ممنوعیت تازه در ونیز

به گزارش وبلاگ عکس، شهر ونیز در ادامه کوشش های خود برای مقابله با آثار منفی حضور بیش از حد گردشگران، اظهار داشت به زودی قوانین جدیدی را اجرا خواهد نمود. بر این اساس، ورود گروه های توریستی بزرگتر از 25 نفر به شهر ممنوع خواهد شد. بعلاوه گردشگران نمی توانند از بلندگوها با صدای بلند استفاده نمایند.

ممنوعیت تازه در ونیز

این قوانین تازه که قرار است از اول ماه ژوئن 2024 اجرایی گردد، از توقف در خیابان های باریک، پل ها یا مکان های عبور و مرور جلوگیری می نماید.

این تغییرات بخشی از کوشش مقامات برای محدود کردن گردشگری انبوه و اثرات منفی آن بر این شهر شمالی ایتالیاست.

این قوانین مربوط به مرکز شهر و جزایر مورانو، بورانو و تورچلو است و هدف از آنها محافظت از ساکنان از سر و صدا و مزاحمت است.

گردشگری انبوه سالهاست مشکلاتی برای ونیز به عنوان یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری در دنیا ایجاد نموده است. مرکز تاریخی آن با میدان معروف سان مارکو، پل ریالتو و کانال های متعدد، دیگر حتی 50 هزار ساکن دائمی ندارد و در بعضی از روزهای اوج گردشگری، تعداد بازدیدنمایندگان بیش از دوبرابر ساکنان محلی ونیز می گردد.

در ماه سپتامبر، مقامات محلی تصمیم گرفتند از ماه آوریل 2024 هزینه ورودی 5 یورو (5.50 دلار) را برای بازدیدنمایندگان کوتاه مدت دریافت نمایند.

در گزارشی که در تابستان 2023 منتشر شد، آژانس فرهنگی سازمان ملل متحد یونسکو به گردشگری بیش از حد و توسعه بیش از حد به عنوان بعضی از تهدیدات اصلی برای کانون گردشگری ایتالیا اشاره نمود و تعداد زیادی از افراد خواهان قرار دادن این شهر در لیست میراث در خطر یونسکو شدند.

الیزابتا پسچه، مشاور امنیت شهر ونیز معتقد است محدود کردن گروه های توریستی به کمتر از 25 نفر و ممنوعیت استفاده از بلندگوها به گردشگری پایدار یاری می نماید.

پدیده اُورتوریسم (حضور بیش از حد گردشگران) علاوه بر ایجاد شرایط نامناسب برای مردم محلی باعث آلودگی و آسیب به مقاصد و مکان های دیدنی شده و چندین کشور و شهر در حال اجرای تدابیری علیه این موضوع هستند.

شهر سن سباستین اسپانیا اخیرا اعلام نموده است میخواهد ساخت هتل های تازه و اقامتگاهای مسافران را ممنوع کند. این مقررات برای ترویج استراتژی گردشگری پایدار از اوایل سال آینده اجرایی می گردد.

در اوایل امسال، آمستردام نیز یک کمپین تبلیغاتی برای جلوگیری از حضور افراطی گردشگران و سروصدای آن ها راه اندازی کرد. در فرانسه نیز در مکان های محبوب همانند جاذبه های پارک ملی کَلونک محدودیتی برای تعداد گردشگران در نظر گرفته شده است.

منبع: گردشبان

به "ممنوعیت تازه در ونیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ممنوعیت تازه در ونیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید