رئیس جمهور و وزارت ورزش به فکر سلامتی ورزشکاران باشند، ادامه لیگ کار اشتباهی است

به گزارش وبلاگ عکس، هافبک ملی پوش تیم تراکتور گفت: امیدوارم رئیس جمهور، وزارت ورزش و وزارت بهداشت در وهله اول به فکر سلامتی ورزشکاران باشند بعد تصمیم بگیرند.

رئیس جمهور و وزارت ورزش به فکر سلامتی ورزشکاران باشند، ادامه لیگ کار اشتباهی است

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری وبلاگ عکس از رسانه باشگاه تراکتور، اشکان دژآگه اظهار کرد: بیماری کرونا ویروس، متأسفانه در کل جهان پخش شده و تمام ورزش های جهان را به تعطیلی کشانده است اما متوجه نمی شوم که چرا عده ای اصلاً به این موضوع فکر می نمایند که لیگ را ادامه دهند و اصرار به پیگیری مسابقات در شرایط کنونی دارند.

وی اضافه کرد: سلامتی انسان ها و ورزشکاران، در اولویت اول است و نمی دانم چرا در ایران که شرایط خوبی از نظر آمار مبتلایان به ویروس کرونا ندارد، به فکر آغاز تمرینات و ادامه لیگ هستند. همه ما خانواده داریم و مهمترین نکته در این شرایط، سلامتی بازیکنان است. خود من هم دلم برای فوتبال تنگ شده است، اما اکنون شرایط فرق می نماید و ارزش جان و سلامتی انسان ها، بسیار بالاتر از فوتبال است و بهترین تصمیم این است که لیگ سال جاری را به خاطر سلامتی بازیکنان و اعضای درگیر با فوتبال، تعطیل نمایند و به فکر لیگ سال آینده باشند.

دژآگه اظهار داشت: من چندین هفته است که در پیش خانواده ام در آلمان حضور دارم و از اینکه در این روزهای سخت، کنار خانواده ام هستم، بسیار خوشحالم و اخبار آلمان را هم بطور مرتب از نزدیک دنبال می کنم. در آلمان در طول این شش، هفت هفته، کل کشور را قرنطینه نموده بودند و در حال حاضر هم قرنطینه ایم و اکنون در حال آنالیز این موضوع هستند که در صورت بهتر شدن اوضاع، کمی قرنطینه را آزادتر نمایند. قرنطینه در آلمان به شکلی بود که حتی مردم نمی توانستند از خانه خود خارج شوند و خیلی ها حتی نمی توانستند به ملاقات پدر و مادر خود نیز بروند و پلیس به طور کامل همه چیز را زیر نظر داشت و کنترل می کرد و تیم ها هم به هیچ عنوان، اجازه تمرین کردن نداشتند.

وی اضافه کرد: آلمانی ها در حال حاضر آنالیز می نمایند که آیا می توانند شرایط را آزادتر نمایند یا نه و خیلی ها هم به این فکر هستند که بار دیگر مردم را قرنطینه نمایند و مقایسه شرایط ایران با آلمان، قیاس معقولی نیست؛ چرا که در کشور آلمان با وجود تمام امکانات و تکنولوژی، باز هم بعضی از ورزشکاران حتی بعد از تست گیری هم به کرونا مبتلا شده اند.

هافبک تراکتور ادامه داد: نمی دانم که شرایط کنترل و قرنطینه در ایران عزیز به چه شکل بوده است؛ اما فکر نمی کنم که به اندازه آلمان جدی گرفته باشند و قرنطینه سفت و سختی انجام داده باشند. در این شرایط، فکر کردن به ادامه لیگ کار اشتباهی است.

دژآگه تأکید کرد: دوستان فوتبالیست زیادی در آلمان دارم و می دانم که تمرینات بعضی تیم ها به صورت گروه های دو نفری آغاز شده است و این گونه نیست که کل تیم یکجا با هم تمرین نمایند. تمرین انفرادی در خانه و باشگاه هم قابل مقایسه با تمرین تیمی نیست و یک بازیکن، هرچقدر هم به صورت انفرادی تمرین کند، باز هم نمی تواند به مرز آمادگی مطلوب تمرین تیمی برسد. حتی خبر دارم که خیلی از فوتبالیست های آلمانی که تمرینات خود را آغاز نموده اند، دچار مصدومیت شده اند. علاوه بر ابتلا به ویروس کرونا، بزرگترین خطری که بازیکنان را تهدید می نماید، خطر مصدومیت است. چه فایده ای دارد که لیگ را ادامه دهند و بازیکنان، از طرفی، هم ترس ابتلا به کرونا را داشته باشند و هم ترس مصدوم شدن!. چه تضمینی وجود دارد که بازیکنان بعد از آغاز تمرینات، کرونا نگیرند و مصدوم نشوند؟!

وی با بیان اینکه لیگ های کشورهایی همچون فرانسه، بلژیک، هلند و ... تعطیل شده اند، گفت: این کشورها بهترین تصمیم را در مورد تعطیلی لیگ هایشان گرفته اند و امیدوارم رئیس جمهور، وزارت ورزش، وزارت بهداشت و سایر تصمیم گیرندگان نیز در وهله اول به فکر سلامتی بازیکنان و جامعه فوتبال باشند و سپس تصمیم بگیرند.

دژآگه تأکید کرد: امیدوارم شرایط بیماری در ایران عزیزمان روز به روز بهتر گردد و تصمیم گیرندگان ما، عجولانه تصمیم نگیرند و مراقب خودشان و ما باشند؛ چرا که زندگی ما وابسته به فوتبال است و امیدوارم به ما ورزشکاران رحم نمایند و آرزو می کنم که به زودی این بیماری ریشه کن گردد و همه به زندگی سابق خود برگردیم.

4048/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "رئیس جمهور و وزارت ورزش به فکر سلامتی ورزشکاران باشند، ادامه لیگ کار اشتباهی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور و وزارت ورزش به فکر سلامتی ورزشکاران باشند، ادامه لیگ کار اشتباهی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید