شنگن عربی کلید خورد

به گزارش وبلاگ عکس، قطر و سلطان نشین عمان توافق کردند به اتباع 33 کشور جهان ویزا مشترک گردشگری یک ماهه اعطا کنند.

شنگن عربی کلید خورد

شنگن عربی کلید خورد و قطر و سلطنت عمان دو عضو شورای همکاری خلیج فارس توافق اعطای ویزا مشترک گردشگری یک ماهه به اتباع 33 کشور جهان کرده اند.

اتباع 33 کشور قادر به دریافت ویزا گردشگری مشترک برای ورود به قطر درابتدا و سپس در صورت تمایل ورود به سلطان نشین عمان است. این موضوع بنا به توافق امضا شده میان قطر و سلطان نشین عمان و مدت اقامت 30 روزه و قابل تمدید است.

مورد توافق بودن طرف از اتباع 33 کشور، ارائه فرم درخواست ویزا، داشتن گذرنامه اعتبار و عدم داشتن کمتر از 6 ماه از مدارک و شروط مورد نیاز است. فرد متقاضی باید دارای حساب بانکی حداقل 5 هزار ریال قطری معادل 1350 دلار باشد و تنها افرادی که برای اعضای هیئت های دیپلماتیک و کنسولی شناخته شده هستند، از این شرط معاف هستند.

مکان ارائه اداره امور کنسولی و دفاتر دیپلماتیک و کنسولی قطر در خارج است.

این ویزا دارای اعتبار یک ماهه از تاریخ صدورش بوده و دارنده این ویزا موظف به واردشدن کشور تا قبل از خاتمه مدت اعتبار است. هنگام ورود یکماهه بوده و قابلیت تمدید را دارد.

اتباع کشورهای کره جنوبی، فرانسه، ایتالیا، انگلیس، آلمان، کانادا، هلند، دانمارک، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئیس، اتریش، ایسلند، پرتغال، ایرلند، یونان، فنلاند، اسپانیا، سوئد، استرالیا، موناکو، نیوزلند، نروژ، واتیکان، سان مارینو، اندوا، ژاپن، سنگاپور، برونئی، مالزی، هنگ کنگ، لیخت اشتاین و آمریکا شامل این ویزا می شوند.

منبع: کجارو / خبرگزاری مهر

به "شنگن عربی کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شنگن عربی کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید