماری داشتند می توانند با نظر پزشک به مدرسه مراجعه نکنند.

23 خرداد 1401

تصویری از بسته بندی شارژر 35 واتی اپل منتشر شد

اینطور که به نظر می رسد، اپل میخواهد به زودی از شارژر سریع 35 واتی خود که از دو پورت USB-C نیز بهره می برد رونمایی کند چرا که به تازگی شاهد انتشار تصویر بسته بندی آن بودیم.

22 خرداد 1401

باید برای توسعه مالی کشور از ظرفیت صنعت گردشگری استفاده کرد

ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، باید برای توسعه مالی کشور از ظرفیت صنعت گردشگری استفاده کرد.

22 خرداد 1401

سود سهام عدالت از 21 اسفند ماه واریز می گردد

خبرنگاران/گلستان وزیر اقتصاد و دارایی از واریز سود سهام عدالت از 21 اسفند ماه جاری اطلاع داد.

17 خرداد 1401

پیشنهاد مطالعه کتاب وارونه کردن هرم، تاریخ تاکتیک های فوتبال، نوشته جاناتان ویلسون

ویلسون روایتش را از دل اولین مدارس انگلیسی، که پایه گذار فوتبال مدرن بودند، شروع می کند و در هر فصل کتاب، راستا تغییرات هر سیستم را از دل اتفاقات تاریخی یک یا چند کشور پیش می برد، از تأثیر اولین برخورد مردم امریکای جنوبی با فوتبال در شکل گیری سیستم های...

14 خرداد 1401

سافاری خاطره انگیز در اقامتگاه هایی بی نظیر

سافاری یا وحش گشت از جمله فرصت های ناب گردشگری است که امکان تماشا و عکسبرداری از جانوران زیبا را در محیط زیست طبیعی شان فراهم می کند و چه بهتر که این سفر با اقامتی خاص، فراموش نشدنی تر بشود.

4 خرداد 1401

شناسنامه دار کردن 150 هزار مقاله در سامانه جامع شناسه دیجیتال

به گزارش خبرنگاران به نقل از موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی رئیس ISC گفت: موسسه استنادی علوم ISC و پایش علم و فناوری از اواخر سال 99 سامانه جامع صدور شناسه دیجیتال اشیا (Digital Object Recognizer) برای ثبت و صدور یک کد منحصر بفرد به طور...

4 خرداد 1401

وزیر نفت: برای سوخت رسانی به خودروها و صنایع آمادگی کامل وجود دارد

تهران (پانا) - وزیر نفت از ثبت مصرف 131 میلیون لیتر بنزین در 28 اسفند ماه خبر می دهد و می گوید مبادی فراوری، خطوط انتقال و مجاری عرضه کشور برای سوخت رسانی نوروزی به مردم و ارسال سوخت مایع به نیروگاه ها اطلاع داد.

25 اردیبهشت 1401

تاسیسات ساحلی مردمی در حریم دریا در هیات دولت معین تکلیف می گردد

ایرنا/ براساس سخنان وزیر میراث فرهنگی کشور، تاسیسات ساحلی مردمی در حریم دریا در هیات دولت مشخص تکلیف می گردد.

18 اردیبهشت 1401

در پی جذب سرباز مهارت به عنوان نیروی کار ماهر صنعت هستیم

سرپرست دانشگاه فنی و حرفه ای با عنوان اینکه در برنامه های اصلی دانشگاه در پی جذب سرباز مهارت به عنوان نیروی کار ماهر صنعت هستیم، گفت: ان شاالله در روزهای آینده رایزنی های اولیه این امر با ستاد کل نیروی های مسلح صورت خواهد پذیرفت.

15 اردیبهشت 1401

سهمیه بنزین هر فرد چقدر است؟

شب گذشته کمیته اطلاع رسانی طرح باز توزیع یارانه بنزین بیان کرد که با توجه به موفقیت تست فنی این طرح در بهمن ماه از امروز، یعنی اول اسفند اعطای 20 لیتر سهمیه به هر فرد در جزیره کیش به صورت آزمایشی شروع شده که خبر خوبی برای خانوار های فاقد خودرو و بهره مندی...

13 اردیبهشت 1401

رونق پدیده ای تازه در بازار مسکن؛ فروش قسطی خانه!

طی چند سال گذشته با افزایش قیمت مسکن، بسیاری از مردم توانایی خرید را از دست داده اند، در چنین شرایطی در تبلیغات اینترنتی و فضای مجازی شاهد رونق پدیده ای به نام فروش قسطی خانه هستیم که تفاوت های بسیاری با پیش فروش واحد های انبوه سازی دارد، در این رابطه،...

4 اردیبهشت 1401

300 اثر باستانی اسپانیا در موزه ملی ایران به نمایش درمی آیند

300 اثر باستانی اسپانیا در نمایشگاهی بنام میراث باستان شناسی اسپانیا از 31 شهریور در موزه ملی ایران در معرض دید عموم قرار می گیرند.

30 فروردین 1401

تعداد مشمولان طرح رتبه بندی معلمان را افزایش می یابد؟

خبرنگاران- رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی گفت: طرح رتبه بندی در مجلس در مرحله آنالیز است، دولت 500 هزار معلم را در لایحه در نظر گرفته بود، اما مجلس این تعداد را به 730 هزار نفر رساند.

21 فروردین 1401

ویروس کرونا: طرح ترکیه برای احیای گردشگری در تابستان 99

ترکیه امیدوار است با معرفی طرح های ایمنی و اعطای گواهینامه سلامت بتواند اطمینان مسافران را از بابت ایمنی در برابر ویروس کرونا جلب کند.

21 فروردین 1401

آموزش های خشن تفنگداران دریایی تایوان

گروه کوچکی از تفنگداران دریایی تایوانی در ساعات اولیه صبح بر روی یک اسکله دور افتاده می لرزند، در حالی که شورت و ژاکت های نازک خود را پس از یک روز گذراندن در دریا خیس کرده اند و باد سردی در سراسر تنگه تایوان می پیچد.

8 اسفند 1400

اجرای طرح شبکهخانه موزه هاتاپایان سال 1401 در تهران، ازخانه جلال تاخانه نیما گذر فرهنگی می گردد

سرپرست شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با تاکید بر اینکه یکی از سیاست های مدیریت شهری ایجاد زیرساخت های فرهنگی است، گفت: به همین دلیل طرح ایجاد شبکه خانه موزه ها را دستور کار داریم که امیدواریم تا خاتمه سال 1401 به مرحله اجرا برسد.

18 بهمن 1400
تعداد: (213)