توقف 6 کشتی نفتی یمن توسط ائتلاف سعودی

به گزارش وبلاگ عکس، شرکت نفت یمن در بیانیه ای از توقیف کشتی های نفتی که در حال حرکت به سوی بندر الحدیده بودند خبر داد.

توقف 6 کشتی نفتی یمن توسط ائتلاف سعودی

شرکت نفت یمن گفت: ائتلاف سعودی شش فروند کشتی حامل فرآورده های نفتی را در چند مایلی بندر الحدیده یمن توقیف کرد. این شش کشتی در حالی توقیف شدند که دارای مجوز رسمی سازمان ملل بودند.

این بیانیه اضافه نمود: ادامه توقیف کشتی های نفتی برای مدت زمان طولانی باعث اعمال جریمه های سنگین بابت تاخیر و در نتیجه باعث افزایش هزینه های آن می شود. ائتلاف سعودی اخیراً اقدام به افزایش تدابیر خودسرانه برای منع ورود کشتی های نفتی به بندر الحدیده کرده است.

در ادامه بیانیه آمده است که با وجود محاصره ظالمانه، تا حدود زیادی پیروز شدیم امنیت عملیات امدادرسانی سازمان ملل را ایجاد کنیم.

همچنین شرکت نفت یمن تاکید کرد که برنامه های امدادرسانی از سوی دستگاه های مربوطه در شرکت و ایجاد سازوکارهای مناسب برای اجرای آن با هماهنگی دستگاه های امنیتی سازماندهی شده است.

در پایان این بیانیه از سازمان ملل، جامعه جهانی و همه نهادهای حقوق و انسانی درخواست شده است که مسئولیت قانونی و اخلاقی خود در قبال ملت تحت محاصره یمن را بر عهده گیرند. و ائتلاف سعودی و مزدوران آن مسئول توقیف و مسئول همه عواقب ناشی از توقیف کشتی های نقتی و منع ورود آن به بندر الحدیده هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "توقف 6 کشتی نفتی یمن توسط ائتلاف سعودی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف 6 کشتی نفتی یمن توسط ائتلاف سعودی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید