عجیب ترین اسب جهان ، سنگین تر از یک ماشین!، عکس

به گزارش وبلاگ عکس، در حالی که میانگین قد یک اسب بین یک متر و 50 سانتی متر تا یک متر 90 سانتی متر است، سامپسون یک اسب میانه نبود و تا زمانی که چهار ساله شد به بیش از 1360 کیلوگرم و 2 متر و 13 سانتی متر می رسید.

عجیب ترین اسب جهان ، سنگین تر از یک ماشین!، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ عکس، شایر یک نژاد اسب است که به ویژه بزرگ است. با این حال، این تنها نژادی نیست که می تواند به میزان های بزرگ رشد کند. اسب ها موجوداتی باشکوه و همه کاره هستند و بعضی از نژادهای اسب به میزان باورنکردنی خود معروف هستند! بسیاری از سنگین ترین و بلندترین اسب ها به عنوان اسب کار استفاده می شوند. بعضی دیگر تنها به علت وزن و قد زیاد خود به رسمیت شناخته شده اند.

بیشتر بخوانید:

این پرچمدار ایسوس برای بازی به میدان آمده!/ عکس

عکس | ظاهر این خفاش عجیب قربانی بقا شد!

میانگین قد اسب بین یک متر و 50 تا یک متر و 90 سانتی متر است. علاوه بر این، اسب ها می توانند بین 300 تا هزار کیلوگرم وزن داشته باشند. با این حال، این ارقام یک تعمیم بر اساس همه نژادهای اسب است. میزان می تواند به عوامل مختلفی از جمله رژیم غذایی، ژنتیک و ورزش بستگی داشته باشد. بنابراین، نژادهای مختلف اسب دارای میانگین قد و وزن متفاوت هستند. به عنوان مثال، در حالی که میزان اسب عرب به طور میانگین بین 14.1 و 15.1 دست است، پونی خالدار دارای قدی است که بین 8 تا 14 دست متغیر است.

سامپسون نام بزرگترین اسب ثبت شده است. این اسب شایر در سال 1846 در شهر بدفوردشایر انگلستان به جهان آمد. سامپسون زمانی که فقط چهار سال داشت 1360 کیلوگرم وزن داشت! در مقایسه با این اسب بسیاری از خودروها حتی وزن آنچنانی ندارند. به عنوان مثال، یک هوندا سیویک 2022 نزدیک به هزار کیلوگرم وزن دارد. سامپسون نیز بیش از 2 متر و 13 سانتی متر یا 21.25 دست قد داشت. همانطور که در تصویر زیر می بینید، به علت جثه باورنکردنی، سامپسون، نام مستعار ماموت را به خود اختصاص داد.

اسب ها را با دست میزان می گیرند زیرا در زمان های قدیم هیچ واحد میزان گیری جدا از بدن انسان وجود نداشت. پا، اینچ، متر، یارد و سایر واحدهای میزان گیری مانند امروز وجود نداشتند. بنابراین مردم از دستان خود برای میزان گیری قد اسب استفاده می کردند.

چرا آنها احتیاج به میزان گیری قد اسب داشتند؟

میزان گیری قد برای خرید و فروش ضروری بود. یک خریدار قبل از خرید اسب برای اهداف سواری یا کار می خواهد بداند قد اسب چقدر است.

استفاده از دست به عنوان یک واحد میزان گیری مشکل ساز شد، زیرا هیچ دست انسانی طول یکسانی را میزان نمی گیرد. بنابراین، پادشاه هنری هشتم تشخیص داد که به شکل بهتری برای میزان گیری احتیاج است. او طول یک دست را چهار اینچ نامید. بنابراین، اگر قد اسبی 16 دست گزارش گردد، قد آن 64 اینچ است.

هر چند اسب ها از سر تا پا میزان گیری نمی شوند. سر اسب حرکت می نماید، بنابراین میزان گیری اسبی که از سرش آغاز می گردد در مشخص ارتفاع واقعی آن غیر قابل اعتماد است. به این ترتیب اسب در قسمت جثه (شانه ها) که اولین قسمت ثابت اسب در بالای بدن است میزان گیری می گردد.

منبع: AZANIMALS

227227

منبع: خبرآنلاین

به "عجیب ترین اسب جهان ، سنگین تر از یک ماشین!، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین اسب جهان ، سنگین تر از یک ماشین!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید