زنی که آپارتمان خود را به کلینیک مرغ مگس خوار تبدیل کرد

به گزارش وبلاگ عکس، زنی که آپارتمان خود را به کلینیک مرغ مگس خوار تبدیل کرد

زنی که آپارتمان خود را به کلینیک مرغ مگس خوار تبدیل کرد

کاتیا لاتوف به آرامی یک مرغ مگس خوار را بین دستان خود نگه می دارد، می گوید: سلام پسر کوچولوی ناز. خیلی گرسنه ای؟ این جدیدترین بیمار در آپارتمانش در مکزیکوسیتی است که در دهه گذشته از صد ها پرنده کوچک پرستاری نموده است.

به گزارش وبلاگ عکس، زیر نوازش لاتوف، پرنده کم کم آرام می گردد و به او اجازه می دهد آن را ارزیابی کند. مرد جوانی که پس از افتادن مرغ مگس خوار روی پاسیو خانه اش او را نجات داد، با دقت دیدن می نماید.

کاتیا 73 ساله در حالی که قطره چشمی را به سمت منقار می برد، گفت: این مرغ مگس خوار است. اوه، مامان، می خواهی غذا بخوری!

او آپارتمانش در محله پولانکو شهر مکزیکوسیتی را به کلینیکی برای پرندگان مگس خوار بیمار و مجروح تبدیل نموده است که حدود 60 مورد از آن ها در حال حاضر در اطراف پرواز می نمایند.

این زن که ادبیات فرانسه خوانده است، به یک منبع برای دوستداران پرندگان، چه آماتور و چه حرفه ای، در سراسر مکزیک و سایر نقاط آمریکای لاتین تبدیل شده است.

ماریا دل کورو آریزمندی، پرنده شناس، گفت که کلینیک بداهه او از موسسات رسمی تری نیز پشتیبانی می نماید، که گاهی موارد به علت کمبود منابع، زمان و مکان به او ارجاع می دهند.

وی گفت 22 گونه مرغ مگس خوار در مرکز مکزیک وجود دارد. در مکزیک، حدود 57 گونه و حدود 350 گونه در سراسر قاره آمریکا وجود دارد.

کاتیا در حالی که ده ها پرنده کوچک بالای سرش، در امتداد دیوار ها و پنجره اتاق خوابش وزوز می کردند، شرح داد که مراقبت از آن ها را یک سال پس از زنده ماندن از سرطان روده بزرگ در سال 2011 آغاز کرد. این کار با یک مرغ مگس خوار آغاز شد که چشمش به وسیله پرنده ای زخمی شد.

یکی از دوستان دامپزشک او را تشویق کرد تا به آن یاری کند. او آن را گوچی بر اساس مارک کیف عینکی که در آن نگهداری می کرد، نامگذاری کرد. پرنده همراه جدا نشدنی او شد و در حین کار روی صفحه کامپیوترش نشست.

او در خصوص 9 ماهی که پرنده با او زندگی کرد، گفت: این برای من زندگی جدیدی را رقم زد.

نگهداری از مرغ مگس خوار به کاتیا یاری کرد تا از غم و اندوه و تنهایی که پس از مرگ همسرش در سال 2009 تجربه نموده بود و در پی آن او با سرطان روبرو شد، خلاص گردد. بیماری او را مجبور نموده بود که پنج بوتیک گران قیمت خود را بفروشد تا روی بهبودی خود تمرکز کند.

بعداً دوستان و آشنایان آغاز به آوردن مرغ مگس خوار برای او کردند. این زن آغاز به مطالعه نحوه مراقبت بهتر از پرندگانی کرد که بومی قاره آمریکا هستند و معمولاً فقط 4 تا 6 گرم وزن دارند (یک پنجم اونس یا کمتر) و طول آن ها حدود 10 تا 12 سانتی متر (4 تا 5 اینچ) است.

از ماه می، تقاضا برای خدمات او افزایش یافته است. شخصی ویدئویی در خصوص کار او در پلتفرم اجتماعی تیک تاک قرار داده است که بیش از 1.5 میلیون بار دیده شده است.

خانم کاتیا به همراه همکارش سیسیلیا سانتوس، در روز های طولانی که از ساعت 5 صبح تا شب طول می کشد، از پرندگان مراقبت می نمایند.

بیشتر مرغ های مگس خوار در اتاق خوابی هستند که کاتیا در آن می خوابد. آن ها آنجا می مانند تا آن قدر قوی شوند که بتوانند پرواز نمایند و خودشان را تغذیه نمایند. سپس آن ها را به اتاق همسایه منتقل می نماید تا آن ها را برای آزادی آماده کند. آزادی آن ها در یک منطقه جنگلی در سمت جنوب شهر انجام می گردد.

بسیاری از آن ها پیروز به بازگشت به طبیعت می شوند، اما پرندگانی که تحت مراقبت کاتیا می میرند در نزدیکی ساختمان او بین گیاهان کوچک دفن می شوند.

شهر مملو از تهدید هایی برای مرغ مگس خوار است. زاغ های سیاه براقی وجود دارد که به پرندگان حمله می نماید و لانه آن ها را از بین می برد و بعلاوه پروژه های ساخت و ساز دائمی که باغ ها را از بین برده و بتن را جایگزین می نماید.

اما کاتیا همچنان خوش بین است. او گفت: هیچ چیز تضمین شده نیست. من معتقدم که خدا زندگی می دهد و خدا آن را می گیرد، اما ما هر کاری که ممکن است انجام می دهیم.

منبع: فرارو

به "زنی که آپارتمان خود را به کلینیک مرغ مگس خوار تبدیل کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنی که آپارتمان خود را به کلینیک مرغ مگس خوار تبدیل کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید