باگ عجیب آیفون 14 پرو هنگام استفاده از دوربین

به گزارش وبلاگ عکس، کاربران آیفون 14 پرو مکس گزارش نموده اند هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی، شاهد لرزش های بلند و غیرقابل کنترل دوربین این گوشی شده اند.

باگ عجیب آیفون 14 پرو هنگام استفاده از دوربین

طبق گزارش ها، کاربران آیفون که هزینه های هنگفتی را برای گران ترین گوشی هوشمند تازه این شرکت پرداخته اند، با یک باگ بزرگ روبرو شده اند که احتمالا مربوط به ویژگی تثبیت نماینده تصویر نوری (OIS) دستگاه است. کاربرانی که این مسائل را در آخر هفته گزارش کردند، ویدیو هایی را منتشر کردند که نشان می دهد دستگاه هایشان هنگام کوشش برای استفاده از برنامه هایی مانند تیک تاک، اسنپ چت و اینستاگرام دچار لرزش و از کار افتادن فیزیکی آن می گردد.

ویدئو های منتشر شده در توئیتر و تیک تاک نشان می دهد که کاربران هر دو دوربین اصلی و دوربین سلفی را در برنامه های شبکه های اجتماعی شخص ثالث باز می نمایند و هنگام استفاده تا نزدیک به برآمدگی دوربین آغاز به لرزش شدید و بلند می نماید. این مشکل باعث می گردد که تصویر دوربین به شدت به جلو و عقب تکان خورده و به نظر برسد که کل قسمت بیرونی دستگاه نیز تکان می خورد. تا اینجای کار به نظر می رسد که این مشکل به طور خاص روی آیفون 14 پرو مکس که هفته گذشته با بزرگترین هارد دیسک عرضه شد و تا 1599 دلار قیمت دارد، تاثیر داشته است.

به گفته روزنامه گاردین، این مشکل احتمالا ناشی از ویژگی تثبیت نماینده تصویر داخلی آیفون است که برای اولین بار در آیفون 6 پلاس معرفی گردید. این ویژگی به یک موتور برای حذف اثرات لرزش دوربین متکی است. همین موتور ممکن است باعث ایجاد صدا های تلق بلندی گردد که از طریق کاربران تجربه می گردد.

دارندگان آیفون که این مشکل را در Reddit تجربه می نمایند به طور مداوم می گویند که این مشکل هنگام استفاده از برنامه دوربین یا سایر برنامه های بومی رخ نداده است. این باعث شد بعضی حدس بزنند که این مشکل می تواند مربوط به برنامه های شخص ثالث باشد که هنوز برای iOS 16 به روز نشده اند.

لازم به ذکر است که این شرکت دارای صفحه پشتیبانی است که در خصوص تاثیر ارتعاشات با دامنه بالا بر روی دوربین هشدار می دهد. این شرکت به کاربران نسبت به اتصال آیفون خود به موتورسیکلت هایی با موتور های پرقدرت یا با حجم بالا هشدار می دهد و می گوید کاربران باید هنگام اتصال دستگاه خود به موتور های الکتریکی کم حجم مانند موتورسیکلت ها و اسکوتر ها از یک پایه میرایی استفاده نمایند تا به سیستم OIS آسیب نرسانند.

اپل می گوید: سیستم های OIS و AF حلقه بسته در آیفون برای دوام بیشتر طراحی شده اند. با این حال، همانطور که در خصوص بسیاری از لوازم الکترونیکی مصرفی که شامل سیستم هایی مانند OIS هستند، قرار گرفتن مستقیم طولانی مدت در معرض ارتعاشات با دامنه بالا در محدوده فرکانس معین ممکن است عملکرد این سیستم ها را کاهش داده و منجر به کاهش کیفیت تصویر برای عکس ها و فیلم ها گردد.

در این مورد، به نظر نمی رسد که مسائل ارتعاش با دامنه بالا، خرابی های گزارش شده آنلاین را شرح دهد. به نظر می رسد که تعدادی از این حساب ها دستگاه ها را در حال لرزش در داخل خودرو های سواری و بدون اتصال از طریق نقلیه نشان می دهند. همه این ها به طور بالقوه این ایده را تقویت می نماید که ممکن است یک خطای نرم افزاری علت بروز این باگ باشد.

بیشتر بخوانید

منبع: gizmodo

وبلاگ عکس فضای مجازی دریچه فناوری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "باگ عجیب آیفون 14 پرو هنگام استفاده از دوربین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باگ عجیب آیفون 14 پرو هنگام استفاده از دوربین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید