پارک تاریخی کاله مگدان، یکی از جاذبه های گردشگری اصلی بلگراد

به گزارش وبلاگ عکس، پارک کاله مگدان (Kalemegdan)، که به عنوان قدیمی ترین پارک شهر بلگراد شناخته می شود و تاریخ ساخت آن به سال 1870 بازمی شود؛ یک فضای سبز وسیع با بناهای تاریخی و مسیرهای پرپیچ و خم که به جنگل ختم می شود. این پارک در بالای صخره ای مشرف به محل تلاقی رودخانه های ساوا و دانوب واقع شده است و اَرگ کاله مگدان بر آن سایه افکنده است. فعالیت های ورزشی و رویدادهای فرهنگی بسیاری به طور منظم در این مکان رخ می دهد که می توانید در آن ها شرکت کنید.

پارک تاریخی کاله مگدان، یکی از جاذبه های گردشگری اصلی بلگراد

توجه داشته باشید که نام قلعه به زبان ترکی و به معنی میدان نبرد و برگرفته از جنگ های بسیاری است که در این مکان اتفاق افتاده است. برنامه ها و ساخت و ساز اولیه پارک از سال 1869 آغاز شد و در طول زمان، مجسمه ها، بناها و ویژگی های مختلفی به آن اضافه شد. در سال 1867 به دستور شاهزاده میهایلو اوبرینوویچ (Mihailo Obrenović) ساخت این پارک زیبا آغاز شد و طرح مفهومی بنا به عهده امیلیان جوسیموویچ اولین شهروند صربستانی بلگراد بود. فضای سبز این پارک در بین سال های 1873 تا 1875، در زمان فرماندهی کُلُنل دراگِتین زابُراک (Colonel Dragutin Žabarac) دستیار شاهزاده میلوش اوبرینوویچ، ساخته شد و در سال 1890، مقامات نظامی، کنترل پارک را به مقامات غیرنظامی سپردند، توسعه و بازسازی پارک آغاز شد.

تفریحات پارک کاله مگدان

در یک روز آفتابی و گرم تابستان می توانید روی یک صندلی راحتی در بخش شرقی که به عنوان کاله مگدان کوچک شناخته می گردد، کنار قلعه ویجتا زوزوریچ (Cvijeta Zuzorić Pavilion) بنشینید و از تماشای محیط اطراف خود لذت ببرید. بعلاوه می توانید در نمایشگاه های هنری که در این ساختمان زرد زیبا برگزار می گردد، شرکت نموده و یا بچه ها خود را به باغ وحش بلگراد ببرید تا از تماشا حیوانات عجیب و جالب لذت ببرند. این باغ وحش به خاطر داشتن طیف وسیعی از حیوانات سفید معروف است؛ به گونه ای که این حیوانات به نماد شهر تبدیل شده اند؛ زیرا بلگراد به معنی شهر سفید است.

کمی پایین تر و سمت چپ قلعه بزرگ، پارک گاله مگدان بزرگ واقع شده است. می توانید کنار درختان قدم بزنید و از موسسات مختلف از جمله موزه نظامی و موزه جنگلداری و شکار، تماشا کنید. با دقت به اثر تاریخی تشکر از فرانسه نگاه کنید که متشکل از یک ستون سفید رنگ بزرگ و یک مجسمه زنانه روی آن است. از ارگ تاریخی کاله مگدان که شاهد حدود 115 جنگ بوده و به طرز شاهانه ای در پشت آن ایستاده، عکس بگیرید. به دلیل جنگ های متعدد این مکان در طول قرن ها بارها بازسازی شده است. در یک کافه توقف کنید و از فضای زنده و شاداب محیط که در تضاد کامل با تاریخ غم انگیز بنا است، لذت ببرید.

این پارک علاوه بر جاذبه های طبیعی، زمین های بازی خوبی برای بچه ها و میزهای شطرنج زیبایی نیز برای بزرگسالان دارد. در زمستان، جوانان می توانند در اطراف باغ وحش به اسکی و سورتمه سواری و یا در نزدیکی برج ساهات (Sahat - برج ساعت) به اسکی روی یخ بپردازند. بعلاوه این باغ خانه سنجاب ها و سایر حیوانات کوچک است که با انداختن غذا می توانید آنها را از نزدیک ببینید.

دسترسی به پارک کاله مگدان

پارک کاله مگدان در 5.6 کیلومتری شمال بخش مرکزی شهر بلگراد بنا شده است و شما می توانید با تراموا یا اتوبوس به این پارک زیبا بروید. اگر مایل باشید می توانید همراه یک تور کوچک گردشگری نیز به تماشا این پارک زیبا بروید. تورهای گردشگری معمولاً از قطارهای کوچک برای رفتن به پارک استفاده می نمایند.

منبع: گردشبان

به "پارک تاریخی کاله مگدان، یکی از جاذبه های گردشگری اصلی بلگراد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارک تاریخی کاله مگدان، یکی از جاذبه های گردشگری اصلی بلگراد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید