خرید 10 محصول زیر می تواند شما را پشیمان کند

به گزارش وبلاگ عکس، روزنامه هفت صبح - احمدرضا نجفی: ظاهر عجیب و غریب، امکانات جالب، اسامی علمی، طراحی زیبا یا حتی قیمت غیرمتعارف، هر کدام شان می توانند روشی برای دلبری از خریداران لوازم خانگی باشد. ممکن است در بین کولر های آبی، حواس مان به پسوند عجیب سلولزی جلب گردد. گاهی پیش می آید موقع خرید جاروبرقی رباتیک کلی پیش خودمان ذوق کنیم که به دنیای تکنولوژی پا گذاشته ایم.

خرید 10 محصول زیر می تواند شما را پشیمان کند

امکان دارد فکر کنیم گوشت کوب های برقی برای مان گوشت را حسابی ورز می دهند و حتی زحمت پخت و پز را هم به عهده می گیرند. خدا نکند در بازار لوازم خانگی چشم مان به پنکه های بدون پره بیفتد و از ساخته دست بشر تعجب کنیم. در بازار لوازم خانگی حتی ممکن است ظاهر عجیب یک یخچال فریزر حسابی گول مان بزند و وادارمان کند میلیون ها تومان برای یک یخچال معمولی، اما قرمز رنگ هزینه کنیم. حتی شاید وسط یک فروشگاه زنجیره ای پیش روی صد ها نفر یک وان حمام ببینیم که یک نفر بالاسرش ایستاده و سردوش های افزاینده فشار آب را تست می نماید. تا دل تان بخواهد راه های مختلف بازاریابی پیدا می گردد. حالا همه چیز به ما بستگی دارد که چقدر بتوانیم خودمان را در برابر ترفند های بازاریابی کنترل کنیم.

در این گزارش سراغ 10 محصول لوازم خانگی رفتیم که در نگاه اول فوق العاده جذاب به نظر می رسند، اما وقتی با دقت آن ها را آنالیز کنیم و به نظرات کاربرانی که پیش از ما این محصول را خریده اند مراجعه کنیم، می بینیم این محصولات آنقدر ها هم که نشان می دهند، به دردبخور نیستند و خرید آن ها بزرگ ترین اشتباهی است که می توانید در بازار لوازم خانگی مرتکب شوید.

یخچال فریزر های رنگی

شاید تا حالا در بازار لوازم خانگی چشم تان به لوازم خانگی رنگی قرمز، نارنجی، آبی و... افتاده باشد. بعضی از لوازم خانگی موجود در بازار به واسطه طراحی خاص و رنگی شان کلی قیمت را بالا می برند. مثلاً یک کتری برقی معمولی با بدنه قرمز رنگ در بازار 3 میلیون و 500 هزار تومان قیمت دارد!

آب میوه گیری آن 12 میلیون تومان فروخته می گردد و ظرفشویی آن 30 میلیون تومان است. این در حالی است که این محصولات گران قیمت هیچ امتیاز ویژه ای جز ظاهرشان ندارند. حالا به تازگی یکی از برند های داخلی آغاز به الهام دریافت از این محصولات نموده و یخچال فریزر های بالا پایین رنگی روانه بازار نموده است. شاید در نگاه اول ظاهر دل فریب این یخچال فریزر ها حسابی دل تان را به دست آورد، اما بعد از مدتی می بینید برای یک یخچال معمولی آن همه پول را دور ریخته اید.

کارواش خانگی

چند بار در سال ماشین تان را می شویید؟ اگر فرض کنیم در کوچه شما یکی از همسایه ها مشغول ساخت و ساز است و گرد و خاک زیادی روی ماشین تان می نشیند، نهایتاً ماهی یک بار باید ماشین را به کارواش ببرید. به نظرتان کارواش برای شستن ماشین تان چقدر حق الزحمه می گیرد؟ عموماً 10 یا نهایتاً 20 هزار تومان برای هر سرویس کارواش هزینه می کنید و اگر ماهی یک بار ماشین را به کارواش ببرید، سر سال 240 هزار تومان برای کارواش هزینه نموده اید؛ در حالی که خرید یک کارواش خوب دست کم 2 میلیون تومان برای تان هزینه دارد و به اندازه 10 سال سرویس ماهانه کارواش خرج روی دست تان می گذارد! همچنین بهتر است گول پسوند خانگی را نخورید چرا که این کارواش ها به قدری سنگین هستند که برای هر بار شستن ماشین، باید دو نفری آن را از پله ها بالا و پایین ببرید.

جاروبرقی رباتیک

فکرش را بکنید، جاروی رباتیک را می گذارید وسط خانه و می روید سر کار! البته وقتی برگردید نه تن ها خانه تان تمیز نشده، بلکه می بینید یک قطعه فلزی وسط فرش ایستاده و مرتب دور خودش می چرخد. قضیه از این قرار است که جاروبرقی های رباتیک توانایی جارو کردن سطوح مختلف را آن طور که باید ندارند. به خصوص که اغلب ما ایرانی ها در خانه مان فرش پهن می کنیم و نصف خانه های مان موکت شده است.

این جارو های رباتیک خیلی راحت تر از کنار خرده ریزه هایی که روی زمین ریخته شده، عبور می نمایند و کاری به کارشان ندارند. همچنین باید حواس تان به آن ها باشد تا یک وقت زیر مبل گیر ننمایند. همچنین ممکن است آن ها وسط جارو کشیدن شارژشان تمام گردد و نتوانند خودشان را به محل شارژ برسانند. هزینه خرید آن ها هم بالاست و باید دو تا 10 میلیون تومان برای این جاروبرقی ها پول بدهید.

جاروشارژی

خیال نکنید می توانید با خرید جاروشارژی از زیر بار هزینه های جاروبرقی فرار کنید. این جارو ها به هیچ وجه نمی توانند جای خالی جاروبرقی ها را پر نمایند. حتی استفاده از آن ها برای تمیز کردن خودرو هم کار بی فایده ای است، چرا که این جاروبرقی ها توان بالایی ندارند و نمی توانند برای آشغال های جمع شده در کناره های جایگاه ماشین یا کفی خودرو کمکی نمایند، چرا که جارو کردن این سطوح، خیلی سخت تر از جارو کردن سطوحی مثل فرش و موکت است. کاربران این محصول می گویند بعد از مدتی همان توان نصف و نیمه اول کار را هم ندارد و به کلی بلااستفاده می گردد. قیمت این جاروشارژی ها بین 500 هزار تا یک میلیون تومان است، قیمت انواع دسته دار آن که به جاروعصایی معروف هستند، بیشتر است و به 3 میلیون تومان هم می رسد.

کولر آبی سلولزی

تعجب نکنید، شما با یک محصول نانوفناوری روبه رو نیستید، بلکه کولر های سلولزی کاملاً مثل کولر های آبی معمولی هستند و صرفاً به جای پوشال از الیاف سلولزی در آن ها استفاده می گردد. تنها نکته مثبت این کولر ها راحتی نصب پد های سلولزی است، اما توجه داشته باشید که این پد ها هم بالاخره عمرشان به سرانجام می رسد و به اندازه همان پوشال ها می توانند در خدمت خانه شما باشند. تازه موقع تعویض پد ها متوجه خواهید شد چه اشتباهی در خرید کولر های سلولزی مرتکب شده اید. قیمت پد های سلولزی خیلی بالاتر از پوشال است. حتی خود این کولر ها که از نظر عملکرد تفاوت زیادی با کولر های آبی معمولی ندارند، قیمت شان تا 4 میلیون تومان می رسد در حالی که کولر های آبی معمولی بین یک تا 2 میلیون تومان قیمت دارند. کاربران می گویند کولر های سلولزی با وجود قیمت بالاترشان، امکان ویژه ای ندارند.

پنکه های بدون پره

ظاهر پنکه های بدون پره مثل دستگاه های فضایی است و معلوم نیست چطور می توانند بدون پره کار نمایند. قضیه از این قرار است که تنها نکته مثبت پنکه های بدون پره، ظاهر عجیب شان است. این پنکه ها صدای خیلی زیادی دارند. حتی در روز هم نمی توان صدای آن ها را تحمل کرد، چه برسد که بخواهید موقع خواب آن ها را روشن بگذارید.

همچنین قدرت پرتاب باد این پنکه ها خیلی پایین است و حتی از یک پنکه 100 هزار تومانی معمولی هم ضعیف تر عمل می نمایند. قیمت بالای پنکه های بدون پره شاید در نگاه اول کلاس کار را بالا ببرند چرا که انواع رومیزی آن ها دست کم 2 میلیون تومان و انواع ایستاده آن تا 5 میلیون تومان قیمت دارند. نظرات کاربران درباره این محصول نشان می دهد اغلب خریداران گول ظاهر جذاب آن را خورده اند و وقتی محصول به دست شان رسیده، از صدای بلند و کارآیی پایین آن عاصی شده اند.

کولر گازی پرتابل

گول اسم این کولر های گازی را نخورید. اصولاً صفت پرتابل این موضوع را در ذهن تان تداعی می نمایند که انگار می توانیم این کولر های گازی را با خودمان تا محل کار ببریم و برگردانیم، اما در حقیقت این کولر های گازی به قدری سنگین هستند که بعید است بتوانید بیشتر از 10 متر آن ها را جابه جا کنید. به علاوه شاید فکر کنید این کولر های گازی را هر جایی می توانید بهره ببرید، در حالی که کولر های گازی پرتابل احتیاج به لوله کشی دارند و به هر صورت شما باید یک لوله خرطومی از دم پنجره تا محل قرار دریافت آن ها بکشید. همچنین باید توجه داشته باشید که قیمت این کولر های گازی در همان حدود قیمت کولر های گازی اسپیلت با توان معمولی است. به عبارتی بهتر است پول تان را خرج کولر گازی دیواری کنید تا اینکه سراغ کولر های به ظاهر پرتابل بروید.

گوشت کوب برقی

قانون سوم نیوتن را یادتان است؟ هر کنشی واکنشی در پی دارد. گوشت کوب های برقی مصداق شاخص این قانون هستند. شاید در نگاه اول این دستگاه برای کسانی که زور زیادی ندارند خیلی مفید به نظر برسد، اما باید بدانید همان فشاری که این دستگاه ها به گوشت وارد می نمایند، شاید چند برابر آن را به دست شما وارد خواهند کرد. به عبارتی اگر بخواهید از گوشت کوب برقی بهره ببرید، باید همان قدر زور داشته باشید تا بتوانید گوشت کوب برقی را در دست تان نگه دارید.

همچنین این دستگاه ها وزن زیادی دارند و از گوشت کوب های فلزی خیلی سنگین تر به نظر می رسند. قیمت گوشت کوب برقی در بازار بین 200 تا 400 هزار تومان است، اما اگر دنبال برند های معروف باشید، ممکن است هزینه خرید گوشت کوب برقی به یک و نیم میلیون تومان هم برسد.

سردوش افزاینده فشار آب

نصب یک سردوش ساده نمی تواند برای شما آب فراوری کند! وقتی فشار آب آپارتمان تان پایین است، تنها چاره پمپ آب است و یک سردوش ساده نمی تواند فشار آب را برای تان زیاد کند. شاید در بعضی فروشگاه ها ببینید یک نفر کنار یک وان حمام ایستاده و برای سردوش های افزاینده فشار آب، بازاریابی می نماید. این سردوش ها برای بالا بردن فشار آب دست به دامن کوچک کردن سوراخ های خروجی آب می شوند، برای همین شاید موقع خرید از معجزه این سردوش ها تعجب کنید، اما باید بدانید بعد از چند روز استفاده از این سردوش ها در خانه، رسوبات آب لوله کشی، کامل سوراخ های خروجی سردوش را پر می نمایند و سردوش عملاً بلااستفاده می ماند. این سردوش ها در بازار با قیمت 100 تا 200 هزار تومان فروخته می شوند. به عبارتی با خرید آن ها حدود 100 تا 200 هزار تومان ضرر خواهید کرد.

انواع غذاساز ها

منظورمان از غذاساز انواع مخلوط کن، رنده و آسیاب برقی و از این قبیل نیست. سرخ کن، ساندویچ ساز، فلافل میکر و ... هر کدام شان دردسر های خاص خودشان را دارند. شاید فکر کنید با استفاده از سرخ کن برقی می توانید مثل ساندویچی ها، فلافل و سیب زمینی سرخ نموده، درست کنید، اما سخت در اشتباهید چرا که مصرف روغن این دستگاه ها به شدت بالاست و شاید برای یک بشقاب سیب زمینی سرخ نموده، مجبور شوید دو سه لیوان کامل روغن مصرف کنید. ساندویچی ها این کار را می نمایند، اما از همان روغن برای کل روزشان استفاده می نمایند.

برای خرید یک سرخ کن خوب باید حداقل 2 میلیون تومان کنار بگذارید. ساندویچ ساز ها هم آنچنان کارآمد به نظر نمی رسند. خیلی از آن ها درب های شان به درستی چفت نمی گردد و نیمه باز ماندن درب ساندویچ ساز باعث می گردد یک طرف ساندویچ ها بسوزد و یک طرف دیگر خام بماند. این دستگاه ها عموماً 500 هزار تومان قیمت دارند.

منبع: برترین ها

به "خرید 10 محصول زیر می تواند شما را پشیمان کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید 10 محصول زیر می تواند شما را پشیمان کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید