اجاق گاز عامل ابتلای بچه ها به آسم

به گزارش وبلاگ عکس، بر اساس مطالعه ای که به صورت پیش چاپ در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی منتشر شده، 12.7 درصد از موارد آسم دوران کودکی در ایالات متحده آمریکا به آلاینده های هوای ناشی از اجاق های گاز برمی شود.

اجاق گاز عامل ابتلای بچه ها به آسم

مطالعه ای تازه نشان می دهد که اجاق گازی که روی آن غذا می پزیم می تواند باعث ایجاد آسم در بچه ها شود.

به گزارش اینسایدر، بیشتر والدین می دانند که دود سیگار می تواند منجر به بروز آسم در بچه ها شود. اما احتمالا تعجب کنید اگر بشنوید که پخت و پز روی اجاق گاز خطرات مشابهی به همراه دارد.

بر اساس مطالعه ای که به صورت پیش چاپ در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی منتشر شده، 12.7 درصد از موارد آسم دوران کودکی در ایالات متحده آمریکا به آلاینده های هوای ناشی از اجاق های گاز برمی شود.

سوختن گاز، آلاینده هایی مانند مونوکسید کربن، دی اکسید نیتروژن و فرمالدهید آزاد می نماید که خطر بروز آسیب های تنفسی را افزایش می دهد. برادی سیلز (Brady Seals)، یکی از نویسندگان این مطالعه، به اینسایدر گفته است: این موضوع قابل پیشگیری است. ما امیدواریم که این مطالعه بتواند باعث افزایش شود و اطلاعاتی را که سیاست گذاران برای رسیدگی به این مورد احتیاج دارند در اختیار آن ها قرار دهد.

این نتایج بر اساس تجزیه و تحلیل های تحقیقات قبلی به دست آمده است که براساس آن ها تخمین زده شد که بچه های که در خانه های دارای اجاق گاز های سنتی زندگی می نمایند 34 درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به آسم هستند. این مطالعه همراه با داده های مطالعه سال 2019 مبنی بر اینکه بیش از یک سوم خانواده های آمریکایی عمدتاً غذای خود را با گاز طبخ می نمایند، نشان داد که حدود 650 هزار کودک احتمالاً به علت مجاوریت با آلاینده های اجاق گاز به آسم مبتلا شده اند.

سیلز می گوید که چندین دهه مطالعه در خصوص ارتباط بین اجاق های گاز و آسم دوران کودکی اجرا شده است، اما این مطالعات کنار گذاشته شده اند. بر اساس گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست، اکنون بعضی از منتقدان تغییرات اقلیمی در پی حذف تدریجی سوخت های فسیلی در ساختمان ها هستند که حدود 13 درصد از انتشار گاز های گلخانه ای ایالات متحده را تشکیل می دهند.

سیلز می گوید: این ضرب المثل که اگر چیزی برای شرایط جوی مضر است، احتمالاً برای سلامتی شما نیز مضر است، ما را بر آن داشت تا حدود سه سال پیش تحقیق در خصوص این موضوع را شروع کنیم.

انجمن گاز آمریکا در بیانیه ای از روش شناسی مطالعه ای که در خصوص آسم دوران کودکی اجرا شده بود، انتقاد کرد. این انتقاد تا حدودی به این علت بود که محققان از خطرات سلامتی تخمین زده شده قبلی استفاده کردند و میزان گیری های مخصوص به خود را در خصوص انتشار گاز های گلخانه ای یا قرار گرفتن در معرض آن ها انجام ندادند.

صنعت گاز نیز اغلب اشاره می نماید که تهویه مناسب به طور قابل توجهی غلظت آلاینده های اجاق گاز را کاهش می دهد. اگرچه این ادعا صحیح است، اما سیلز می گوید که در بسیاری از استان ها و شهر ها الزامی به قرار دادن اجاق های گاز در فضای باز وجود ندارد. هود ها و فن ها تضمینی برای تمیز کردن هوا ارائه نمی نمایند و ممکن است مردم همواره از آن ها استفاده ننمایند.

سیلز اضافه نمود که آژانس های فدرال باید نظارت خود را افزایش دهند. آژانس حفاظت از محیط زیست کیفیت هوای داخل ساختمان را تنظیم نمی نماید، اما می تواند هدایت هایی ارائه کند. سیلز گفت که کمیسیون ایمنی محصولات مصرفی بعلاوه می تواند آلاینده های اجاق گاز را تنظیم کند یا نصب برچسب های هشدار دهنده را الزامی نماید.

منبع: فرادید

به "اجاق گاز عامل ابتلای بچه ها به آسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجاق گاز عامل ابتلای بچه ها به آسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید