تأسیس نخستین مسجد رسمی میلان

به گزارش وبلاگ عکس، یک ساختمان عمومی در میلان، تخلیه شده است تا به جایش، نخستین مسجد قانونی میلان تأسیس گردد. این ساختمان، در 7سال گذشته خانه مهاجران درمانده ای بوده که خود را به میلان رسانده بودند و از این پس، مأمن مسلمانانی خواهد شد که در پی جایی برای مناجات با خدا می گردند.

تأسیس نخستین مسجد رسمی میلان

گروهی از مهاجران قانونی که در 7 سال گذشته به خاطر عایدی کم نمی توانستند خانه اجاره نمایند، در این ساختمان زندگی می کردند اما به منظور آغاز کار عمرانی، از ساختمان تخلیه شده اند.

این ساختمان که در سال 1928در دوران فاشیست ها ساخته شده، سال ها میزبان کارخانه دکمه سازی و بعدها مدرسه مکانیک بود تا اینکه در سال 1999متروکه شد. سال 2016گروهی مهاجر آن را کشف و در آن زندگی کردند. بیشتر افرادی که در این ساختمان زندگی می کردند، مهاجر و عمدتا مسلمان بوده اند اما رسانه های ایتالیایی گزارش داده اند که بعضی ایتالیایی های بی خانمان هم در ساختمان زندگی می نموده اند.

گروه مسلمانی که متولی ساخت این مسجد شده، گفته است که نگران آینده این مهاجران است و از مقامات شهری خواسته به شرایط آنها رسیدگی کند. آساف محمود، رئیس گروهی که به عنوان پیمانکار ساخت این مسجد انتخاب شده، گفته که مسلمانان نگران این مهاجران هستند؛ امیدواریم مقامات شهری راه حلی برای این افراد پید انمایند، ما نمی خواهیم که فقرا آسیبی ببینند.

ابن مسجد که به عنوان نخستین مسجد رسمی در ایتالیا تاسیس می گردد، در منطقه ای چندفرهنگی قرار گرفته است و مسلمانان امیدوارند ساخت آن آغاز روندی برای تسهیل انجام فرایض دینی باشد. ایتالیا، قوانین سختگیرانه و حتی گاهی تبعیض آمیزی برای ساخت مساجد دارد و مساجد، عموما در مکان هایی که از قبل تعیین شده احداث شده اند. این مسجد نو اما مجوز دارد و فارغ از این ملاحظات از پایه ساخته می گردد. حدود 2 میلیون مسلمان در ایتالیا زندگی می نماید و ساخت این مسجد خبر خوشی برای آنها به شمار می رود به خصوص اینکه در سال های اخیر به قدرت رسیدن راست های افراطی و تصویب قوانین خاص به خصوص علیه ساخت مسجد، مسلمانان را در این کشور به شدت نگران نموده بود.

منبع: همشهری آنلاین

به "تأسیس نخستین مسجد رسمی میلان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأسیس نخستین مسجد رسمی میلان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید