توییتر پولی می گردد؟

به گزارش وبلاگ عکس، توییتر به فکر راه اندازی یک سرویس اشتراکی است که در ازای پرداخت حق عضویت امکانات جدیدی را در اختیار کاربران قرار می دهد.

توییتر پولی می گردد؟

به گزارش ایرنا، شبکه اجتماعی توییتر این روز ها فکر راه اندازی یک سرویس پولی و اشتراکی را در سر دارد. جین مانچون وانگ پژوهشگر مستقلی که این روز ها با افشای پیش از موعد امکانات و قابلیت های آینده برنامه های محبوب برای خود شهرتی جهانی دست و پا نموده است، چندی پیش با توییت کردن چند اسکرین شات از این سرویس، جزئیات جدیدی درباره آن منتشر کرد.

براساس توییت وانگ، این سرویس توییتر آبی (Twitter Blue) نام دارد و حق عضویت در آن ماهانه 2 دلار و 99 سنت است.

از امکانات ویژه این سرویس برای اعضا می توان به قابلیت ذخیره توییت ها و دسته بندی آن ها در کالکشن های شخصی سازی شده اشاره نمود. این امکان جدید، تعمیمی بر قابلیت بوک مارک توییتر است که در حال حاضر توییت های موردنظر کاربران عادی را به ترتیب زمان انتشار ذخیره می نماید.

دسترسی به دکمه لغو ارسال توییت/ Undo از دیگر ویژگی های سرویس پولی توییتر است. این سرویس مثل نسخه مشابه خود در سرویس هایی، چون Gmail عمل خواهد نمود و به کاربران اجازه می دهد تا چند ثانیه پس از کلیک روی گزینه ارسال، انتشار یک توییت را لغو نمایند.

توییتر در چند ماه گذشته برنامه های خود برای راه اندازی یک سرویس پیریمیوم را عیان نموده بود. این شرکت در ماه ژانویه (دی- بهمن 99) رویو/ Revue، یکی از دو سرویس محبوب ارسال خبرنامه ایمیلی را خریداری کرد و اوایل ماه جاری هم دست به خرید شرکت اسکرول زد که یکی از پلتفرم های خرید حق اشتراک محتواست. تمام این خرید های برنامه ریزی شده، توییتر را یک گام دیگر به راه اندازی سرویس اشتراکی خود نزدیک کرد.

به گفته وانگ، متولیان توییتر در کنار طرح راه اندازی توییتر آبی همچنین در حال آنالیز الگوی عضویت پلکانی هستند که به موجب آن اعضایی که حق عضویت بیشتری بپردازند از امکانات پولی بیشتری بهره مند خواهند شد.

از آنجایی که تنها منبع درآمد توییتر یعنی تبلیغات این روز ها در مظان نقدها قرار گرفته است، این کمپانی، با 187 میلیون کاربر فعال، انگیزه بالایی برای آنالیز روش های جایگزین برای کسب درآمد دارد.

منبع: فرارو

به "توییتر پولی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توییتر پولی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید