بستر علمی و اجرایی برای بیمه تکافل در کشور وجود دارد

به گزارش وبلاگ عکس، بهزادپور گفت: بستر علمی و اجرایی برای استقرار نظام بیمه ای تکافل در ایران وجود دارد که می تواند تحولی اساسی را در فرآیند همگانی سازی محصولات بیمه ای در پی داشته باشد.

بستر علمی و اجرایی برای بیمه تکافل در کشور وجود دارد

مجید بهزادپور گفت: راه اندازی بیمه های تکافل در کشور علاوه بر تکالیفی که از سوی دولت سیزدهم به نهاد ناظر صنعت بیمه محول شده یک ظرفیت سازی مهم بیمه ای نیز به شمار می آید.

رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: در کشور ما بیش از شصت و پنج درصد از پرتفوی صنعت بیمه در اختیار دو رشته شخص ثالث و درمان است که در صورت بهره گیری از ظرفیت های بیمه تکافل، این آمار می تواند به نفع رشته های دیگر بیمه ای تغییر کند.

او نیاز به ابزار های تازه و برنامه ریزی برای تسهیل گری عملیات بیمه ای را یک ضرورت جدی تلقی کرد و اضافه کرد: نفوذ محصولات و خدمات بیمه ای در لایه های مختلف جامعه از هدفگذاری های نهاد ناظر صنعت بیمه به شمار میرود که به آموزش های متنوع، برنامه ریزی دقیق و کوشش پیگیرانه نیاز دارد.

رئیس شورای عالی بیمه تمامی فعالیت های بیمه ای در کشور را در چارچوب شریعت اسلامی و فقه شیعه دانست و گفت: بیمه تکافل در کنار رشته های متداول بیمه ای از جذابیت های ویژه ای برخوردار است که باید در قالب یک نظام بیمه ای تعریف گردد.

بهزادپور از بازار چند ده میلیارد دلاری بیمه های تکافل در جهان به عنوان یک قابلیت چشمگیر یاد کرد و گفت: رشد ثابت بیمه های تکافل در جهان از مزایای این عملیات بیمه گری است که توجیه مالی قابل قبولی به شمار می رود.

او از ضرورت توسعه محصولات بیمه تکافل در کشور اطلاع داد و گفت: محصولات تکافل باید در چارچوب نیاز های اقلیمی و اعتقادی آحاد جامعه بازطراحی و عرضه گردد.

رئیس کل بیمه مرکزی با برشمردن آخرین دستاورد های بیمه تکافل در جهان و مزیت های رقابتی آن، اضافه کرد: تکافل فقط یک محصول بیمه ای نیست بلکه یک نظام مستقل است که سازوکارها، فرایندها، اهداف و خروجی های خاص خودش را دارد.

او تحلیل دقیق و پژوهش کافی برای شیوه ها و ترکیب سرمایه گذاری های حاصل از عملیات بیمه های تکافل را خواهان شد و از تمام ارکان صنعت بیمه خواست تا در راه اندازی و تکمیل نظام تکافل بیمه همراهی نمایند.

وبلاگ عکس مالی بانک و بیمه

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "بستر علمی و اجرایی برای بیمه تکافل در کشور وجود دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بستر علمی و اجرایی برای بیمه تکافل در کشور وجود دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید