چگونه از خشکی پوست در فصل سرد جلوگیری کنیم؟

به گزارش وبلاگ عکس، تهران (پانا) - با سرد شدن دمای هوا، مصرف آب آشامیدنی ممکن است کاهش پیدا کند چرا که معمولا به اندازه ماه های گرم سال احساس تشنگی نداریم اما این به معنی آن نیست که بدن در هوای سرد به مایعات کمتری نیاز دارد.

چگونه از خشکی پوست در فصل سرد جلوگیری کنیم؟

به گزارش ایسنا، در حالیکه در ایام سرد سال تعرق بدن کمتر می شود اما رطوبت بیشتری از دست می دهد زیرا هوای محیط خشک است و از دست دادن مایعات از طریق ادرار نیز افزایش می یابد.

روزنامه هندوستان تایمز در مطلبی به نکاتی اشاره کرده که با رعایت آنها می توان رطوبت بدن را در فصل پاییز و زمستان حفظ کرد:

برای یادآوری زمان نوشیدن آب ساعت کوک کنید. این کار به شما کمک می کند تا منتظر آلارم تشنگی نمانید و در نتیجه به مقدار کافی در طول روز مایعات مصرف کنید تا رطوبت بدن حفظ شود.

مقدار مصرف میوه و سبزی را افزایش دهید: مصرف میوه ها و سبزیجات آبدار همچون پرتقال، هندوانه، آناناس، کلم بروکلی و هلو راه حل خوبی برای گنجاندن مایعات بیشتر در رژیم غذایی است.

مصرف سوپ های خانگی: تهیه سوپ های خانگی به خصوص با سبزیجات و گیاهان فصلی می تواند مصرف روزانه مایعات را افزایش دهد.

جرعه جرعه آب بنوشید: تشنگی نشانه بدی از کم آبی است. بدن سیگنال های تشنگی را تنها زمانی نشان می دهد که فرد به سطح بالایی از کم آبی رسیده باشد، بنابراین نوشیدن جرعه جرعه آب در طول روز ضروری است.

همچنین توصیه می شود مصرف کافئین را کاهش دهید چرا که مصرف این ماده منجر به دفع آب بیشتری از بدن می شود.

در عین حال نیز مقدار مصرف آب را با مقدار فعالیت روزانه خود هماهنگ کنید به این معنی که اگر یک روز فعالیت بیشتری دارید بدیهی است که بدنتان آب بیشتری از دست می دهد و در نتیجه باید مصرف مایعات بیشتری در طول آن روز داشته باشید.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چگونه از خشکی پوست در فصل سرد جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از خشکی پوست در فصل سرد جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید