خوراکی مورد علاقه غول های فناوری؛ بیل گیتس، استیو جابز و ایلان ماسک

به گزارش وبلاگ عکس، تا به امروز به این موضوع فکر نموده اید که افراد سرشناس دنیا روز خود را چگونه شروع می نمایند؟ آیا آن ها از رژیم غذایی خاصی پیروی می نمایند؟

خوراکی مورد علاقه غول های فناوری؛ بیل گیتس، استیو جابز و ایلان ماسک

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، گفته است که به قدری کوکای رژیمی را دوست دارد که روزی سه یا چهار نوشابه می نوشد.

اوایل سال جاری، جوردی کروز، سرآشپز ستاره میشلن، گفت که گیتس یک بار کل رستوران او را برای دو روز رزرو کرد و فقط یک کوکای رژیمی سفارش داد.

عادات غذایی گیتس خیلی بهتر از میلیاردرهای دیگر نیست. او گفته است که برای صبحانه پاف کاکائو می خورد. اگرچه همسر سابقش ملیندا گیتس در گذشته گفته بود که او وعده غذایی اصلی را به کلی حذف می نماید.

او بعلاوه ظاهرا چیزبرگر را دوست دارد. سایت ردیت در سال 2016، وقتی از گیتس در خصوص ساندویچ مورد علاقه اش پرسیده شد، پاسخ داد: چیزبرگر، چیزبرگر، چیزبرگر.

در سریال نتفلیکس درون مغز بیل، گیتس در خصوص علاقه خود به نوشیدنی پودری تانگ اشاره نمود. وی گفت: من یک بطری تانگ می خریدم که یک نوشیدنی شیرین پرتقالی است. تانگ نارنجی را روی دستم می ریختم و آن را از روی دستم لیس می زدم.

استیو جابز

استیو جابز به خاطر عادات غذایی خاص خود معروف بود. براساس بیوگرافی که والتر ایزاکسون از او نوشته، بنیانگذار اپل گاهی اوقات تنها یک یا دو غذا را در یک زمان، برای هفته ها می خورد.

در یک مقطع، رژیم غذایی او کاملاً هویج و سیب بود. در زمان دیگری، او یک میوه خوار بود و فقط میوه، سبزیجات، آجیل، دانه ها و غلات می خورد.

جابز به ایزاکسون گفت که وقتی در کالج رید دانشجوی سال اول بود، گوشت را کنار گذاشت و بعداً غلات و شیر را هم کنار گذاشت.

جابز ظاهراً فکر می کرد که رژیم گیاهخواری او باعث می گردد که هیچ نوع بویی از بدنش منتشر نکند. در کتاب ایزاکسون آمده است که بنیانگذار اپل معتقد بود که در نتیجه نیازی به استفاده منظم از دئودورانت یا دوش گرفتن ندارد.

گاهی اوقات جابز چندین روز کم خواری می کرد که به گفته او این کار باعث ایجاد احساس رضایت در او می شد. در سال 2003، زمانی که جابز به سرطان لوزالمعده مبتلا شد، سعی کرد به وسیله رژیم غذایی خود، با خوردن میزان زیادی میوه و هویج، خود را درمان کند. پنج سال بعد، او پس از برداشتن بخشی از پانکراس، ماهی و پروتئین های دیگر را دوباره به رژیم غذایی خود وارد کرد. اما تا زمان مرگش در سال 2011، بنیانگذار اپل یک رژیم غذایی عمدتا مایع داشت.

ایلان ماسک

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا هم رژیم غذایی سالمی ندارد. ماسک گفته است: اگر راهی وجود داشت که نمی توانستم غذا بخورم تا بتوانم بیشتر کار کنم، غذا نمی خوردم.

ماسک عادت دارد صبحانه را حذف کند یا برای آغاز روزش شکلات مارس یا دونات بخورد.

به گزارش Entrepreneur، ماسک در سال 2017 گفت: من سعی می کنم مواد شیرین را کاهش دهم و باید یک املت و قهوه بخورم.

اما به نظر نمی رسد که او این عادت را زیاد مهار نموده باشد. این میلیاردر ماه گذشته در توییتر گفت که هر روز صبح یک دونات می خورد.

ماسک در سال 2020 به جو روگان گفت: من ترجیح می دهم غذاهای خوشمزه بخورم و زندگی کوتاه تری داشته باشم.

ناهار هم به همان میزان صبحانه برای ماسک بی اهمیت است. این میلیاردر گفت هرچه دستیارش در طول جلسات برای او بیاورد، در عرض پنج دقیقه آن را خواهد خورد.

در عوض، ماسک بر روی شام تمرکز می نماید. ماسک در سال 2015 گفت که غذاهای مورد علاقه اش فرانسوی و باربیکیو است. به نظر می رسد ماسک نیز مانند گیتس از هواداران کوکای رژیمی باشد.

سال گذشته، ماسک عکسی را در توییتر منتشر کرد که به گفته خودش میز کنار تختش است. تصویر شامل چهار قوطی کوکای رژیمی بدون کافئین بود. ماسک طی سال ها چندین بار علاقه خود را به این نوشیدنی ابراز نموده است.

در سال 2007، یک سایت اظهار کرد ماسک گفته که او در یک روز هشت قوطی از آنها نوشیده است.

در سال 2022، او در توییتی نوشت که برایش مهم نیست که کوکای رژیمی امید به زندگی اش را کاهش دهد.

منبع: ایسنا

منبع: فرادید

به "خوراکی مورد علاقه غول های فناوری؛ بیل گیتس، استیو جابز و ایلان ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوراکی مورد علاقه غول های فناوری؛ بیل گیتس، استیو جابز و ایلان ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید