اجرای بعضی برنامه ها و پروژهای شهری امکان پذیر نیست

به گزارش وبلاگ عکس، شهر: شرایط مالی کنونی سبب شد تا برخلاف برنامه های مهمی که در زمان انتخابات داشتیم به این نتیجه برسیم که اجرای بعضی از برنامه ها امکان پذیر نیست چرا که درآمدها کاهش پیدا

اجرای بعضی برنامه ها و پروژهای شهری امکان پذیر نیست

به گزارش خبرنگار شهر، محسن هاشمی رفسنجانی، رییس شورای شهر تهران، در آیین تقدیر از عملکرد در زمینه توسعه محلات که به مناسبت هفته تهران مکتب تهران؛ توسعه محلات برگزار گردید، با بیان اینکه تهران نسبت به دیگر شهرها قدمت چندانی ندارد، گفت: تهران در زمانی که پایتخت شد روستاهای زیادی داشته و تا به امروز تغییر و تحولات زیادی در آن اجرا شده است. عموما عمر دوره شهرداران هم به جز آقای قالیباف که رکورد زد، حدود دو و نیم سال است که البته کارهای خیلی زیادی در حد شهردار نمی توان در این مدت انجام داد.

او ادامه داد: با گذشت زمان کم کم محلات در شهر تهران فراموش شدند که نشان می دهد پروژه های عظیم مقیاس فرا محله ای در تهران شکل گرفت و مدیران به این پروژه ها می بالیدند و برای این پروژه ها بودجه تعریف می کردند. البته بعضی از این پروژه ها به محلات هم سرویس می دادند مانند اتوبان امام علی (ع).

هاشمی اضافه نمود: اینکه ما در شورای پنجم در شهرداری به این پروژه های محلی رسیدیم شاید دلیل خاصی داریم و آن شاید دوران سختی است که در جمهوری اسلامی ایران شاهدیم.

او با بیان اینکه هم اکنون سخت ترین شرایط مالی وجود دارد، گفت: اقدامات پنهان و آشکاری در دنیا علیه جمهوری اسلامی می گردد که سبب شده ارزش پول ملی به یک دهم برسد و طبیعتا در این شرایط مدیریت شهری هم مانند دستگاه های دیگر دچار مشکل شده است. رییس شورای شهر تهران ادامه داد: همین عامل سبب شده تا برخلاف برنامه های مهمی که در زمان انتخابات داشتیم به این نتیجه برسیم که اجرای بعضی برنامه ها امکان پذیر نیست چرا که درآمدها کاهش پیدا نموده و حالا باید روی پروژه های کوچک مقیاس و محلی متمرکز شد تا مردم حس نمایند که کاری برایشان انجام می گردد.

او با تاکید بر اینکه اعتقاد ویژه ای به شورایاران در شورای شهر بود و هنوز هم وجود دارد، شرح داد: اما متاسفانه در این دوره دو رخداد بد رخ داد که یکی از آنها، شکایت سازمان بازرسی کل کشور به دیوان بود که منجر به حکم شد و شورایاران را تضعیف کرد، اما امیدوارم در مجلس شورای اسلامی اقدامی برای صندلی قانونی شورایاری انجام گردد. البته در نشست هایی که با آقای قالیباف رییس مجلس داشتم گفتم که مجلس می تواند اقدامی انجام دهد و قانون انتخابات شورایاران را محکم تر کند.

به گفته هاشمی؛ دوم بحث سراهای محلات بود که مدیریت شهری و شورایاران صدمه دید و این مشکل هم باید زودتر حل گردد.

او به پروژه های توسعه محلات اشاره نمود و گفت: برای محله کوچک شاید اهمیت یک سرویس بهداشتی در پارک کمتر از پل صدر نباشد. اگر شهرداری به این پروژه ها توجه نکند مسائل زیادی برای مردم ایجاد می گردد و به جای توجه به پروژه های عظیم مقیاسی که امکان اتمام آن وجود ندارد به این پروژه ها باید توجه کرد. اما بر اساس بازدیدهایی که داشتیم آنقدری که روی آن تبلیغ می گردد عمل نشده است.

در خاتمه این مراسم از عملکرد شهرداران مناطق 8 و 2، معاون برنامه ریزی معاونت اجتماعی، معاون برنامه ریزی معاون سازمان نوسازی شهر تهران، مدیرکل آموزش های شهروندی معاونت اجتماعی، معاون برنامه ریزی منطقه 12 و معاون فنی عمرانی منطقه 19 تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اجرای بعضی برنامه ها و پروژهای شهری امکان پذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای بعضی برنامه ها و پروژهای شهری امکان پذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید