ال جی؛ صدرنشین لیست جهانی پایداری داوجونز برای یازدهمین سال متوالی

به گزارش وبلاگ عکس، نام ال جی برای یازدهمین سال متوالی به علت تعهد این شرکت به مدیریت ESG در لیست معتبر جهانی شاخص پایداری شرکت ها درج شد.

ال جی؛ صدرنشین لیست جهانی پایداری داوجونز برای یازدهمین سال متوالی

موفقیت ال جی الکترونیکس (LG) در جای گرفتن در لیست Dow Jones Sustainability World Index (DJSI World) برای یازدهمین سال پیاپی پیشگامی مستمر این شرکت در زمینه مدیریت ESG (عوامل زیست محیطی، اجتماعی و حاکمیت شرکتی) را به خوبی نشان می دهد.

DJSI World بر اساس ارزیابی آنالیزهای عمیق فعالیت های زیست محیطی، اجتماعی و مدیریتی هر شرکت، 10 درصد از بهترین شرکت ها در زمینه پایداری را از میان 2500 شرکت در سطح دنیا معین می نماید و در لیست خود جای می دهد. به روز رسانی سالانه DJSI World به طور گسترده به وسیله سرمایه گذاران، دولت ها و سایر سهامداران کلیدی در سراسر دنیا به عنوان یک شاخص قابل اعتماد از تعهد ESG شرکت­ها مشاهده می گردد.

در شاخص های امسال، ال جی در هر سه زمینه مدیریت ESG امتیاز خوبی بدست آورد. این شرکت که به خاطر نوآوری­های مختلف خود با تمرکز بر حوزه محیط زیست امتیازهای بالایی دریافت کرد به طور موثر انتشار گازهای گلخانه ای و مصرف آب را کاهش و نرخ بازیافت خود را افزایش می دهد، منابع انرژی خود را به منابع تجدیدپذیر تغییر می دهد و به شکلی پایدار و مستمر به سوی دستیابی به هدف کربن صفر تا سال 2030 در حرکت است. ال جی در سال گذشته 40 درصد از کل حجم انتشار مستقیم و غیر مستقیم گازهای گلخانه ای شعبه های محلی و خارجی خود را (در مقایسه با سطح انتشار سال 2017) کاهش داده است.

در زمینه معیارهای اجتماعی، ال جی به علت کوشش های چشمگیرش در مدیریت زنجیره تأمین، تنوع ملیت کارکنان در محیط کار و ایجاد یک فرهنگ فراگیر در DJSI World ارزیابی مطلوبی را بدست آورد. این شرکت بعلاوه برای اجرای شیوه های مدیریتی مسئولانه و شفاف خود شامل افشای ماتریس مهارت های هیئت مدیره (BSM)، ایجاد دستورالعمل هیئت مدیره در مورد عدم وابستگی، تخصص و تنوع، ارزیابی مثبت دریافت کرد.

ال جی با تعهد به محقق نمودن جامعه ای فراگیرتر به وسیله فراوری محصولاتی که به معنای واقعی دسترس پذیر هستند، به تازگی در کره برچسب های بریل (خط مخصوص نابینایان) رایگانی را معرفی نموده است که به افراد دارای مسائل بینایی برای استفاده از لوازم یاری می نماید. این شرکت بعلاوه با اخذ گواهی ISO37301 از موسسه استاندارد بریتانیا (BSI) تعهد خود را به رعایت بهترین استانداردهای دنیا نشان داده است. ISO37301 تدوین شده به وسیله سازمان استاندارد بین المللی (ISO)، یک استاندارد شناخته شده بین المللی است که انطباق سیستم های مدیریت ریسک و سیاست های یک شرکت را با استانداردهای بین المللی ارزیابی می نماید.

علاوه بر قرار گرفتن در لیست DJSI World برای یازدهمین سال متوالی، ال جی برای سیزدهمین سال متوالی شاخص DJSI آسیا-اقیانوسیه و برای چهاردهمین سال پیاپی شاخص DJSI کره را نیز بدست آورد. شاخص آسیا-اقیانوسیه همان معیارهای DJSI World را ارزیابی نموده و 20 درصد برتر از میان 600 شرکت موجود در منطقه آسیا-اقیانوسیه را در بر می گیرد، در حالی که شاخص کره شامل 30 درصد از بهترین شرکت ها از میان 200 شرکت واقع در کره جنوبی است.

علاوه­بر­این، ال جی برای دومین سال پیاپی جایزه پلاتینیوم EcoVadis را دریافت کرد. EcoVadis که یک منبع مستقل و معتبر دنیای ارائه کننده رتبه بندی های تجارت پایدار است ال جی را در زمینه نوآوری های مرتبط با پایداری جزء یک درصد برتر در میان تمامی شرکت ها قرار داد. و در دو سال اخیر ال جی از Morgan Stanley Capital International (MSCI) که یک شرکت دنیای پژوهش سرمایه گذاری است رتبه A دریافت نموده است.

اقدامات و اهداف مدیریت ESG ال جی شامل وظایف استراتژیک میان-مدت تا بلند-مدت این شرکت که در اوایل امسال تدوین شدند به وضوح در برنامه ای برای زندگی بهتر 2030 (Better Life Plan 2030) توصیف شده اند. این برنامه متضمن تعهد ال جی به تحقق یک جامعه فراگیرتر و متنوع تر با در برگرفتن تفاوت ها و ایجاد حلقه های همبستگی نزدیک با کارکنان، شرکاء و ذی نفعان شرکت است.

Hong Sung-min رئیس دپارتمان ESG ال جی:ما همچنان با استفاده از تجربه ، فن آوری های نوآورانه و حضور دنیای خود با تمام توان به کوشش برای تحقق منظره آینده ای پایدارتر و یاری به ایجاد زندگی بهتر برای همه ادامه می دهیم

منبع: فوت و فن

به "ال جی؛ صدرنشین لیست جهانی پایداری داوجونز برای یازدهمین سال متوالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ال جی؛ صدرنشین لیست جهانی پایداری داوجونز برای یازدهمین سال متوالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید