تعویق المپیک را به فال نیک می گیرم، کسی از قانون سهمیهخبر نداشت

به گزارش وبلاگ عکس، ذبیح الله پورشیب ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگاران افزود: سال 98 را خوب شروع نکردم، با صدر جدول رنکینگ جهانی فاصله ام زیاد و از عملکرد خود در ابتدای رضایت چندانی نداشتم، ولی به خودم قول دادم سخت تلاش کرده و با جبران اختلاف امتیازات هر چه در توان دارم برای کسب سهمیه به کار بگیرم.

تعویق المپیک را به فال نیک می گیرم، کسی از قانون سهمیهخبر نداشت

وی ادامه داد: پس از آن در همه اردوهای تیم ملی بدون ساعتی غیبت و مرخصی سخت تلاش کردم، به نوعی زندگی خود را به سبک المپیکی تغییر داده و در هر مسابقه ای که حضور داشتم بیش از حد توان خود مبارزه کردم و خدا را شکر ماحصل آن کسب چهار طلا و دو نقره و یک طلای تیمی آسیا بود. در چند تورنمنت دیگر هم تا یکقدمی مدال پیش رفته و با کسب رتبه پنجم امتیازات خوبی به داشته های خود در رنکینگ المپیکی اضافه کردم.

سرگروه تیم ملی کاراته اضافه کرد: در ابتدای سالبا نفر یک رنکینگ فاصله زیادی داشتم، ولی با تلاش بی وقفه اختلاف امتیاز را جبران کردم و اگر دو مسابقه قهرمانی اروپا و کاراته وان مراکش به دلیل شیوع ویروس کوید 19 یا همان کرونا لغو نمی شد، امکان رسیدن به نفر اول یک و قرار دریافت در صدر رنکینگ را داشتم.

پورشیب در بخشی از سخنان خود گفت: سالهاست عضو تیم ملی هستم، سخت و بدون حاشیه تمرین کرده و در مسابقات مختلف فقط و فقط به عشق و علاقه ام سربلندی نام ایران و اهتزاز پرچم مقدس ایران مبارزه کردم تا با رسیدن به مدال در روزهای سخت شاهد شادی مردم عزیز کشورم باشم. همیشه جز نام و یاد خدا به هیچ چیز دل نبستم و این موضوع را نیز حکمت خداوند می دانم و تابع مشیت الهی هستم.

وی در مورد قانونی که باعث نرسیدن او به المپیک شد گفت: تا قبل از لیگ دنیای هیچ مربی و کاراته کایی نه تنها در ایران بلکه در تمام دنیا کسی از این قانون (اولویت کسب سهمیه با نفر اول رنکینگ وزن اختصاصی است) اطلاعی نداشت. وقتی در دبی من طلا گرفتم و امیتازاتم بالا رفت، در سایت فدراسیون دنیای نام من با وجود امتیازات بیشتر سبز نشد، (برای کسب سهمیه المپیک)، آن زمان بود که همه متوجه شدند و فکر می کنم در میان همه کشورهای که برای کسب سهمیه تلاش می کردند، فقط ایران بود که چنین شرایطی داشت و من را از سفر به توکیو بازداشت.

سرگروه تیم ملی در مورد تعویق بازی های المپیک گفت: قبل از هر چیز آرزوی سلامتی برای مردم عزیز دارم و امیدوارم این ویروس خیلی زود ریش کن شود. این موضوع را به فال نیک می گیرم و امیدوارم بعد از عادی شدن شرایط و ان شاالله برگزاری مسابقاتی که لغو شده بود، بتوانیم به همان رقابت سالم ادامه داده و در شرایط یکسان بهترین نفر انتخاب شود.

پورشیب در خاتمه گفت: در طول یکسال گذشته همه نفرات تیم تلاش زیادی داشتند، سختی های فراوانی را تحمل کردند تا کاراته ایران بتواند سهمیه های کامل برای حضور در المپیک را کسب کند. من و سجاد هم در عین رفاقت، رقابت سالمی با هم داشتیم. اینکه چه کسی به المپیک می رود، چندان مهم نیست، مهم این است که کاراته ایران در بازی های المپیک بهترین عملکرد را داشته و همچنان باد به پرچم مقدس و سه رنگ ایران که چند سالی است در قله رفیع کاراته ایران بالاست، بوزد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تعویق المپیک را به فال نیک می گیرم، کسی از قانون سهمیهخبر نداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق المپیک را به فال نیک می گیرم، کسی از قانون سهمیهخبر نداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید