اخبار صنعت

درکش و چنشت دو جواهر خراسان شمالی

روستای درکش با طبیعتی جنگلی و کوهستانی، با چشمه سارها و آبشارهای مصفا در حاشیه غنی ترین ذخیره گاه جنگل های بلوط شرق کشور است.

29 آبان 1402

جیمزوب چیزهای عجیبی را در یک سیاره کشف نموده است!

تلسکوپ فضایی جیمز وب، اوج فناوری رصد نجومی، بار دیگر توانایی بی نظیر خود را نشان داد. تیمی از ستاره شناسان اروپایی، با یاری های قابل توجهی از موسسه نجوم در KU Leuven، از تلسکوپ وب برای کشف اسرار یک سیاره فراخورشیدی منحصر به فرد، WASP-107b استفاده نموده اند. آنها...

26 آبان 1402

کلاس های سرعت کارت حافظه، مروری بر استانداردهای کارت حافظه

کارت های حافظه به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی مدرن تبدیل شده اند و در کاربردهای متفاوتی از دوربین های دیجیتال گرفته تا گوشی های هوشمند، کنسول های بازی و سایر دستگاه های قابل حمل را شامل می گردد. کارت های حافظه در اشکال و ظرفیت های مختلفی وجود دارند، اما...

6 آبان 1402

جوکول چه تنقلاتی است؟

سپیده آشفته پور ـ مسئول ثبت میراث ناملموس استان گیلان ـ درباره مهارت تهیه جوکول و کارکردهای فرهنگی آن گفت: امروزه جایگاه غذا در زندگی انسان از نیازی فیزیولوژیک فراتر رفته و ابعاد اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و مالی یافته است. بنابراین لازم است به علت اهمیتی...

27 مهر 1402

چزنک رغو لرستان ثبت ملی شد

خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارش های منتشر شده، چزنک رغو لرستان ثبت ملی شد.

30 شهریور 1402

جذب یونس دلفی به ویسی پیشنهاد شد

یونس دلفی بازیکن سابق تیم های فولاد و استقلال خوزستان شاید پیراهن صنعت نفت آبادان را بر تن کند.

8 شهریور 1402

فعالیت سامانه بارشی در 19 استان

خبرنگاران: سازمان هواشناسی با صدور هشدار فعالیت سامانه بارشی در 19 استان کشور از احتمال طغیان رودخانه ها، جاری شدن روان آب، آب گرفتگی و خسارت به کشاورزان اطلاع داد.

29 مرداد 1402

رقیب هری پاتر؛ پولدارترین آشپز جهان

نیجلا لاسون یک آشپز انگلیسی است که با حرفه های گوناگونی خودش را سرگرم نموده؛ روزنامه نگار است، درباره غذاهای مختلف مقاله می نویسد یا انتقاد می نماید و البته در تلویزیون برنامه های آشپزی خودش را نمایش می دهد که مخاطبان زیادی دارد.

26 تیر 1402

قیمت سهند پارس خودرو چقدر خواهد بود؟ ، قیمت گذاری سهند در مراحل پایانی

قیمت سهند پارس خودرو در بازار قرار است نزدیک به اطلس و کمی بالاتر از ساینا S باشد. منابع مطلع به بیت ران اطلاع دادند که این محصول تازه پارس خودرو از لحاظ قیمت بین ساینا S و شاهین G قرار خواهد گرفت.

22 تیر 1402

طرز تهیه برنج کته (دمی) به 3 روش ساده و قالبی ، نکات مهم کته

درست کردن برنج کته ایرانی که شفته نشود و به قول معروف دان دربیاید، فوت و فن هایی دارد که حتما باید آن ها را رعایت کنید. در از مجله خبرنگاران ، طرز تهیه برنج کته ساده و قالبی را به همراه فوت و فن های طلایی برنج دمی ایرانی، به شما آموزش خواهیم داد.

12 تیر 1402

هاچبک اروپایی تازه بازار ایران چه مشخصاتی دارد؟

به زودی خودروهای وارداتی وارد بازار خواهند شد و اشکودا فابیا یکی از هاچ بک هایی است که در صف ورود واقع شده است. مشخصات این خودروی اروپایی چیست؟

5 تیر 1402

قصد خرید پمپ هیدرولیک رکسروت رادارید؟

خبرنگاران؛ آیا می دانید یک پمپ هیدرولیک رکسروت با کیفیت باید دارای چه مشخصاتی باشد؟ برای خرید این پمپ به چه مواردی باید دقت کرد؟ همانطور که می دانید، پمپ رکسروت نوعی پمپ است که برای انتقال سیالات هیدرولیک به کار می رود. این پمپ با استفاده از قطعات مختلفی...

28 خرداد 1402

چرا بچه ها دوست دارند گاز بگیرند؟

گاز گرفتن کودک، بر اساس سنی که دارد، می تواند گویای بعضی موارد باشد که برای برطرف آن، راهکار هایی ساده و در عین حال کاربردی وجود دارند.

22 خرداد 1402

دریافت نخستین پیغام بیگانه از مریخ!

ایسنا نوشت: دانشمندان قرار است نخستین پیغام بیگانه را به صورت یک سیگنال از مریخ شبیه سازی نمایند.

4 خرداد 1402

ساپینتو: خیلی از اتفاقات علیه تیم ما رخ می دهد و باید متوقف گردد

سرمربی تیم فوتبال استقلال مدعی است خیلی از اتفاقات علیه تیم او رخ می دهد.

14 اردیبهشت 1402

اختراعاتی که از زمان خود جلوتر بودند

در دنیا امروز، تکنولوژی و پیشرفت های علمی و فناورانه، به سرعت در حال پیشرفت هستند و ما را به سوی دنیایی پر از ابزارها و تکنولوژی های پیشرفته راهنمایی می نمایند. با این حال، تاریخ نشان داده است که در گذشته نیز بعضی از اختراعات و وسایل پیشرفته جلوتر از زمان...

27 فروردین 1402

قیمت گذاری خودروهای مونتاژی از طریق شورای رقابت برای اولین بار

سخنگوی شورای رقابت با بیان اینکه برای اولین بار خودروهای مونتاژی قیمت گذاری می شود، گفت: روز سه شنبه 22 فروردین جلسه کارگروه تخصصی شورای رقابت در مورد نهایی کردن قیمت خودروهای مونتاژی برگزار و قیمت هایی نهایی ، مصوب می شود.

22 فروردین 1402

گزینه کمیته داوران برای قضاوت دربی؛ سوت بازی حساس در دست داور باتجربه؟

با اعلام ترکیب داوران در هفته بیست و پنجم، اشکان خورشیدی نیز صاحب شانس برای قضاوت دربی شده است.

15 فروردین 1402

این کتاب بابی تازه در مارکس خوانی است!

به گزارش خبرنگاران، کریستین فوکس استاد کرسی سیستم های رسانه و سازماندهی رسانه در دانشگاه پادربورن آلمان است. زمینه های تخصصی او مطالعات انتقادی دیجیتال و رسانه های اجتماعی، اینترنت و جامعه، اقتصاد سیاسی رسانه و ارتباطات، نظریه جامعه اطلاعاتی، نظریه...

6 فروردین 1402

عکس ، امن ترین در دنیا و آنچه در پس آن پنهان شده!

بعضی از ایمن ترین درهای این جهان را می توان در خزانه هایی یافت که عمدتا برای محافظت از محتویات داخل آن ها در برابر دزدان احتمالی ایجاد شده اند.

22 اسفند 1401
تعداد: (257)