نگرانی جدی برای سلامت دانش آموزان وجود ندارد

به گزارش وبلاگ عکس، خبرنگاران/کرمان معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان گفت: شرایط نگرانی جدی برای سلامت دانش آموزان به صورت گسترده وجود ندارد و در صورتی که دانش آموزان کوچکترین علائم بیماری داشتند می توانند با نظر پزشک به مدرسه مراجعه نکنند.

نگرانی جدی برای سلامت دانش آموزان وجود ندارد

محسن منوچهری نژاد در حاشیه بازدید از فرایند آموزشی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی مدارس شهر کرمان، اظهار کرد: امکانات لازم برای تدریس همکاران و تحصیل دانش آموزان در مدارس مهیا و معلمان نسبت به جبران عقب ماندگی درسی دانش آموزان مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به افت تحصیلی شدید دانش آموزان در دو سال گذشته و ضرورت حضور دانش آموزان درمدرسه گفت: کمبود فضای آموزشی، تراکم کلاس ها را بالا برده، اما تأکید شده است مدیران مدارس به دقت بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و نظارت بر کلاس ها از جمله تهویه مناسب و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی نظارت لازم را داشته باشتد.

منوچهری نژاد اعلام کرد: اگر کوچکترین علائمی بیماری دردانش آموزی دیده شدکه سلامت عمومی دانش آموزان را به خطر بیندازد، شورای مدرسه سریعا در این خصوص تصمیم گیری نماید هر چند که اطلاعات دانش آموزان بیمار و مشکوک به کرونا در سامانه ایران من به صورت روزانه ثبت می گردد.

معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان، با اشاره به انجام فعالیت های آموزشی به صورت مجازی در شبکه شاد برای دانش آموزان بیمار و یا مشکوک به کرونا، اعلام کرد: از این بستر در راستای برگزاری کلاس های فوق برنامه و انجام تکالیف مکمل استفاده خواهد شد.

منوچهری نژاد با اشاره به تصمیم ستاد ملی کرونا و تأکید رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش بر بازگشایی حضوری مدارس در سراسر کشور، اعلام کرد: در ارزیابی های اجرا شده آموزش کاملا مجازی، متأسفانه شاهد افت تحصیلی شدیدی در دانش آموزان بوده ایم زیرا آموزش مجازی نقش موثری در تسهیل فرایند یاددهی یادگیری و ارتقا کیفیت فعالیت های آموزش و پرورشی دارد.

منوچهری نژاد اعلام کرد: حضور دانش آموز در محیط مدرسه بسیار اهمیت دارد و حضور دانش آموزان در مدرسه، نشاط، برقراری روابط اجتماعی و تبادل اطلاعات علمی، آموزشی و پرورشی را در بر خواهد دارد که در این بازدید عینا قابل مشاهده است.

معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان کرمان تاکید نمود: همه مدارس باید به صورت حضوری فعال باشند و از آموزش مجازی باید به عنوان یک آموزش تکمیلی استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نگرانی جدی برای سلامت دانش آموزان وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی جدی برای سلامت دانش آموزان وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید