جوابیه باشگاه استقلال به استراماچونی، منتظر بازگشتش هستیم!

به گزارش وبلاگ عکس، بیانیه شبانه آندره استراماچونی بعد از دو مصاحبه علی فتح الله زاده عضو هیات مدیره استقلال، ابعاد تازه ای در درگیری های وی با آبی پوشان باز کرد. باشگاه استقلال به همین دلیل جوابیه بلند و بالایی به استوری استراماچونی داد تا به بسیاری از ابهامات پاسخ دهد. این بیانیه به شرح زیر است (قسمت های آبی رنگ ادعاهای استراماچونی است):

جوابیه باشگاه استقلال به استراماچونی، منتظر بازگشتش هستیم!

آنها مدارک و اطلاعات جعلی منتشر کردند تا با آبروی من بازی کنند.

این اتهام بزرگی است که علیه باشگاه استقلال مطرح شده. به همین دلیل جهت اثبات موضوع امروز تعیینات ایمیل ارسالی وکیل استراماچونی توسط باشگاه منتشر شد.

حتی در جهت اثبات بیشتر، نامه باشگاه استقلال در پاسخ به شروط یازده گانه منتشر خواهد شد. لازم به تاکید است که تنها مدرک منتشر شده از طرف استراماچونی، آخرین ایمیل وکیل ایشان بوده که حق طبیعی هواداران استقلال است تا در جریان شروط تازه و پاسخ باشگاه قرار می گرفتند.

اگر بنابر رویارویی بود، ادعای ایشان در یکی از مصاحبه ها درباره تماس با راننده تاکسی… از طرف باشگاه تکذیب می شد، چون یک داستان تخیلی بود اما بااحترام به طرف مقابل به قصد همکاری، باشگاه در این مورد سکوت کرد.

ادعای درخواست جهت کنفرانس مطبوعاتی

هرگز چنین درخواستی از طرف استراماچونی به باشگاه استقلال ارائه نشد. غیر از یک مصاحبه ویدیویی در هفته اول زندگی در تهران، ایشان هیچ زمانی پیشنهاد مصاحبه با باشگاه استقلال را هم نپذیرفت.

جدا از کنفرانس های خبری و مصاحبه در محیط ورزشگاه، پیشنهاد مصاحبه اختصاصی با رسانه های داخل ایران هم هرگز مورد تایید استراماچونی قرار نگرفت. ایشان در بسیاری از کنفرانس های خبری در جریان نیم فصل اول رقابت های لیگ برتر حاضر نشدند که مورد جریمه سازمان لیگ قرار گرفته است.

اراده برای همکاری

باشگاه استقلال منتظر بازگشت استراماچونی بوده، چون شرایطی که او بارها در مصاحبه هایش در دو هفته گذشته مطرح کرده بود، از طرف باشگاه پذیرفته شد.

اگر قرار بر عدم همکاری بود، بعد از ترک تهران توسط ایشان، باشگاه با دو شرط پرداخت مبلغ 160 هزار یورو و کاهش مدت قرارداد موافقت نمی کرد. حتی استراماچونی در یکی از مصاحبه هایش پرداخت پول مستقیم به حسابش را چیزی شبیه معجزه بیان نمود اما همگان دیدند که این معجزه هم با تلاش طرف ایرانی رخ داد.

زمانی بازی هایی را عقب انداختند که برای حریفان مان بهتر بود

منظور ایشان احتمالاً بازی سپاهان با استقلال در جام حذفی است. در شرایطی که تیم استقلال حدود 20 روز بدون مربی بوده و تعویض های این تیم در سه مسابقه مهم با روش واتساپی اجرا شده، آیا توقع داشتند که با همین شرایط به سمت بازی با سپاهان بروند؟

نکته مهم این است که بازی به دلیل آلودگی هوا توسط سازمان لیگ لغو و دیروز هم تعیین شد که تهران شرایط برگزاری این مسابقه را نداشته اما اگر این بازی لغو نمی شد، آیا تازه می خواستند صبح روز قبل از بازی با سپاهان شروط یازده گانه را ارسال کنند؟ قضاوت با هواداران

گلایه از پرداخت های نامنظم

این مشکل فوتبال ماست. بسیاری از مربیان و بازیکنان خارجی هم دچار این مسائل بوده اند. اما در همین چند ماه کادرفنی ایتالیایی استقلال بیشتر از نیمی از قراردادشان را دریافت کردند.

مسائل مالی در کشور ما بعلت تحریم ظالمانه وجود دارد و حتی بیماران خردسال را هدف گرفته و اخبار آن تا صحن سازمان ملل کشیده شده و کمتر کسی از این اوضاع بی خبر است. شرایط خیلی از تیم های لیگ برتر بهتر از استقلال نیست اما همگان با صبر و تحمل و در نهایت صداقت از انجام امور محوله سر باز نکرده اند و در حساس ترین زمان تیم شان را رها و بعد برای هواداران عاشق از راه دور ابراز احساسات نکردند.

نمی گردد از صداقت حرف زد و از عشق به هوادار اما در عمل فقط و فقط از پول و پول گفت. آن هم پولی که ظرف شش ماه حتی با تاخیر بالاخره پرداخت شده بود.

آنها اجاره منزلم را تا آبان ماه پرداخت کردند، درحالیکه گفته بودند تا آخر پرداخت شده

همان طور که قبلاً اعلام شد، هزینه اجاره منزل ایشان به صورت پیش و از 6 ماه قبل پرداخت شده بود. هزینه شش ماه دوم هم در صورت عدم ترک تهران طبق روال اداری انجام می گرفت. در ضمنً هیچکدام از آپارتمان های سرمربی و دستیارانش توسط ایشان تحویل باشگاه داده نشده.

آنها بازیکنی که نمی خواستند را از کشور خارج کردند و روز بعد بازگرداندند

منظور ایشان احتمالاً میلیچ است. باتوجه به موانع صدور ویزا توسط نهادهای غیرورزشی، این بازیکن تهران را ترک کرد. سپس خواستار افزایش مبلغ قراردادش شد که مورد موافقت باشگاه و استراماچونی قرار نگرفت و درنهایت میلیچ پذیرفت که با مبلغ قبلی به استقلال بیاید و ظرف 24 ساعت وارد تهران شد.

کلیه این مراحل به صورت شفاف توسط رسانه رسمی باشگاه در زمان خود اطلاع رسانی شده است.

برایم مجموعه ای از مسائل بزرگ در رابطه با قوانین ایتالیا به وجود آوردند

پولی که به حساب ایشان رفته و توسط سوم شخص مسدود شده به علت شرایط تحریم بوده. شرایطی که در زمان عقد قرارداد هم تا حدود زیادی وجود داشته است. اما نکته بسیار مهم این است که اراده برای پرداخت ها وجود داشته و اسناد تراکنش های برگشت خورده گواه این موضوع است.

صداقت

آقای استراماچونی در تمامی ایمیل ها و مصاحبه ها بحث هواداران را مطرح کردند. اگر صداقتی وجود دارد، شرایطی که قبلاً در مصاحبه با رسانه ها خواستارش بودند و از طرف باشگاه اجرایی شد را دلیل لازم و کافی برای بازگشت به تهران می دانستند.

اگر قرار بر صداقت بود به بازیکنان تیم گفته نمی شد که کاهش مدت قرارداد در حد پیشنهاد بوده، در حالی که طبق اسناد موجود این شرط بازگشت ایشان به تهران، پیش از دریافت 160 هزار دلار بود. ایشان در شرایطی بحث صداقت را مطرح می کنند که بسیاری از کارشناسان در جریان مصاحبه های پی درپی ایشان در رسانه های خارجی به باشگاه گوشزد می کردند که نحوه رفتار ایشان بیانگر آن است که وجه 160 هزار یورو را بگیرند و بعد شرایطی را اعلام کنند و برنگردند که باشگاه در جهت اجرای خواست هواداران و اثبات صداقت به این هشدارها بی توجه بوده و به وظیفه خود عمل کرد تا شرایطی که آقای استراماچونی بارها و بارها تکرار نمود، محقق گردد.

قبل از ارسال نامه فسخ از سوی وکلا طی ایمیل رسمی، باشگاه از مراتب اراده همه جانبه خود برای ادامه همکاری با ایشان و وکلایشان خبر داد. اگر ایشان در همان روزی که وجه مورد مطالبه را دریافت کرد به قولی که به زعم خودشان با صداقت به هواداران از جمله هوادارخردسال و نابینای استقلال داده بود، عمل می کرد و به تهران می آمد و در تهران مذاکره حضوری می کرد، آیا این اتفاقات رخ می داد؟

آنها مرا نمی خواستند

اگر باشگاه قصد همکاری نداشت بیش از 15 روز منتظر نمی ماند، راه های ارتباطی شما را با تیم قطع می کرد و به همه عوامل تیم دستور نمی داد که آقای استراماچونی کماکان سرمربی تیم بوده و باید دستورات ایشان اجرا گردد.

آنها هرگز اطلاعاتی که درباره تیم خواسته بودم را برایم آماده نکردند

شنبه گذشته از طریق مشاور باشگاه درخواست غیر رسمی ایشان برای اعلام مبالغ قرارداد بازیکنان دریافت و به مشاور محترم اعلام شد که باشگاه منتظر است ایشان به تهران تشریف بیاورند تا اطلاعات درخواستی را تحویل دهیم.

باوجود توهین های بی شمار و تحریف موارد زیاد که دور از جایگاه و منزلت باشگاه استقلال است، باشگاه استقلال منتظر بوده که آقای استراماچونی به تهران بازگردند که طبیعی است با توجه به بازی های حساس پیش رو این انتظار زمان زیادی را از بین برده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "جوابیه باشگاه استقلال به استراماچونی، منتظر بازگشتش هستیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جوابیه باشگاه استقلال به استراماچونی، منتظر بازگشتش هستیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید