بلاتکلیفی دو هزار متقاضی مجوز از وزارت میراث فرهنگی

به گزارش وبلاگ عکس، 15 مجوز وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هنوز از مسیر درگاه ملی مجوزها صادر نمی شود.

بلاتکلیفی دو هزار متقاضی مجوز از وزارت میراث فرهنگی

به گزارش وبلاگ عکس، تا نیمه بهمن بقیه مجوزهای وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که به درگاه ملی مجوزها متصل است روبرو با بیش از 2 هزار تقاضا بررسی نشده است، یعنی متقاضیان درخواست دریافت مجوز خود را ثبت کرده اند، اما مرجع صدور مجوز یعنی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نه آن درخواست را رد کرده است و نه آن را تأیید کرده است.

معاونت گردشگری این وزارتخانه بیش از 1100 مجوز تأخیر خورده و معاونت صنایع دستی بیش از 1000 مجوز تأخیر خورده دارند که باید در موعد زمانی مقرر در درگاه ملی مجوزها بررسی و معین تکلیف می کردند.

در خصوص 15 مجوز متصل نشده وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به درگاه ملی مجوزها هم باید اشاره کرد که 9 مجوز متعلق به معاونت گردشگری، 5 مجوز متعلق به معاونت میراث فرهنگی و 1 مجوز به معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تعلق دارد.

مجوزهای معاونت گردشگری این وزارتخانه که به درگاه ملی مجوزها متصل نیستند شامل مجوز مدیر فنی تطبیق استانداردهای فنی و کیفی تأسیسات گردشگری، گواهی درجه بندی و استاندارد کیفیت خدمات گردشگری، آموزش خدمات گردشگری، کسب و کارهای گردشگری در فضای مجازی، خدمات حمل و نقل گردشگری، پروانه موقت تبدیلی سایر تأسیسات گردشگری، کارت مدیریت تأسیسات گردشگری، شرکت تطبیق استانداردهای فنی و کیفی تأسیسات گردشگری و گواهی ارزیاب تطبیق استانداردهای فنی و کیفی تأسیسات گردشگری می شود.

مجوز مشاوره و کارشناسی اموال فرهنگی، تاریخی و هنری، بازسازی کارگاه بازسازی اشیا اموال منقول فرهنگی و تاریخی، پروانه موقت تبدیلی سایر تأسیسات گردشگری، فروشگاه نمایشگاه اموال فرهنگی، تاریخی و هنری، موزه های غیر وابسته به وزارت میراث فرهنگی و حراج اموال فرهنگی تاریخی و هنری منقول مجاز 5 مجوزی هستند که از سوی معاونت میراث فرهنگی وزارتخانه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به درگاه ملی مجوزها متصل نشده است.

علاوه بر این مجوز آموزشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی نیز تنها مجوزی است که معاونت صنایع دستی هنوز به درگاه ملی مجوزها متصل نکرده است.

بر اساس قانون اصلاح مواد (1) و (7) قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 کلیه مراجع صادرکننده مجوز موظف بودند حداکثر ظرف یک سال پس از لازم الاجرا شدن این قانون یعنی تا میانه اسفند 1400 ثبت درخواست و صدور کلیه مجوزهای خود را به صورت الکترونیکی از طریق درگاه ملی مجوزهای کشور انجام دهند.

علاوه بر این بر اساس قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار نیز همه مراجع صدور مجوز باید در بازه زمانی مقرر شده در هیأت مقررات زدایی پاسخ متقاضیان مجوز را اعم از اینکه تأیید یا رد باید بدهند در غیر این صورت درگاه ملی مجوزها ملزم است این مجوزهای تأخیر خورده را اتوماتیک صادر کند.

منبع: دنیای سفر

به "بلاتکلیفی دو هزار متقاضی مجوز از وزارت میراث فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلاتکلیفی دو هزار متقاضی مجوز از وزارت میراث فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید