!عجیبترین کارهایی که از مسافران هواپیما سر میزند

به گزارش وبلاگ عکس، 11 کار عجیب در هواپیما که مهمانداران را شوکه یا ناراحت می نماید!

پدیده مشابهی نیز هنگام سوار شدن به هواپیما اتفاق می افتد. مهمانداران هواپیما در بین خود یک جمله معروفی دارند که می گویند شما وقتی کیف های خود را تحویل می دهید، مغزتان را نیز تحویل می دهید! و اگرچه این جمله اغراق آمیز است، ولی مردم در هواپیما گاهی وقت ها واقعا کارهای عجیبی انجام می دهند که موجبات ناراحتی و یا تعجب مهمانداران را فراهم می سازند. مثال هایی که در اینجا می آید به وسیله تعدادی از خدمه پرواز ارائه شده اند که به طور واقعی شاهد این رفتارهای عجیب و غریب افراد در هواپیما بوده اند. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

!عجیبترین کارهایی که از مسافران هواپیما سر میزند

وانمود می نمایند که زبان دیگری را صحبت می نمایند!

مسافرانی که از مسافرت آفتابی جنوبی شان باز میگردند، به کرّات از خدمه پرواز می پرسند : una cerveza por favor! یا عبارتی مشابه که نشان می دهد آنها فکر می نمایند همچنان در کشور دیگری به سر می برند. ما متوجه هستیم که شما ممکن است زمان خوشی را در تعطیلات سپری نموده باشید، ولی اینکه به عنوان مثال، شما یک هفته را در کنکون سپری نموده باشید، لزوما شما را دو زبانه نمی نماید. وقتی سوار هواپیما می شوید، از همان زبان اول خود بهره ببرید.

خودشان را آرایش می نمایند!

اگر این اتفاق در دستشویی می افتاد بیشتر قابل قبول بود، ولی مشکل این است که گاهی مسافران هنگامی که در جایگاه هایشان نشسته اند، آغاز به آرایش کردن خود می نمایند. گاهی حتی مردم را در حالی مشاهده نموده ایم که ناخن انگشتان دست یا پای خود را کوتاه می نمایند، و سپس ناخن های خود را بر روی میز سینی ها رها می نمایند و یا در حالیکه خود را آرایش می نمایند. هواپیما که چشمه آب گرم یا سالن زیبایی نیست!

از کابین هواپیما مانند واگن بار استفاده می نمایند

اگر بدانید چه تعداد از مسافران، اشیای بزرگ را با خود به محیط هواپیما می آورند - به جای اینکه آنها را به عنوان بار و اثاثیه تحویل دهند - تعجب خواهید کرد. این مخصوصا برای کسانی اتفاق می افتد که خانواده شان در کشوری دیگر زندگی می نماید و می خواهند بدون اینکه پول حمل بار بدهند، چیزهایی را برایشان ارسال نمایند. از اشیایی که در محیط هواپیما مشاهده شده است، می توان به پنکه، تلویزیون، سینک ظرف شویی، کیف و حتی حیوانات (!) اشاره نمود. گاهی افراد اشیایی را با خود می آورند که آنقدر سنگین است که خودشان نمی توانند آن را بلند نمایند. برخلاف باور عمومی، در این موارد، خدمه پرواز با اینکه جزو وظایفشان نیست، برای رعایت ادب و نزاکت، به مسافران در این زمینه یاری می نمایند.

ادب را فراموش می نمایند

مشابه حالتی که مردم اعصابشان خرد می گردد، به نظر می رسد که گاهی نیز ادب خود را فراموش نموده و از تمام جهان انتظار دارند. بسیاری از خدمه پرواز می گویند که مسافران برای اینکه توجه آنها را جلب نمایند، به کرّات با شدت به آنها سقلمه می زنند. مردم، بعلاوه در ارتفاعات دچار بی حوصلگی و بی صبری می شوند که این را در رفتارشان با مهمانداران و مسافران دیگر، بروز می دهند. می دانیم که صدای نوزادانی که مدام گریه می نمایند، خوشایند نیستند، ولی مهمانداران برای این مشکل نمی توانند کاری بنمایند و احتمالا، والدین نوزاد نیز از این قضیه مسرور نیستند.

اعصابشان خرد می گردد

شاید علت اینکه مردم در ارتفاعات، صبر و حوصله خود را از دست می دهند، این است که در صورت ناموجود بودن چیزی، خشمگین می شوند. مثلا تعداد منابع خوراکی در هواپیما محدود است و همه ساندویچ ها و نوشیدنی های خدمه، به احتمال زیاد تمام می گردد. ولی اینکه نمی توانید آنچه را می خواهید داشته باشید علت نمی گردد که یک فنجان یخ را به سمت مهماندار پرتاب کنید (چیزی که در واقع اتفاق هم افتاده است). یکی دیگر از مسائلی که مسافران را خشمگین و عصبانی می نماید، خرابی سیستم سرگرمی ها و سرگرمی هاست. خدمه پرواز، تنها مقداری کار فنی می توانند انجام دهند و معمولا برای حل این مساله، محل جایگاه شما را عوض می نمایند یا اینکه برای برطرف این ناراحتی، به شما غذا یا نوشیدنی تعارف می نمایند… البته مادامی که شما نیز با آنها با احترام رفتار کنید.

برای طول راستا بر میدارم!

ظاهرا این مورد خیلی اتفاق می افتد: مردم هواپیما را در حالی ترک می نمایند که جیب های خود را از اسنک و نوشیدنی که از مهمانداران درخواست نموده، پر نموده اند. خدمه پرواز از این موضوع گلایه دارند که تعداد این اسنک ها و نوشیدنی ها، خیلی زیاد نیست و در واقع برای آسایش مسافران در طول سفر و در هواپیما فراهم شده است. نه اینکه آنها بخواهند با این خوراکی ها، شکم خود را برای ساعات پس از فرود و ادامه راستا با هواپیماهای دیگر سیر نمایند! پس از فرود هواپیما، زمان مناسبی برای پر کردن جیب هایتان با این چیزها نیست! در فرودگاه، همواره مغازه های زیادی وجود دارد که میتوان حاجت شکم را در آنها برآورده کرد.

زباله های زشت و زننده

خدمه پرواز، مسوول تمیز نگه داشتن فضای هواپیما می باشند، که شامل جمع آوری زباله های مسافران نیز می گردد. ولی در موارد بسیاری، مردم بدون هیچ گونه هشدار قبلی، آشغال های تهوع آور و زشتی را به خدمه تحویل می دهند که شامل مایعات حاصل از بدن (استفراغ و پوشک های خیس نوزادان) می گردد. برای احترام به خدمه پرواز، باید قبل از اینکه آشغالی را به آنها تحویل دهید که مخصوصا زشت و قبیح می باشد، آنها را آگاه کنید تا بتوانند دستکش بپوشند یا اینکه وسیله مناسبی برای دور ریختن آن فراهم نمایند.

رفتار در اتاق شست و شو

بسیاری از اتفاقات عجیب و شگفت درون و حوالی اتاق شست و شو رخ می دهند. مثلا گاهی اوقات، افراد بدون بستن درب توالت، به دستشویی می فرایند، یا حتی با تماشا علامت پر است بر روی دست شویی، باز هم با خشونت وارد توالت می شوند! گاهی وقت ها نیز مردم کاملا توالت را نادیده می گیرند. یکی از مهمانداران به یاد می آورد که یک بار، یکی از مسافران وارد دست شویی شد، و اندکی بعد، یک جریان مایع به طور پیوسته از توالت به سمت راهروی هواپیما خارج شد. پس مطمئن شوید که در بسته است و از توالت به درستی استفاده نمایید!

عوض کردن پوشک بچه در محلی غیربهداشتی

تعویض پوشک بچه در طول پرواز، البته که لازم است. و اگر این کار را در اتاق شست و شو، یا بر روی یک ملحفه تمیز انجام دهند، کاملا صحیح و قابل قبول است. ولی آنچه غیر قابل قبول (و بلکه غیربهداشتی) است، این است که پوشک بچه را درست بر روی میز سینی ها، یا در جایگاه خالی کناری -که هیچ حفاظی هم ندارد- انجام دهید. به احتمال زیاد، پس از پرواز شما نیز پرواز دیگری در کار خواهد بود و این خیلی بد است که غذاها یا جایگاه مسافران، آلوده به کثیف کاری های بچه ها باشد.

لباس های عجیب می پوشند

در حالیکه بسیاری از مردم دوست دارند که هنگام پرواز، خوش پوش باشند، تعداد زیادی هم مایل هستند که لباس های راحت تری بپوشند. ولی برخی ها هم لباس های خیلی نامناسبی می پوشند: مثلا بزرگسالانی که پیژامه می پوشند، خانم هایی که کفش های با پاشنه های بلند می پوشند و نمی توانند با آنها راه بفرایند، لباس های کوتاه و حتی در مواردی نیز لباس های نامتعارف اجتماع.

از هواپیما به عنوان باشگاه بدنسازی استفاده می نمایند

بر اساس منابع ما، این امر بیشتر از آنچه فکرش را بکنید اتفاق می افتد: مسافران در طول راهرو یا فضای پشتی هواپیما، سعی می نمایند تمرین یوگا نمایند. درست است که دراز کردن پاهایتان -مخصوصا در طول پروازهای طولانی- کاملا قابل قبول است، ولی اینکه در هواپیما ورزش و نرمش کنید، کار درستی نیست.

منبع: escapehere.com

منبع: الی گشت

به "!عجیبترین کارهایی که از مسافران هواپیما سر میزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "!عجیبترین کارهایی که از مسافران هواپیما سر میزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید