اولین استارتاپ بیمه مجوز گرفت

به گزارش وبلاگ عکس، بیمه بازار، اولین استارت آپ در زمینه بیمه، مجوز کارگزاری برخط این حوزه را از بیمه مرکزی دریافت کرد.

اولین استارتاپ بیمه مجوز گرفت

ایستادگی صنعت بیمه برای وارد شدن به حوزه فروش و پشتیبانی آنلاین، تا مدت ها این صنعت را از مزایای استفاده از فرصت های موجود دور نگه داشته بود.

اما پس از مدت ها و به دست آمدن اطمینان خاطر از امنیت در زمینه های مالی و پرداخت، برخی ترس ها کنار گذاشته شدند و زمینه ای پیش آمد تا صنعت بیمه نیز طعم فروش و پشتیبانی آنلاین را بچشد.

بیمه بازار نخستین حرکت استارتاپی در حوزه بیمه آنلاین بود که کارش را از سال 1395 شروع کرد.

این قدم بزرگ در حوزه فروش آنلاین بیمه، مثل سایر استارتاپ ها در ایران، برای پا گرفتن و ادامه دادن، ماجراهای زیادی را از سر گذراند. مثل هر کسب و کاری، چند بار گرفتار پیچ های سخت شد.

اما حفظ تعادل در هر مسیری، راز موفقیت است. بیمه بازار هم با در پیش گرفتن همین منش، توانست پیچ ها را پشت سر بگذارد و امروز به عنوان کارگزار رسمی فروش بیمه کارش را ادامه دهد. بعد از این حرکت جسورانه، شرکت های دیگری هم برای فروش بیمه دورخیز کردند و وارد بازار رقابتی شدند.

مهم ترین مزیت این سایتِ خرید بیمه آنلاین، قابلیت مطالعه شرایط بیشتر شرکت های بیمه و مقایسه قیمت هاست. این ویژگی، فرصتی است برای متقاضی های خرید بیمه که بعد از مطالعه و مقایسه، همان بیمه ای را بخرند که مناسب حال و مدنظرشان است.

در حال حاضر، 70 درصد بیمه ها در بیمه بازار به صورت آنلاین صادر و نسخه های کاغذی، تنها در صورت در خواست خریدار، به آدرس پستی آنها فرستاده می شود.

علاوه بر این، خط پشتیبانی آنلاین بیمه بازار فعالانه در خدمت مشتریانی است که سوال دارند یا در فرایند خرید به مشکل برخورده اند. بخش پشتیبانی به طور میانگین در هر روز جوابگوی 2000 تماس است. این اندازه تماس، نشان دهنده ارتباط مستقیم و بی واسطه با خریداری است که خرید آنلاین بیمه را به روش های قدیمی ترجیح داده است. l

اما ارتباط با خریداران در بیمه بازار تنها به بخش پشتیبانی ختم نمی شود. در شبکه های اجتماعی مانند توئیتر و اینستاگرام، تا جای ممکن، اطلاعات پیچیده در حوزه بیمه و تغییرات اجرا شده در قوانین آن، با زبانی ساده برای مخاطبین توضیح داده می شود. در این بخش نیز پاسخ دهی به سوالات و پیگیری مسائل از اولویت های کار است.

و حالا پنج سال پس از شروع کار و به دست آوردن اعتماد و رضایت ارزشمند مصرف کننده، بیمه بازار توانست مجوز کارگزاری برخط را دریافت کند و به یک شرکت رسمی برای فروش بیمه تبدیل شود.

منبع: فرارو

به "اولین استارتاپ بیمه مجوز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین استارتاپ بیمه مجوز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید