دستیار صوتی اپل یک نوجوان را از غرق شدن نجات داد

به گزارش وبلاگ عکس، نوجوان 18 ساله ای که خودرویش در یک رودخانه یخ زده سقوط نموده و در حال غرق شدن بود، در حالی که نمی توانست موبایل خود را پیدا کند تا درخواست یاری کند، با صدا زدن دستیار صوتی هوشمند سیری، جان خود را نجات داد.

دستیار صوتی اپل یک نوجوان را از غرق شدن نجات داد

به گزارش وبلاگ عکس و به نقل از میرر، گائل سالسدو نوجوان 18 ساله در حالی که با خودرو به یک رودخانه یخ زده در آمریکا سقوط نموده بود و در حال غرق شدن بود، وقتی موبایل خود را نیافت، با فریاد زدن کلمه سیری از این دستیار هوشمند خواست با مرکز امداد تماس بگیرد و جان خود را نجات داد.

سیری(Siri) دستیار صوتی هوشمند یا دستیار مجازی گوشی های آیفون شرکت اپل است که بعد از اینکه گائل از آن درخواست یاری کرد، صدای وی را شنید و با مرکز امداد تماس گرفت.

گائل وقتی به رودخانه سقوط کرد، نمی دانست تلفن همراهش کجاست، بنابراین به ذهنش رسید تا با فریاد زدن از سیری یاری بخواهد.

گائل می گوید: من به سمت راست برگشتم و همه چیز در نظرم مبهم و تار بود. موبایلم گم شده بود، بنابراین فریاد زدم سیری با 911 تماس بگیر. در آن موقع بود که سیری با اورژانس تماس گرفت و من توانستم موبایلم را پیدا کنم.

وی اضافه نمود: دستانم در حال یخ زدن بودند. دیگر نمی توانستم پاهایم را حس کنم. خیلی تقلا می کردم و آب خیلی قوی بود و من همینطور داشتم غرق می شدم تا اینکه بالاخره نجات پیدا کردم.

گائل می گوید: خیلی وحشتناک بود و من فکر می کردم دارم می میرم، اما خدا را شکر هیچ اتفاق بدی رخ نداد.

آتش نشانان شهر میسون به سرعت به محل حادثه رسیدند و گائل را نجات دادند. وی را به دلیل وارد شدن شوک به بیمارستان بردند و دو ساعت بعد از بیمارستان مرخص شد.

این اولین بار طی سال جاری نیست که یک نوجوان با یاری سیری نجات می یابد. چندی پیش یک نوجوان 19 ساله به نام آلیشان محمود که در خانه تنها بود و بر اثر غش کردن با صورت به زمین خورده بود، از دستیار صوتی تلفن هوشمند یاری گرفت و نجات یافت.

وی گفت که صورتش پس افتادن روی آشپزخانه پر از خون و خرده شیشه شده بود و چیزی نمی دید و از آنجا که در خانه تنها بود، کسی جز دستیار صوتی نمی توانست یاریش کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دستیار صوتی اپل یک نوجوان را از غرق شدن نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار صوتی اپل یک نوجوان را از غرق شدن نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید