چگونه ماساژ موجب کاهش وزن می شود؟

به گزارش وبلاگ عکس، وقتی صحبت از کاهش وزن و مدیریت وزن به میان می آید، ایده ها، تمرین ها، رژیم های غذایی، مکمل ها یا اپلیکیشن های نوی که ادعا می کنند نوترین و بهترین ها را برای کمک به شما در رسیدن به وزن ایده آل ارائه می دهند، کم نیستند. در حالی که هر رژیم غذایی و روند تمرینی نو ادعا می کند که به راحتی نتیجه می دهد، اما تعداد بسیار کمی از آن نتایج قابل دستیابی یا قابل حفظ در طولانی مدت ارائه می دهند. به هر حال دستیابی به کاهش وزن حتی در بهترین روز ها نیز سخت است.

چگونه ماساژ موجب کاهش وزن می شود؟

به گزارش ایسنا به نقل از هلث، اگر به تازگی برای کاهش وزن تلاش کرده اید، ممکن است به روشی برخورد کرده باشید که ادعا کند یک ماساژ خاص دارد و می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. این ایده که یک ماساژ آرامش بخش می تواند جزئی از برنامه کاهش وزن شما باشد، ممکن است کمی عجیب به نظر برسد و لابد با خود فکر کرده اید که اگر به همین راحتی است افراد آن را انجام می دهند، اما ممکن است دانش استفاده از ماساژ برای کمک به کاهش وزن های سرسخت بیش از آنچه فکر می کنید پیشرفته داشته باشد.

کلینیک مایو ایالات متحده توضیح می دهد ماساژ روشی عالی برای کسب آرامش است و حتی به بهبود عضلات دردناک کمک می کند. اصطلاح ماساژ به فشار دادن، مالش و حرکات با مهارت بر پوست و بافت های ماهیچه ای اشاره دارد.

نوع و فشار ماساژ می تواند مختلف باشد؛ همانطور که محل تمرکز ماساژ فرق دارد. برخی از انواع ماساژ رایج شامل ماساژ ورزشی، ماساژ عمیق، نقاط ماشه ای، سوئدی و رفلکسولوژی است.

ماساژدرمانی جزئی از پزشکی یکپارچه در نظر گرفته می شود که رویکردی جامع تر برای مراقبت های پیشگیرانه و عملی ارائه می دهد. علاوه بر این دریافت ماساژ خوب فواید زیادی برای سلامتی مانند کاهش استرس کلی، کاهش درد، کاهش ضربان قلب، کاهش فشار خون و بهبود عملکرد سیستم ایمنی و گردش خون دارد؛ در حالی که ماساژ های هفتگی یا ماهانه ممکن است به کاهش فشار ناشی از یک روز کاری سخت و بهبود سلامت کلی شما کمک کند، آیا واقعا می توانند در کاهش وزن سالم نیز موثر باشند؟

ماساژ ممکن است بتواند به روند کاهش وزن کمک کند؛ بر اساس مطالعه ای که در سال 2010 در مجله آکادمی اروپایی درماتولوژی و ونورولوژی منتشر شد، ماساژ تخلیه لنفاوی کاهش چربی ران و شکم را در افراد مبتلا به سلولیت نشان داد.

پس از تقسیم شدن شرکت کنندگان به سه گروه مختلف، ضخامت چربی ران و شکم به ترتیب به 1.66 و 2.4 میلیمتر در گروه یک کاهش یافت؛ در حالی که گروه دوم 2.21 میلیمتر در ران ها و 1.78 میلیمتر در هنگام رسیدن به شکم کاهش داشتند. گروه سه مطالعه را با از دست دادن 3.03 میلیمتر در ران و 1.23 میلیمتر در شکم به انتها رساندند.

با این وجود مزایای درمانی ماساژ های معمول در برنامه سلامت کلی شما ممکن است به شما کمک کند تا اهداف کاهش وزن خود را کمی سریعتر از یک رژیم غذایی استاندارد و ورزش به تنهایی انجام دهید.

ماساژ اغلب به عنوان یک روش لوکس یا یک ولخرجی در نظر گرفته می شود؛ با این حال ماساژ ممکن است یک عنصر انگیزشی اضافی ایجاد کند که حفظ عادات غذایی سالم و ورزش را کمی قابل کنترل تر می کند.

منبع: فرارو

به "چگونه ماساژ موجب کاهش وزن می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه ماساژ موجب کاهش وزن می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید