افزایش غلظت اُزن در برخی مناطق پایتخت

به گزارش وبلاگ عکس، تهران (پانا) - بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی امروز کیفیت هوا در برخی مناطق به دلیل افزایش غلظت آلاینده ازن، کاهش می یابد.

افزایش غلظت اُزن در برخی مناطق پایتخت

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران طی صبح امروز (6 خرداد) کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت به دلیل وزش باد موثر در محدوده قابل قبول خواهد بود.

بر این اساس حاکمیت ناپایداری جو در طول روز همراه با وزش باد موثر سبب پراکندگی آلاینده ها می شود اما باوجود این باتوجه به حضور عوامل کافی برای تولید آلاینده ازن، در برخی مناطق تولید و افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وزش باد موثر تا ساعات پایانی امروز ادامه دارد و با وجود افزایش حجم ترافیک شب، برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.

کاهش تندی باد تا صبح فردا (7 خرداد) پراکندگی آلاینده ها را محدود می کند اما با این حال کاهش تردد خودروها سبب برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.

رشد ناپایداری جوی در طی روز و افزایش تندی باد سبب پراکندگی آلاینده ها می شود. هرچند در برخی ساعات بعد ازظهر احتمال تولید و افزایش نسبی غلظت آلاینده ازن در برخی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا می شود.

با برقراری شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت فردا همراه با وزش باد موثر، کاهش غلظت آلاینده ها و برقراری شرایط قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته منتهی به 8 صبح امروز با شاخص میانگین 77 در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 73 همچنان در شرایط قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا

به "افزایش غلظت اُزن در برخی مناطق پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش غلظت اُزن در برخی مناطق پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید