راهنمای کامل ضبط تماس تلفنی آیفون؛ آسان ترین روش ها

به گزارش وبلاگ عکس، ضبط تماس تلفنی آیفون کار سختی نیست و در این مطلب به شما یاری می کنیم تا این فرایند را به تنهایی انجام دهید. بعلاوه به سوالات پر تکرار پاسخ می دهیم.

راهنمای کامل ضبط تماس تلفنی آیفون؛ آسان ترین روش ها

دانستن نحوه ضبط تماس تلفنی آیفون می تواند مفید باشد؛ اصلا هم اهمیت ندارد که شما چه در حال ضبط مصاحبه، تماس با خدمات مشتری یا صرفا یک مکالمه با یکی از عزیزان باشید. با این اوصاف متاسفانه این قابلیتی نیست که اپل در آیفون خود گنجانده باشد. iOS 16 دارای ویژگی های هیجان انگیز و کاربردی است اما متاسفانه ضبط تماس یکی از آنها نیست. با این اوصاف شما کاملا بد شانس نیستید؛ چرا که چند گزینه برای ضبط تماس تلفنی از آیفون وجود دارد و خوشبختانه چند مورد از آنها حتی یک ریال برای شما هزینه نخواهد داشت.

قبل از اینکه خلاصه ای از مواردی را که می توانید برای ضبط تماس تلفنی در آیفون بهره ببرید، به شما ارائه دهیم، بهتر است مطمئن شوید که از نظر قانونی مجاز به ضبط مکالمه خود هستید. بسته به محل زندگی شما، قوانین مربوط به ضبط مکالمات فرق دارد. برای مثال جالب است بدانید که در بیشتر استان های کشور آمریکا، قوانین تک طرف (One-Party) اعمال می شود، که تا زمانی که یک فرد از ضبط آگاه باشد (در این مورد شما)، پس دکمه ضبط را فشار دهید. با این حال، پیشنهاد می کنیم که به فردی که در آن سوی خط قرار گرفته است اطلاع دهید که مکالمه در حال ضبط شدن است.

برای ضبط تماس تلفنی آیفون سه انتخاب متفاوت پیش روی شما قرار گرفته است. از یک برنامه ضبط شخص ثالث بهره ببرید، به Google Voice و ویژگی ضبط داخلی آن مراجعه کنید، یا برای یک سرویس ضبط پرداخت کنید. اجازه دهید مزایا و معایب هر رویکرد را آنالیز کنیم.

معرفی برنامه های ضبط مکالمات در آیفون

شما احتمالا فکر می کنید که برنامه های متنوع زیادی برای ضبط تماس تلفنی آیفون وجود دارد اما حقیقتش را بخواهید، پیدا کردن یک نرم افزار کاربردی و بی نقص کار ساده ای نیست، چرا که اپل برنامه ها را از دسترسی به برنامه تلفن مسدود می نماید. با این حال، گزینه هایی نظیر Rev Call Recorder وجود دارد.

Rev Call Recording هم خط شما و هم شخص در انتهای دیگر تماس را با یک خط سوم ادغام نموده و این خط به وسیله نرم افزار ضبط می شود. خوشبختانه استفاده از این برنامه رایگان است؛ آن هم بدون محدودیت زمانی در خصوص اینکه چقدر می توانید ضبط کنید. تنها زمانی باید هزینه کنید که یک رونوشت از تماس تلفنی خود بخواهید دریافت کنید. این مورد هم تنها در کشورهای خارجی با پرداخت 1.5 دلار به ازای هر دقیقه قابل انجام خواهد بود. خبر بد دوم و محدودیت دیگر با Rev Call Recorder وجود دارد. این اپلیکیشن بسیار کاربردی فقط با شماره های ایالات متحده کار می نماید که با +1 آغاز می شود. بنابراین برای کاربران ایرانی مقیم در سایر کشورها، این نرم افزار محبوب کارایی ندارد.

همانطور که گفته شد، اگر به سادگی در اپ استور جستجو کنید، تعداد زیادی برنامه با امتیاز خوب وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر می خواهید از مجموعه ویژگی های کامل آنها بهره ببرید، بیشتر نرم افزارها به خرید درون برنامه ای نیاز دارند. با این حال، دو اپلیکیشن معروف دیگر را هم برای ضبط تماس تلفنی آیفون معرفی می کنیم:

نرم افزار TapeACall Pro

این برنامه برترین اپلیکیشن ضبط تماس تلفنی در آیفون دانسته می شود. اگر شما خودتان نیاز به ضبط تماس به صورت منظم دارید، استفاده از این نرم افزار را پیشنهاد می کنیم. با این حال، تنها هفت روز مهلت استفاده رایگان برای برنامه مذکور وجود دارد و شما برای تماس های نامحدود، ذخیره سازی و رونوشت باید حق اشتراک ماهیانه 10 دلار را پرداخت کنید.

نرم افزار NoNotes

برنامه NoNotes هر ماه 20 دقیقه ضبط مکالمه رایگان را ارائه می دهد، اما اگر زمان مکالمه از این حد عبور کنید باید حق اشتراک مشخصی را به مبلغ 12 دلار بخرید. بعلاوه برای ضبط نامحدود تماس و رونویسی اتوماتیک، بایگانی و اشتراک گذاری فایل باید حق اشتراک گفته شده را پرداخت کنید.

استفاده از برنامه Google Voice برای ضبط تماس های تلفنی آیفون

سرویس Google Voice به شما شماره ای را ارائه می دهد که می توانید در آیفون خود و بعلاوه سایر دستگاه ها به آن دسترسی پیدا کنید، اما بعلاوه یک روش محدود برای ضبط هر تماسی است که دریافت می کنید. البته چند محدودیت و چالش برای استفاده از قابلیت گوگل ویس وجود دارد. شما برای افتتاح حساب در سرویس گوگل ویس به یک شماره مجازی نیاز دارید؛ چرا که گوگل ویس تنها از شماره های ایالات متحده آمریکا برای ضبط تماس های تلفنی آیفون استفاده می نماید. بعلاوه با گوگل ویس تنها می توان تماس های دریافتی را ضبط نموده و نمی توان تماس های خروجی را با این روش ضبط و ذخیره کرد. علاوه بر این موارد، سیستم عامل گوشی آیفون شما باید حداقل iOS 13 باشد، در غیر این صورت استفاده از گوگل ویس روی گوشی شما تقریبا غیر ممکن خواهد بود. با این تفاسیر، اگر بتوانید شماره مجازی بخرید (در اینترنت فروشگاه های معتبر زیادی وجود دارد)، می توان از گوگل ویس برای ضبط مکالمات آیفون بهره برداری کرد.

پس از راه اندازی حساب Google Voice، به بخش Settings و سپس به Calls و Incoming Call options بروید. در اینجا، شما می توانید یک دکمه را فعال کنید که به شما اجازه می دهد ضبط را با فشار دادن کلید 4 در پد شماره آیفون خود در طول تماس ها روشن و خاموش کنید. فایل مکالمه ضبط شده پس از اتمام کار به ایمیل شما راهنمایی می شود. بعلاوه می توان این فایل را در میان پیغام های صوتی در برنامه پیدا کرد.

محدودیت اصلی ضبط تماس Google Voice در این موضوع نهفته که این سرویس فقط تماس های ورودی را ضبط می نماید. شما نمی توانید هر تماسی را که انجام می دهید ضبط کنید. هنگام ضبط، یک صدای اتوماتیک اعلام می شود که تماس در حال ضبط است؛ به طوری که هر گونه نگرانی از بابت رضایت فرد مقابل رفع خواهد شد. یکی از ویژگی های بسیار کاربردی استفاده از این روش، سرویس رونویسی صوتی Voice تلقی می شود. اگر شما یک مکالمه را از دست داده اید اما نیاز دارید تا مکالمه ضبط شود، شما می توانید نسخه متنی یا صوتی را بدون هیچ مسئله ای دریافت کنید.

روش های ضبط خارجی برای تماس های آیفون

اگر شما از روش های اشاره شده تا به اینجا خوشتان نیامده، پس در حال حاضر زمان باید به سراغ روش های ضبط خارجی برای ذخیره مکالمه بروید.

اگر در خصوص کیفیت نگران نیستید، می توانید تلفن خود را روی بلندگو قرار داده و سپس دستگاه دیگری را برای ضبط آن روشن کنید. شما احتمالا می توانید این کار را در حال حاضر انجام دهید، با فرض بر این موضوع که شما ابزارهای دیجیتالی بیشتری نسبت به آیفون خود دارید. قطع به یقین وجود یک فضای آرام برای انجام روش مذکور لازم است؛ مگر اینکه شما بخواهید تا سر و صدای خارجی به صورت عامدانه در مکالمه وجود داشته باشد.

اگر یک آیفون دیگر علاوه بر آیفون خود داشته باشید، می توان به وسیله برنامه Voice Memos مکالمه را ضبط کرد. برای این کار باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1. برنامه Voice Memos را باز کنید.

2. گوشی آیفون اصلی را در یک موقعیت مناسب نسبت به آیفون دوم قرار دهید.

3. مکالمه تلفنی را آغاز نموده و دکمه آغاز ضبط را روی آیفون دوم بزنید و در انتهای کار نیز فایل را ذخیره کنید.

ضبط کردن صدا هنگام تماس در آیفون؛ محدودیت هایی که فعلا وجود دارد

مشخصا روش های زیادی را می توان برای ضبط تماس در گوشی آیفون پیدا کرد اما شرکت اپل همان طور که در ابتدای مطلب به این موضوع پرداخته ایم، نرم افزارهای شخص ثالث و حتی ترفندهای مختلف را برای حفظ حریم خصوصی کاربران اکو سیستم خود مسدود می نماید. بنابراین، اگر صرفا در پی دانلود نرم افزار برای ضبط تماس تلفنی در آیفون هستید یا ضبط مکالمه دو طرفه یکی از دغدغه های اصلی شماست، پیشنهاد می کنیم وقت خودتان را هدر ندهید؛ چرا که هر ترفند غیر مجاز بالاخره به وسیله اپل مسدود خواهد شد.

شاید در آینده اپل قابلیتی را در گوشی های خود قرار دهد تا ضبط مکالمه در ایفون بدون برنامه انجام شود. لازم به ذکر است در حال حاضر این موضوع کاملا در تضاد سیاست های اپل به شمار می رود. اگر کیفیت صدای ضبط شده برای شما چندان موضوع مهمی نیست، استفاده از دستگاه دوم برای ضبط را می توان ساده ترین و بی دردسرترین روش ممکن برای ضبط مکالمه تلقی کرد. حداقل فعلا شرکت اپل پیروز نشده جلوی انجام این روش سنتی را روشی گوشی های آیفون بگیرد!

منبع: tomsguide

منبع: دیجیکالا مگ

به "راهنمای کامل ضبط تماس تلفنی آیفون؛ آسان ترین روش ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای کامل ضبط تماس تلفنی آیفون؛ آسان ترین روش ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید