استاندار گلستان: عدم احیای خلیج گرگان محیط زیست استان را در خطر نابودی قرار می دهد

به گزارش وبلاگ عکس، استاندار گلستان اظهار کرد: اگر خلیج گرگان احیا نشود محیط زیست استان در خطر نابودی قرار می گیرد و دانشگاه منابع طبیعی گرگان را جهت ارائه طرحی برای خلیج گرگان مامور کرده ایم.

استاندار گلستان: عدم احیای خلیج گرگان محیط زیست استان را در خطر نابودی قرار می دهد

استاندار گلستان اظهار کرد: اگر خلیج گرگان احیا نشود محیط زیست استان در خطر نابودی قرار می گیرد و دانشگاه منابع طبیعی گرگان را جهت ارائه طرحی برای خلیج گرگان مامور کرده ایم.

به گزارش وبلاگ عکس-منطقه گلستان به نقل از استانداری گلستان، دکتر هادی حق شناس در دیدار جمعی از فعالان مذهبی، فرهنگی با اشاره به مباحث مطرح شده، اضافه کرد: به دوستان محیط زیست تاکید کردم که برای بقای خلیج گرگان نیاز به آب است و از هر طریق مختلف همچون نکا رود، لایروبی کانال خوزینی و یا چاپاقلی و ... باید آب خلیج گرگان احیاء شود.

وی با اشاره به موضوع خلیج گرگان، گفت: عمق این خلیج در حال حاضر میانگین 4 متر است و طبق گزارش مشاور سازمان بنادر 80 سانتی متر تا یک متر هر ساله فرونشست می کند و خشک می شود و تا سال آینده 400 کیلومتر مربع که 40 هزار هکتار را شامل می شود خشک می شود.

حق شناس یادآور شد: بقای استان گلستان در خطر است در مناطق جنوب کشور شاهد هستیم که ریزگرد بالغ بر 100 کیلومتر را می پیماید و از کشور عراق به اهواز و خوزستان می رسد و اگر شرایط خلیج گرگان اینگونه باقی بماند استان را خطر ریزگرد تهدید می کند.

وی اظهار داشت: سالانه در کشور 6 میلیون متر مکعب لایروبی اتفاق می افتد و اگر بندر امیر آباد و نوشهر، شهید رجایی، امام خمینی(ره) و ... لایروبی نشوند برای استفاده کشتی رانی مناسب نخواهد بود و این در حالی است که خلیج گرگان نزدیک به 100 سال است که لایروبی نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "استاندار گلستان: عدم احیای خلیج گرگان محیط زیست استان را در خطر نابودی قرار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار گلستان: عدم احیای خلیج گرگان محیط زیست استان را در خطر نابودی قرار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید