این هتل ها در خود موزه اختصاصی دارند!

به گزارش وبلاگ عکس، هتل موزه ها

برخی از هتل ها در جهان هستند که در خود، موزه دارند، یک موزه واقعی! به این مدل از هتل ها، هتل موزه ها می گویند. به هر حال، شاید شما هم دوست داشته باشید تا در هتلی اقامت کنید که چیزهای جذابی از گذشته و فرهنگ آن شهر یا کشور را برای شما و در بقل گوشتان به نمایش بگذارد. به هر حال، برخی هتل ها هستند که موزه های اختصاصی خودشان را دارند. در این هتل ها از چینی های سلسله مینگ تا موزائیک کاری های قرون وسطایی رومی و وسایل شخصی برخی از مشاهیر جوان در آن به نمایش گذاشته شده اند. ما این هتل ها را برای افراد ماجراجو که می خواهند همواره در ماجراجویی باشند بسیار مناسب است. ما امروز در خبرنگاران می خواهیم تا هتل موزه ها در جهان را به شما معرفی نماییم.

این هتل ها در خود موزه اختصاصی دارند!

سیلو هتل در کیپ تاون، آفریقای جنوبی | Silo Hotel

سیلو هتل اولین هتل موزه ای است که می خواهیم به شما در میان هتل موزه ها معرفی نماییم. این هتل در سپتامبر سال 2017 میلادی و در شهر کیپ تاون که در کشور آفریقای جنوبی واقع شده است، افتتاح شد. این هتل به زودی توانست تا طرفداران بسیار زیادی پیدا کند و خیلی زود مورد توجه علاقه مندان هنر و تاریخ قرار بگیرد. علت توجه به این هتل این بود که، این هتل در کنار یکی از تاریخی ترین سازه های موجود در کشور آفریقا قرار گرفته است.

این بنا که در واقع یک اقامتگاه است، بخشی از یک سیلوی بتنی بزرگ است که موزه هنرهای معاصر قاره آفریقا را در خود جای داده است. اما تمام مجذوب کنندهیت این هتل به خاطر این سیلو نیست بلکه، تمامی مجموعه خود هتل هم به تنهایی طرفداران بسیار زیادی را به خاطر نوع و شکل ارائه خدماتش تا به حال به خود جذب نموده است.

فضای نمایشگاهی هتل سیلوی کیپ تاون را به شکلی طراحی نموده اند که بهترین آثار هنری معاصر آفریقا را در خود به نمایش بگذارد. در این هتل از هر دوره نمایشگاه یک اثر در قسمت گنبدی این مجموعه باقی می ماند که در نهایت، مستندی از تحول هنری در قاره آفریقا و کشور آفریقای جنوبی را در خود گرد آوری کند. با این احتساب، این مجموعه هر ساله بزرگ تر از قبل شده و ارزش بیشتری نیز پیدا می کند.

ارسین کراون هتل در استانبول، ترکیه | Eresin Crown Hotel

این هتل در خیابان سلطان احمد که یکی از محله های قدیم استانبول است قرار گرفته است. در این محله هم برخی از برجسته ترین آثار و جاذبه های تاریخی شهر استانبول که شامل کاخ توپکاپی است نیز وجود دارد. حال که ارسین هتل استانبول که در همسایگی این کاخ و این خیابان است، دیگر هتل های این منطقه هم به همان اندازه غرق در تاریخ این منطقه هستند.

هنگامی که هتل ارسین استانبول را برای اقامت خود انتخاب می نمایید، می توانید با تاریخ باستانی شهر استانبول رو در رو شوید و کلید اتاقی رو به رویای تاریخی استانبول را از رزرویشن هتل تحویل بگیرید. این هتل در داخل دیوارهای رومی استانبول واقع شده و موزائیک کاری هایی متعلق به قرن 5 و 6 میلادی در خود دارد. ایده جالی که دراین هتل اجرا شده است این است که، به جای این که این آثار را از هم جدا کنند و در موزه ای مجزا به نمایش بگذارند، باستان شناسان بومی با هتل همکاری نموده اند تا برخی از آثار نقره زندگی رومی زیر شیشه به نمایش در بیایند و بازدیدکنندگان بتوانند از آن ها بهره مند شوند.

هتل ارسین کراون استانبول، یک هتل موزه بسیار منحصر به فرد در استانبول است که خدمات عالی و آسایش زیادی را به میمانان خود ارائه می دهد. این هتل بسیار مجلل و زیبا که کاملاً هم بازسازی شده، علاوه بر موزه اش خدمات دیگری را ارائه می دهد. اتاق های هتل مجهز به اینترنت پرسرعت و وان جکوزی بوده و رستوران و کافه هتل با عتیقه جات قرن 5 و 6 بعد از میلاد نیز تزئین شده اند. موزه این هتل دارای یک آب انبار، موزاییک های عتیقه، 49 قطعه عتیقه دیگر و همچنین اکتشافات خارق العاده از عصر هِلِن، روم و بیزانس و عثمانی می شود.

در گالری هنر هتل ارسین هم آثار هنری عصر بیزانس و عثمانی و همچنین مجموعه ای از سرامیک های اصیل از جمله تنها کپی دقیق سرامیک های دوره امپراطوری عثمانی به چشم می خورد که در موزه بریتیش لندن در انگلستان به نمایش گذاشته شده اند و این هتل را در میان هتل موزه ها قرار داده است.

هتل توگو مالانگ، اندونزی | Tugu Malang

به هتل توگو مالانگ که در زمره هتل موزه ها قرار گرفته است باید نمره قبولی را داد زیرا، این هتل احتمالاً کسی نیست که از این هتل با عنوان مجذوب کننده ترین هتل مالانگ، نام نبرد. به هر حال بیشتر کسانی که این هتل را برای اقامت انتخاب نموده اند اذعان نموده اند که؛ این هتل جاذبه ای در خود دارد که امکان ندارد نتواند شما را وسوسه و کنجکاو نکند.

البته زمانی که شما بتوانید تا اندکی درباره این هتل اطلاعات پیدا کنید، دیگر مسئله برایتان حل می شود و دیگر به راحتی می توانید تا علت معروفیت و محبوبیت این هتل را درک نمایید. در ساختمان این هتل موزه برای نگهداری و نمایش مجموعه ای از عتیقه ها و آثار هنری مالک هتل یعنی آقای انهار ستجادیبراتا (Anhar Setjadibrata) ساخته شده است. به همین علت در مجموعه این هتل که در زمره بهترین هتل موزه ها به شمار میرود، بزرگ ترین و پر جزئیات ترین مجموعه آثار هنری و صنایع دستی آسیایی را در کنار همدیگر بازدید نمایید. این مجموعه فوق العاده استثنائی شامل سرامیک هایی متعلق به قرن 10 میلادی، سفال های دوره حکومت سلسله مینگ، حکاکی های چوبی دوره چینگ، یشم هایی متعلق به قرن 13 میلادی و سر در سالم و کاملی از یک تالار بزرگ چینی را ملاحظه نمایید.

کاخ امید باوان در جودپور، هند | Umaid Bhawan

شهر جودپور (Jodhpur) که در کشور هند قرار گرفته است و در فاصله اندکی از صحرای تار (Thar) واقع شده است، در واقع شهری با تم از رنگ های دریایی است و همین بر روی یکی از معروف ترین هتل هایش که در زمره هتل موزه ها نیز قرار گرفته است، تاثیرگذار بوده. هتلی که تحت تاثیر معماری و رنگ آمیزی شهرش یعنی جودپور است، هتل کاخ امید باوان (Umaid Bhawan) است. این هتل از نظر کسانی که آن را برای اقامت خود برگزیده اند، هتلی بسیار زیبا و رویایی است.

کسانی که این هتل را برای اقامت خود انتخاب کنند، می توانند تا از چشم انداز ها مسحور کننده اتاق های خود نهایت لذت را ببرند. اما این تنها شگفت انگیزی این هتل برای مهمانانش نیست و گنج اصلی این هتل در دل موزه ای که در این هتل قرار گرفته است، پنهان شده است.

البته از نامی به باشکوهی و بزرگی امید باوان جز این نیز انتظار نمی رود و این که این هتل دارای موزه مخصوص خود است، برای این هتل امری بسیار عادی و طبیعی و همچنین قابل انتظار است. مهمانان این هتل می توانند تا خیلی راحت و هر وقت که بخواهند، به گردش در راهروهای کاشی کاری شده موزه این هتل بسیار خاص بپردازند و از گردش تاریخی خود آن هم در محل اقامت خود، نهایت لذت را ببرند.

البته اگر مسافران از موزه گردی در این هتل خسته شدند می توانند که در باغ های مینیاتوری و زیبای این هتل نیز به گردش بپردازند و اوقات خوشی را در کل، سپری کنند. اما کم لطفی است که نگوییم که این گردش ها با یک گردش فوق العاده در مجموعه عتیقه های ویکتوریایی و ادواردی هتل کامل کامل نخواهد شد.

پالمار هاوس هیلتون در شیکاگو، آمریکا | Palmar House

هتل پالمار هاوس (Palmar House)، در حال حاضر یکی از قدیمی ترین هتل های فعال آمریکا است که هم در زمره هتل موزه ها قرار می گیرد و هم به نوبه خود یک تکه بزرگ از تاریخ این کشور است. درباره این هتل یک نکته وجود دارد و این آن است که؛ هتل پالمار هاوس در سال 1871 میلادی افتتاح شد اما در آتش سوزی بزرگ شیکاگو به صورت کلی سوخت و نابود شد.

در سال 1873 میلادی بود که صاحبان این هتل تصمیم گرفتند تا دوباره آن را از نو بسازند. در هتل جدیدی که ساخته شد، این بار کمی قضیه متفاوت بود. این بار در این هتل، مهمانان شاخصی رفت و آمد داشتند که از میانشان می توانیم به افراد معروفی همچون اسکار وایلد، فرانک سیناترا و حتی شخص باراک اوباما اشاره کنیم. هتل بزرگ پالمار هاوس چندی است که موزه اختصاصی خود را باز نموده و تاریخ و رابطه اش با شیکاگو را به صورت مستند به نمایش گذاشته است.

در این نمایشگاه وسایل جالبی به نمایش گذاشته شده اند که از جمله آن ها می توانیم به ظرف چینی اولیسس گرنت (Ulysses Grant) و ماگ نقره ای نویسنده معروف معاصر یعنی مارک تواین اشاره نماییم.

منبع: الی گشت

به "این هتل ها در خود موزه اختصاصی دارند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این هتل ها در خود موزه اختصاصی دارند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید