صدور کارت سفر مخصوص بازنشستگان

به گزارش وبلاگ عکس، بازنشستگان می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده در قالب این کارت اعتباری از خدمات سفر بهره مند شوند.

صدور کارت سفر مخصوص بازنشستگان

وبلاگ عکس: مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری به صدور کارت سفر مخصوص بازنشستگان تا ماه آینده اشاره نمود و افزود: در این ارتباط نیز بازنشستگان می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده در قالب این کارت اعتباری از خدمات سفر بهره مند شوند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از شروع ارائه خدمات نو جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان کشوری در قالب طرح اختیاری اطلاع داد و گفت: این طرح می تواند به حذف طرح های بیمه اکمل و یکپارچه سازی خدمات بیمه درمان در قالب یک طرح نو یاری کند.

به گزارش ایسنا، با حضور نعمت الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و هیات همراه، مدیر صندوق بازنشستگی استان کردستان، روسا و مسئولین کانون های بازنشستگی، نشست هم اندیشی جهت ارتقای ارائه خدمات رفاهی، گردشگری، درمانی و آنالیز مسائل، مطالبات و دغدغه های بازنشستگان این استان در محل سالن جلسات هتل جهانگردی سنندج برگزار گردید.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در این جلسه هدف از برگزاری چنین نشست هایی را ایجاد همگرایی بین مجموعه دستگاه های اجرایی، صندوق بازنشستگی کشوری و مسئولان کانون های بازنشستگی برای رفع بعضی مسائل و ناهماهنگی ها برشمرد و بر لزوم تعامل و تشریک مساعی میان این مجموعه تاکید نمود.

ترکی با بیان اینکه کانون های بازنشستگی یکی از ارکان اصلی حوزه تصمیم سازی هستند ادامه داد: با همدلی از این ظرفیت استفاده می کنیم تا بتوانیم مسائل این قشر را احصاء و رفع کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک میلیون و 700 هزار نفر در سطح کشور تحت پوشش این صندوق هستند افزود: وظیفه ذاتی ما ارائه خدمات مناسب به این افراد است.

دغدغه صندوق بازنشستگان کشوری میراث پنج دهه گذشته است

وی مسائل و دغدغه صندوق بازنشستگان کشوری را میراث پنج دهه گذشته بیان نمود و گفت: چالش ها و مسائل کنونی محدود به چند سال نیست، بلکه در دهه های گذشته روی هم انباشت شده و حال به بحرانی برای صندوق تبدیل شده است، لذا به شکل عمیق و ریشه ای باید آنالیز و رفع گردد.

ترکی بیان نمود: صندوق بازنشستگی کشوری دغدغه های زیادی دارد و باید با چاره اندیشی اساسی نظام بیمه ای و بیمه گری را اصلاح کرد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری فلسفه وجودی صندوق های بازنشستگی در سطح کشور را عمل به وظیفه اصلی شامل تامین معیشت، همسان سازی حقوق، مسائل رفاهی و بهداشت و درمان بازنشستگان برشمرد و افزود: با توجه به شرایط موجود خصوصا در استان های مرزی کشور همانند کردستان در حال پیگیری این مهم هستیم.

بازنشستگان باید سهامداران صندوق بازنشستگی شوند

به گفته وی، باید با استفاده از ایده های نو، صندوق بازنشستگی را از بحث حاکمیتی خارج نموده و به امور سهامداری وارد کنیم تا بازنشستگان سهامداران صندوق باشند.

ترکی توضیح داد: در بحث گردشگری با توجه به تناسب هر استان و ظرفیت های موجود، برنامه های نوی داریم و مطابق با برنامه جهت تحقق اهداف مشخص شده گام برمی داریم.

پیگیر دستورالعمل همسان سازی حقوق برای اجرا هستیم

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، وی موضوع متناسب سازی حقوق را از مطالبات جدی بازنشستگان بیان کرد و گفت: رقمی بالغ بر 9هزار میلیارد تومان در قانون بودجه 1401 برای این موضوع درنظر گرفته شده بود که دولت سهام شرکتی را برای این موضوع به صندوق واگذار کرد و ما در تلاشیم با نقد شدن این سهام، متناسب سازی را عملیاتی کنیم.

از مجموع 185 شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی فقط 17 شرکت سوددهی دارند!

ترکی با اشاره به اینکه 185 شرکت زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری هستند که به منظور ایجاد عایدی پایدار تاسیس شده اند، گفت: از این تعداد فقط 17 شرکت سوددهی دارند و بعضی هزینه ها را جبران می نمایند و مابقی هیچ منبع عایدیی برای صندوق ندارند.

جمع آوری آمار بچه ها بیکار بازنشستگان

وی با ذکر اینکه بزرگترین دغدغه امروز خانواده ها اشتغال بچه ها است توضیح داد: در حال جمع آوری آمار بچه ها بیکار بازنشستگان هستیم و در شرکت ها، نهادها و موسسات زیرمجموعه خود اولویت را به اشتغال بچه ها بازنشسته داده ایم.

وی فراهم نمودن امکانات رفاهی، ورزشی و فرهنگی برای این قشر و خانواده های آنان در راستای مشارکت اجتماعی و توسعه فعالیت های جامعه محور متناسب با احتیاجها را ضروری بیان نمود.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری به صدور کارت سفر مخصوص بازنشستگان تا ماه آینده اشاره نمود و افزود: در این ارتباط نیز بازنشستگان می توانند از تسهیلات در نظر گرفته شده در قالب این کارت اعتباری از خدمات سفر بهره مند شوند.

ترکی با بیان اینکه تاسیس تعاونی ها مهمترین راه چاره و اقدام مشارکتی برای تقویت عایدی بازنشستگان است، افزود: با توجه به پایین بودن حقوق بازنشستگان طبق شاخص ها با استفاده از ظرفیت های سرمایه گذاری موجود دراستان ها، علاوه بر عایدیزایی می تواند اشتغال لازم را برای بچه ها بازنشستگان که از دغدغه مهم این قشر فهیم و مهم جامعه است فراهم کند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بیان نمود: 270 هزار میلیارد تومان در سال به بازنشستگان پرداخت می گردد که سرانه حدود 10 میلیون تومان است.

شروع ارائه خدمات نو جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از شروع ارائه خدمات نو جبران هزینه خسارت درمان بازنشستگان کشوری در قالب طرح اختیاری اطلاع داد و گفت: ثبت نام اینترنتی از اول تا سرانجام مردادماه ادامه خواهد داشت.

ترکی ادامه داد: با درنظر گرفتن احتیاج درمانی جامعه ذینفعان صندوق بازنشستگی کشوری، ما برای اولین بار در کنار طرح اصلی قرارداد جبران هزینه خسارت درمان که درحال اجرا است، طرح اختیاری را نیز اجرا می کنیم.

وی افزود: این طرح می تواند به حذف طرح های بیمه اکمل و یکپارچه سازی خدمات بیمه درمان در قالب یک طرح نو یاری کند.

ترکی اذعان کرد: حذف محدودیت سقف پرداخت از همه خدمات بستری و اعمال جراحی، حذف محدودیت سقف پرداخت برای تأمین داروی بیماران خاص و حذف محدودیت سقف در بعضی خدمات تشخیصی گران قیمت در هردو طرح اصلی و اختیاری ارائه شده است.

وی ادامه داد: برای نخستین بار، پرداخت هزینه خسارت درمان مربوط به خدمات دندانپزشکی و داروی بیماران غیرخاص نیز در طرح نو اختیاری پیش بینی شده است.

ترکی توضیح داد: سرانه سهم مشارکت مشمولین برای بهره مندی از طرح اختیاری مبلغ 205هزار تومان برای هر نفرمشخص شده است.

در این جلسه روسای کانون های بازنشستگان کشوری استان کردستان با بیان مسائل و مطالبات خود از جمله معیشت، مسائل مرتبط با بیمه تکمیلی، حق منطقه ها جنگی، خدمات بیمه آتیه سازان حافظ، پرداخت وام های ضروری، صدور حکم رتبه بندی معلمان، اشتغال بچه ها، تنو نظر در پرداخت عیدی به بازنشستگان، افزایش سنوات حقوقی بر اساس تورم، پرداخت معوقات، تخصیص اعتبار لازم برای تاسیس خانه امید، در اختیار گذاشتن اماکن ورزشی برای بازنشستگان، از مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری خواهان حمایت جدی از بازنشستگان شدند.

در سرانجام با تأکید بر اجرای دقیق بعضی موارد، پس از بحث، گفتگو و طرح پیشنهاداتی از سوی حاضرین، تصمیمات لازم در راستای تحقق اهداف برگزاری جلسه اتخاذ شد و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ضمن شنیدن مسائل بازنشستگان حاضر در جلسه دستور رسیدگی به مسائل مطرح شده بر اساس قوانین و دستورالعمل های موجود را صادر کرد.

منبع: توریسم آنلاین

به "صدور کارت سفر مخصوص بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور کارت سفر مخصوص بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید